Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot nie prowadził jeszcze zespołu ekstraklasy fot.Facebook

Ireneusz Mamrot, dotychczasowy trener pierwszoligowego Chrobrego Głogów, został nowym szkoleniowcem piłkarskiego wicemistrza Polski Jagiellonii Białystok – poinformował w poniedziałek prezes klubu Cezary Kulesza. Będzie to jego pierwsza praca w ekstraklasie.

46-letni Mamrot zastąpi Michała Probierza, któremu z końcem czerwca wygasa umowa z Jagiellonią.

Jak powiedział Kulesza, dokumenty zostały podpisane, pozostały jeszcze sprawy formalne dotyczące sztabu nowego szkoleniowca.

Prezes dodał, że pewnym problemem była umowa, którą Mamrot miał z Chrobrym Głogów, ale udało się trenerowi, który pracował tam przez blisko siedem lat (i przeszedł drogę z 3. do 1. ligi) dojść do porozumienia z władzami klubu co do warunków rozwiązania kontraktu.

Jak przyznał szef białostockiego klubu, decyzja o zatrudnieniu Mamrota, który nie ma doświadczenia ekstraklasowego, może być uznana za odważną, ale zaznaczył, że – zarówno na podstawie wywiadu środowiskowego jak i własnych kontaktów – może się o tym trenerze wypowiadać tylko dobrze.

Nazwisko tego szkoleniowca w kontekście pracy w Białymstoku w ogóle nie pojawiało się na dziennikarskich giełdach. Były za to inne – media informowały m.in. o bułgarskim szkoleniowcu Ljubosławie Penewie czy Chorwacie Zoranie Vuli; jeszcze w poniedziałek rano w mediach padało nazwisko Jerzego Brzęczka, a przed nim – Macieja Bartoszka.

Piłkarze Jagiellonii wolne mają tylko do 15 czerwca, bo dwa tygodnie później zagrają pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europejskiej. Przeciwnika w 1. rundzie eliminacji drużyna pozna po losowaniu, zaplanowanym na 19 czerwca.

Tego dnia białostoczanie wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Zaplanowano w jego trakcie jeden sparing – 20 czerwca Jagiellonia zagra w Opalenicy z cypryjskim AEK Larnaka.

Rozgrywki nowego sezonu ekstraklasy, który rozpocznie się w weekend 15-16 lipca, białostoczanie zainaugurują meczem na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą w Niecieczy.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*