Strona głównaSportEl. MŚ 2018 - grali kadrowicze Nawałki

El. MŚ 2018 – grali kadrowicze Nawałki

-

Łukasz Teodorczyk fot.Torsten Silz/EPA
Łukasz Teodorczyk jest liderem klasyfikacji strzelców ligi belgijskiej fot.Torsten Silz/EPA

Łukasz Teodorczyk, powołany przed Adama Nawałkę na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Czarnogórą 26 marca w Podgoricy, zdobył w niedzielę bramkę dla Anderlechtu. Dzień wcześniej dwa ligowe trafienia zaliczył napastnik Bayernu Robert Lewandowski.

25-letni Teodorczyk strzelił gola w meczu 30. kolejki belgijskiej ekstraklasy z Waasland-Beveren (3:0). Polski piłkarz, który grał do 58. minuty, odnotował 20. trafienie w ligowym sezonie i jest liderem tamtejszej klasyfikacji strzelców.

W Niemczech wiceliderem wśród snajperów jest z kolei Lewandowski – 21 goli. Kapitan reprezentacji Polski w meczu 24. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt (3:0) trafił do siatki rywali dwa razy. Grał do 75. minuty.

Łącznie Lewandowski strzelił dla Bayernu 100 goli, licząc wszystkie rozgrywki. W niemieckiej ekstraklasie, w 87 występach, zdobył dla Bawarczyków 68 bramek.

Do polskiej rywalizacji doszło w sobotę w angielskiej ekstraklasie, gdzie Hull City Kamila Grosickiego pokonał 2:1 Swansea City Łukasza Fabiańskiego. Obaj kadrowicze Nawałki rozegrali całe spotkanie.

Tego samego dnia we Francji Monaco Kamila Glika pokonało 2:1 Bordeaux Igora Lewczuka. Tutaj również biało-czerwoni rozegrali cały mecz.

W najbliższy piątek selekcjoner ma uzupełnić listę powołanych na spotkanie z Czarnogórą o zawodników z polskiej ekstraklasy.

W kadrze narodowej nie ma już Artura Boruca (AFC Bournemouth), który niedawno zrezygnował z gry w reprezentacji.

Po czterech kolejkach eliminacji MŚ 2018 Polska prowadzi w grupie E z 10 punktami. Czarnogóra ma o trzy mniej i zajmuje drugie miejsce.

Ligowe występy piłkarzy powołanych do kadry na mecz eliminacji MŚ 2018 z Czarnogórą:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Hull City (1:2)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - cały mecz z Palermo (3:0)
Łukasz Skorupski (Empoli) - cały mecz z Chievo Werona (0:4)

obrońcy:
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - rezerwowy w meczu z Genoą (1:0)
Thiago Cionek (US Palermo) - cały mecz z Romą (0:3)
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z Girondins Bordeaux (2:1)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) - cały mecz z AS Monaco (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - rezerwowy w meczu z Herthą Berlin (1:2)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - cały mecz z RB Lipsk (1:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz ze Swansea City (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) - rezerwowy w meczu z Lorient (2:1)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - cały mecz z Genoą (1:0)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) - rezerwowy w meczu z Toulouse (4:0)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - do 79. minuty w meczu z Leeds United (0:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - od 55. minuty z Crotone (3:0)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - do 75. minuty i dwa gole z Eintrachtem Frankfurt (3:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - rezerwowy w meczu z Crotone (3:0)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - do 58. minuty i gol z Waasland-Beveren (3:0)
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) - do 72. minuty i żółta kartka z AC Horsens (2:0)