Strona głównaSportGol Lewandowskiego, Bayern liderem

Gol Lewandowskiego, Bayern liderem

-

Robert Lewandowski zdobył jedną z czterech bramek dla Bayernu fot.Sven Hoppe/EPA

Piłkarze SC Paderborn po czterech kolejkach byli sensacyjnym liderem Bundesligi. We wtorek beniaminek dostał jednak lekcję futbolu. Na wyjeździe uległ Bayernowi Monachium 0:4, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Napastnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 14. minucie. Tuż przed polem karnym otrzymał podanie od Philippa Lahma. Sprytnym zwodem zgubił obrońcę i uderzył na tyle mocno, że piłka wpadła do siatki po rękach bramkarza.

Wcześniej gola dla Bayernu zdobył Mario Goetze. Ten sam zawodnik trafił jeszcze w 78. minucie, a w końcówce wynik ustalił Thomas Mueller.

Broniący tytułu Bawarczycy wykorzystali potknięcia rywali i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. O dwa punkty wyprzedzają Mainz i Hoffenheim. Druga z wymienionych drużyn zremisowała u siebie z Freiburgiem 3:3, a do 62. minuty w jej barwach grał Eugen Polanski.

Natomiast Ludovic Obraniak z ławki rezerwowych oglądał porażkę Werderu Brema na własnym stadionie z Schalke O4 Gelsenkirchen 0:3.