Fury znokautował Schwarza i pozostaje niepokonany na zawodowym ringu

Tyson Fury zbombardował Toma Schwarza, zachowując miano niepokonanego na zawodowych ringach fot.Facebook

Brytyjski bokser Tyson Fury w walce wieczoru na gali w Las Vegas pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Niemca Toma Schwarza i podtrzymał miano niepokonanego na zawodowym ringu. Jego bilans to 28 zwycięstw, w tym 20 przez nokaut, i jeden remis.

Remisem zakończył się jego poprzedni pojedynek, kiedy w grudniu w Los Angeles spotkał się z Deontayem Wilderem, a stawką był pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Zachował go Amerykanin, gdyż wynik nierozstrzygnięty premiuje dotychczasowego czempiona.

W sobotę Brytyjczyk nie miał większych kłopotów ze Schwarzem (24-1, 16 KO), który doznał pierwszej porażki na zawodowym ringu. W drugiej rundzie po serii uderzeń Niemiec padł na deski, ale był wyraźnie osłabiony i do tego krwawił z nosa. Po kolejnym gradzie ciosów arbiter zdecydował o przerwaniu pojedynku.

„Klucz do sukcesu? Cieszyłem się boksem, bawiłem się w ringu. Byłem zrelaksowany i wyluzowany. A po ciosie, który okazał się decydujący, nie wiem, czy ktokolwiek by ustał” – ocenił Fury.

Jak przyznał, w tym roku ma w planach jeszcze jeden pojedynek – we wrześniu bądź październiku, a w 2020 roku chętnie stanąłby do rewanżu z Wilderem.

30-latek w 29 zawodowych walkach nie znalazł jeszcze pogromcy. Brytyjczyk zasłynął pokonaniem w listopadzie 2015 roku Władimira Kliczki. Najpierw jednak zrezygnował z pasa mistrza świata IBF, gdyż odmówił walki z Rosjaninem Wiaczesławem Głazkowem, a pasy WBO i WBA stracił, bowiem z powodu kłopotów z alkoholem, narkotykami i depresją zrezygnował z rewanżu z Ukraińcem. W ubiegłym roku wrócił na ring po ponad dwóch latach przerwy.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*