El. ME 2020 – rozlosowano baraże

Rumunia zagra z Islandią w barażu o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy fot.Salvatore di Nolfi/EPA-EFE/Shutterstock

Islandia zagra z Rumunią w najciekawszej półfinałowej parze baraży o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Losowanie odbyło się w piątek w Nyonie. Czterej zwycięzcy marcowych rozgrywek zapewnią sobie awans do turnieju finałowego.

Drużyny zostały podzielone na cztery ścieżki, a o przydziale do nich decydowały wyniki w pierwszej edycji Ligi Narodów, rozegranej jesienią 2018. Większość par była już znana, ale niewiadomą były zestawienia w ścieżkach A i C. W każdej grupie rywalizacja odbędzie się w formacie dwóch półfinałów (26 marca) i finału (31 marca), którego zwycięzca pojedzie na Euro 2020.

W drugim spotkaniu ścieżki A Bułgaria podejmie Węgry i to zwycięzca tej pary będzie gospodarzem decydującego meczu. W grupie znaleźli się dwaj współgospodarze Euro 2020, więc jednego (Rumunii bądź Węgier) zabraknie w turnieju.

W ścieżce B Bośnia i Hercegowina podejmie Irlandię Północną, a Słowacja – Irlandię. Finał zostanie rozegrany w kraju zwycięzcy tej pierwszej pary.

Ścieżka C to mecze Szkocji z Izraelem oraz Norwegii z Serbią. Spotkanie decydujące o awansie odbędzie się albo w Skandynawii, albo na Bałkanach.

W ścieżce D finał zorganizuje zwycięzca spotkania Gruzji z Białorusią, a rywalem będzie Macedonia Północna bądź Kosowo.

Po zasadniczej części eliminacji awansowały: Polska, Belgia, Rosja, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Anglia, Czechy, Francja, Turcja, Finlandia, Szwecja, Austria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria, Dania i Walia.

Losowanie fazy grupowej zaplanowano na 30 listopada.

Euro 2020 nie będzie mieć jednego czy dwóch gospodarzy, a odbędzie się w dniach 12 czerwca – 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Decyzja o tym formacie ME zapadła w grudniu 2012 na spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA. W ten sposób władze futbolu na Starym Kontynencie chciały uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

Wyniki losowania baraży Ligi Narodów:

ścieżka A
półfinał I: Islandia – Rumunia
półfinał II: Bułgaria – Węgry

Gospodarzem finału będzie zwycięzca półfinału II.

ścieżka B
półfinał I: Bośnia i Hercegowina – Irlandia Północna
półfinał II: Słowacja – Irlandia

Gospodarzem finału będzie zwycięzca półfinału I.

ścieżka C
półfinał I: Szkocja – Izrael
półfinał II: Norwegia – Serbia

Gospodarzem finału będzie zwycięzca półfinału II.

ścieżka D
półfinał I: Gruzja – Białoruś
półfinał II: Macedonia Północna – Kosowo

Gospodarzem finału będzie zwycięzca półfinału I.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*