Strona głównaSportGol Teodorczyka. Krychowiak, Glik, Skorupski grają dalej

Gol Teodorczyka. Krychowiak, Glik, Skorupski grają dalej

-

Dynamo Kijów awansowało dzięki Łukaszowi Teodorczykowi, który zdobył bramkę i wywalczył rzut karny fot.Sergey Dolzhenko/EPA

Dynamo Kijów, dla którego gola strzelił Łukasz Teodorczyk awansowało do kolejnej fazy Ligi Europejskiej. Również Sevilla Grzegorza Krychowiaka, Torino Kamila Glika i Roma Łukasza Skorupskiego grać będą w 1/8 finału.

Teodorczyk nie znalazł się w pierwszym składzie ukraińskiego zespołu na rewanżowy mecz z Guingamp, ale wszedł do gry już w 10. minucie z powodu kontuzji Portugalczyka Miguela Veloso. Gola zdobył 21 minut później, a po jego golu gospodarze prowadzili 1:0 – strata z Francji, gdzie Dynamo przegrało 1:2, została zatem odrobiona. Ostatecznie zespół z Kijowa wygrał 3:1 (trzecia bramka dla Dynama padła z rzutu karnego, wywalczonego przez Teodorczyka) i awansował do kolejnej rundy.

W końcówce spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu niewłaściwego zachowania kibiców.

W 1/8 finału wystąpi Sevilla, której piłkarzem jest Grzegorz Krychowiak. W czwartek obrońcy trofeum pokonali na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 3:2, a reprezentant Polski rozegrał cały mecz. Tydzień temu wygrali w Hiszpanii 1:0 i wyeliminowali trzecią obecnie drużynę Bundesligi.

Awans wywalczyło Torino Kamila Glika. Po remisie u siebie 2:2, piłkarze z Turynu wygrali na wyjeździe z Athletic Bilbao 3:2.

Odpadł z kolei Liverpool, który rywalizował w Stambule z Besiktasem. „The Reds” wygrali w Anglii 1:0, ale w rewanżu po 90 minutach przegrywali 0:1 i konieczna była dogrywka. Dodatkowe dwa kwadranse również nie wyłoniły zwycięzcy i wicemistrz Anglii musiał szukać swojej szansy w rzutach karnych.

Liverpool ma dobre wspomnienia z tego stadionu – niespełna 10 lat temu to właśnie tam odbył się finał Ligi Mistrzów, w którym pokonał AC Milan właśnie po konkursie „jedenastek”, którego bohaterem został Jerzy Dudek. Tym razem jednak przegrał z gospodarzami 4-5, a jedynym, który pomylił się, był chorwacki obrońca Dejan Lovren.

Burzliwy przebieg miało spotkanie w Rotterdamie między Feyenoordem a Romą, której bramki strzegł Łukasz Skorupski. W drugiej połowie zostało przerwane na około 20 minut z powodu fatalnego zachowania miejscowych kibiców. Już przed przerwą francuski arbiter Clement Turpin na krótko wstrzymał grę po tym, jak w kierunku graczy gości rzucono banana. W 55. minucie sfrustrowani obrotem wydarzeń na murawie fani Feyenoordu zaczęli rzucać na boisko inne przedmioty.

Gospodarze, którzy kończyli mecz w dziewiątkę, przegrali 1:2, a gola na wagę awansu zdobył dla gości reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.

W stolicy Włoch było 1:1, ale o tej potyczce było głośno głównie ze względu na skandaliczne zachowanie sympatyków przyjezdnych, którzy spowodowali duże zniszczenia w stolicy Italii.

Ponadto do kolejnej rundy awansowały: Zenit Sankt Petersburg, Dynamo Moskwa, Villarreal, Fiorentina, Inter Mediolan, Everton, VfL Wolfsburg, FC Brugge, Dnipro Dniepropietrowsk i Napoli.

Wyniki meczów rewanżowych 1/16 finału LE (gwiazdka oznacza awans):

*Dynamo Moskwa            - Anderlecht Bruksela      3:1 (0:1); pierwszy mecz 0:0
*Inter Mediolan           - Celtic Glasgow           1:0 (0:0); 3:3
*Besiktas Stambuł         - FC Liverpool             1:0 (0:0, 1:0), karne 5-4; 0:1
*FC Everton               - Young Boys Berno         3:1 (3:1); 4:1
Athletic Bilbao           - *FC Torino               2:3 (1:2); 2:2
Sporting Lizbona          - *VfL Wolfsburg           0:0; 0:2
*FC Brugge                - Aalborg BK               3:0 (1:0); 3:1
Olympiakos Pireus         - *Dnipro Dniepropietrowsk 2:2 (1:1); 0:2
*SSC Napoli               - Trabzonspor              1:0 (1:0); 4:0
Feyenoord Rotterdam       - *AS Roma                 1:2 (0:1); 1:1