Igrzyska Europejskie – triumf polskiego duetu w skokach na trampolinie

Łukasz Jaworski i Artur Zakrzweski zdobyli w Igrzyskach Europejskich pierwszy medal dla Polski fot.Tatyana Zenkovich/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski zdobyli w Mińsku złoty medal Igrzysk Europejskich w synchronicznych skokach na trampolinie. To pierwszy krążek wywalczony przez reprezentację biało-czerwonych w białoruskiej imprezie.

Biało-czerwoni uzyskali 51,450 pkt. Drugie miejsce zajęli Ukraińcy Anton Dawydenko i Mykoła Prostorow – 51,350, a brąz zdobyli Francuzi Allan Morante i Sebastien Martiny – 50,790. Startowało osiem duetów.

Jaworski i Zakrzewski są zawodnikami KS AZS AWF Poznań. Zakrzewski jest brązowym medalistą mistrzostw świata z 2014 roku, wówczas w parze z Tomaszem Adamczykiem. Trzy i cztery lata później startował już z Jaworskim – biało-czerwoni zajęli dwukrotnie siódme miejsce.

Obaj Polacy będą też startować w Mińsku we wtorek w rywalizacji indywidualnej.

Polska dołączyła do 22 innych krajów, które zdobyły na Białorusi przynajmniej jedno złoto. W tabeli medalowej prowadzi Rosja z dorobkiem 21 złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych.

Przed czterema laty w Baku biało-czerwoni wywalczyli dwa złote, osiem srebrnych i dziesięć brązowych krążków. Kolejna edycja Igrzysk Europejskich odbędzie się w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*