Felipe Massa: Alonso musiał odejść z Ferrari

fot.Srdjan Suku/EPA

Fernando Alonso przegrywać nie lubi, stąd decyzja o odejściu z Ferrari fot.Srdjan Suku/EPA

Były kierowca zespołu Formuły 1 Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa uważa, że Hiszpan Fernando Alonso musiał odejść z włoskiego teamu, gdyż ten nie gwarantował mu na nowy sezon perfekcyjnego bolidu, jakiego dwukrotny mistrz świata wymagał.

– Dla mnie informacja o tym, że Fernando odejdzie z Ferrari, nie była żadną niespodzianką. To było wiadomo już od kilku miesięcy, gdy było widać, że kierowcy Mercedesa mają coraz większą przewagę technologiczną. Ich bolid był rewelacyjny, sam się dziwię, jak trzy razy przegrali z Danielem Ricciardo z Red Bulla. Alonso przegrywać nie lubi, nie doszedł do porozumienia z inżynierami Ferrari, stąd decyzja o rozstaniu – uważa Massa, który cztery lata spędził we włoskim teamie.

Brazylijczyk z Ferrari odszedł po sezonie 2013, gdy zespół zdecydował się w jego miejsce zatrudnić Fina Kimiego Raikkonena.

– Trudno dzisiaj powiedzieć, czy decyzja o rozstaniu z Alonso będzie dla Ferrari dobra. Vettel jest świetnym kierowcą, ale Fernando ma o wiele większe doświadczenie w testach, które są niezbędne przy konstruowaniu nowego bolidu, konkurencyjnego dla Mercedesa – dodał.

Massa, który po odejściu z Ferrari trafił do ekipy Williamsa, w sezonie 2014 zajął w mistrzostwach świata F1 ósme miejsce. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany jego partner z teamu Fin Valtteri Bottas.

Oceniając Alonso, jego były partner z Ferrari przyznał, że Hiszpan jest obecnie być może najlepszym kierowcą w całej stawce F1.

– Gdyby miał szybszy i mniej zawodny technicznie sprzęt, być może tegoroczna przewaga Mercedesa nie byłaby tak duża. Ale nie ma także żadnej gwarancji, że w ekipie McLarena, do której Alonso przeszedł, dadzą mu do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy, lepszy niż Ferrari. To może być w 2015 roku wielkie rozczarowanie, czego oczywiście mu nie życzę – zakończył Brazylijczyk.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*