El. ME U-21 – Michniewicz po remisie z Wyspami Owczymi: to nasza kompromitacja

Reprezentacja Polski U-21 zafundowała kibicom kolejną porcję żenady fot.Facebook

„Taki mecz można jednym słowem podsumować – to nasza kompromitacja” – przyznał trener młodzieżowej (do lat 21) reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po remisie w Lubinie z Wyspami Owczymi 1:1 w eliminacjach mistrzostw Europy.

„Taki mecz można jednym słowem podsumować – to nasza kompromitacja. Wynik 1:1 mocno skomplikował naszą sytuację w grupie, bo Duńczycy wygrali z Finami i objęli prowadzenie w tabeli. Bardzo przykry dla nas wieczór pod względem skuteczności i będziemy musieli o tym porozmawiać, ale także o innych sprawach” – powiedział na konferencji prasowej Michniewicz.

Szkoleniowiec biało-czerwonych odrzucił sugestię, że jego podopieczni zlekceważyli rywali.

„Nie zgodzę się z tym, zwłaszcza po tym jak tam zremisowaliśmy 2:2. Wiedzieliśmy jak Wyspy Owcze grają, wiedzieliśmy, że po przechwycie piłki będą długie podania i po takiej właśnie akcji straciliśmy gola. Wiedzieć to jedno, a drugie to wcielić w życie. Nie chcę nas usprawiedliwiać tym, że bramkarz Wysp Owczych zagrał bardzo dobrze. Strzeliliśmy jedynego gola z rzutu karnego, a sytuacji mieliśmy na znacznie więcej” – wspomniał.

Polacy przegrywali od 16. minuty, a Dawid Kownacki wyrównał z rzutu karnego w 72.

„Mieliśmy dużo czasu, aby odwrócić losy spotkania. Teraz czeka nas mecz z Finlandią i nie myślimy jeszcze o późniejszym spotkaniu z Danią. Nie tracimy wiary. Po meczu z Wyspami Owczymi u nich i remisie 2:2 mieliśmy cztery punkty straty do Danii i zniwelowaliśmy te straty. Teraz margines jest minimalny, nie ma już miejsca na błędy. Musimy wygrać na wyjeździe z Finlandią, a później z Danią” – zaznaczył.

Jak poinformował, u Patryka Dziczka podejrzewany jest wstrząs mózgu. „Na tej pozycji mamy problemy i być może jeszcze kogoś dowołamy do kadry, ale o tym będziemy decydować na spokojnie jutro” – powiedział Michniewicz.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*