El. ME 2016 – Loew: wygramy mecze z Polską i Szkocją

fot.Arne Dedert/EPA

Joachim Loew: możemy własnymi siłami objąć prowadzenie w grupie i dokonamy tego fot.Arne Dedert/EPA

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew zapewnił w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Sueddeutsche Zeitung”, że jego drużyna wygra mecze z Polską oraz Szkocją i zostanie liderem grupy eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

– Jesteśmy o jeden punkt gorsi od Polski. Ważne z mojego punktu widzenia jest to, że możemy własnymi siłami objąć prowadzenie w grupie. I dokonamy tego – powiedział trener.

Trener zaprzeczył, że szykuje atak „za pomocą łomu”. – Ależ nie, żaden łom, to byłoby najgorsze rozwiązanie” – zaprzeczył. Musimy sami kształtować grę. „Chcemy posiadać piłkę, chcemy działać – podkreślił.

– W zeszłym roku nie graliśmy w stylu mistrzów świata. Było wiele powodów, ale właściwie spodziewałem się tego – przyznał Loew. Jak dodał, nawet u siebie samego zauważył po MŚ spadek napięcia. – Mistrzostwa Europy we Francji są dla nas ważnym celem, ale myślimy już teraz z wyprzedzeniem o MŚ w 2018 roku, o obronie tytułu – zapewnił.

Z obecnym sezonem wiążemy konkretne oczekiwania – zapowiedział Loew. – Celem jest wygranie obu meczów (z Polska i Szkocją)” – zaznaczył trener. „Wiemy jaka jest stawka, nie muszę niczego specjalnego wymyślać, sytuacja jest jasna – dodał.

– Znam moich zawodników od lat i wiem: w meczach takich jak przeciwko Polsce wszyscy są maksymalnie zmotywowani. Znam ich ambicje i wolę, by także w przyszłym roku być na czele – powiedział Loew.

Niemiecki selekcjoner przyznał, że inne reprezentacje poczyniły większe postępy niż jego drużyna. – 90 proc. drużyn, z którymi rywalizujemy (w eliminacjach do ME) jest siła fizycznie, dobrze wyszkolona taktycznie i doskonale zorganizowana w defensywie. Ich celem jest obrona wszystkimi siłami i niszczenie naszej gry – podkreślił. Zadaniem jego reprezentacji jest natomiast „szukanie rozwiązań ofensywnych”.

W piątek Niemcy zagrają we Frankfurcie z Polską w eliminacjach ME. W grupie D prowadzą biało-czerwoni, o punkt przed zespołem Loewa.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*