Hokejowy rekord świata – 871 minut kar w jednym meczu

Do bójek dochodzi nie tylko na lodowiskach NHL fot.Facebook

Do bójek dochodzi nie tylko na lodowiskach NHL fot.Facebook

W Szwecji padł hokejowy rekord świata w łącznym czasie karnych wykluczeń w jednym meczu, które wyniosły dla obu zespołów 871 minut. Sędzia po masowej bójce na lodowisku ukarał wszystkich graczy, a trzech z nich zostało zgłoszonych na policję za wyjątkową brutalność.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Straengnaes podczas meczu ligi juniorów pomiędzy miejscowym Aker i sztokholmskim Flemingsberg, wygranego przez gości 5:0.

Po końcowym sygnale wszyscy zawodnicy obu drużyn razem z rezerwowymi mieli sobie podziękować za mecz na środku lodowiska. Wtedy rzucili się na siebie, a sędziowie mając trudności z opanowaniem sytuacji zdecydowali o karach dla wszystkich.

– Tylko dwóch jej uniknęło. Byli to bramkarze rezerwowi, którzy nie zdążyli wyjść z boksów na lód chociaż bardzo chcieli i bardzo się spieszyli – powiedział trener Flemingsberg Fredrik Strandfeldt.

„Jest to rekord świata” – skomentował dziennik „Eskilstuna Kuriren”. Gazeta przypomniała, że rekord Szwecji wynosił dotychczas 274 minuty. W amerykańskiej lidze NHL najwyższa łączna kara to 491 minut, a w Rosji – 802 minuty.

Szwedzka federacja hokeja na lodzie zapowiedziała, że protokół z meczu zostanie oprawiony jako „eksponat historyczny” i będzie wystawiony w muzeum hokeja jako przestroga dla młodych zawodników.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*