Strona głównaSportFire wciąż niepokonani na własnym stadionie

Fire wciąż niepokonani na własnym stadionie

-

Piłkarze Fire nie przegrali jeszcze w tym sezonie na własnym boisku fot.Facebook

Chicago Fire zremisowali na SeatGeek Stadium z Realem Salt City 1:1 i z dorobkiem 19 punktów zajmują ósme miejsce w Konferencji Wschodniej. Następny mecz chicagowianie rozegrają w piątek w Nowym Jorku przeciwko Red Bulls.

Fire przedłużyli niepokonaną passę na własnym stadionie do siedmiu meczów, ale też nie wygrali w szóstym spotkaniu z rzędu.

Obie bramki padły w pierwszej połowie i obie ze stałych fragmentów gry. W piątej minucie Aleksandar Katai, egzekwując rzut wolny, znalazł lukę w murze i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza. Goście wyrównali w 33 minucie po tym, jak pomocnik Mo Adams zagrał ręką w polu karnym. Stojący obok sędzia nie miał wątpliwości, a podyktowaną „jedenastkę” na wyrównującą bramkę zamienił pochodzący z Czech Albert Rusnak.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Przemysław Frankowski i ożywił poczynania gospodarze. Dogodnych sytuacji nie potrafili jednak wykorzystać Nemanja Nikolic i Katai. Również Polak dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. Jednak piłka po pierwszym strzale poszybowała ponad poprzeczką, a po drugim głową, skuteczną obroną popisał się bramkarz gości.