Ekstraklasa piłkarska – wygrana lidera Pogoni, kolejna porażka Wisły Kraków

Pogoń wygrała w Lubinie z Zagłębiem i obroniła pozycję lidera polskiej ekstraklasy fot.Facebook

Prowadząca w tabeli ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:0 w meczu otwierającym 12. kolejkę. Wieczorem mistrz kraju Piast Gliwice pokonał w Krakowie przeżywającą kryzys Wisłę Kraków 2:1 i awansował na drugie miejsce.

W Lubinie o losach meczu zadecydowała bramka zdobyta już w szóstej minucie przez Adama Buksę.

W końcówce meczu gospodarze mieli swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie. Z powodu zadymienia boiska racami sędzia musiał na chwilę przerwać zawody w trakcie drugiej połowy.

„Rozmawialiśmy na odprawie przed meczem, że Pogoń ma bardzo niebezpiecznego napastnika Adama Buksę. I przekonaliśmy się o tym, że jest groźny – miał jedną szansę i ją wykorzystał” – przyznał trener gospodarzy Martin Sevela.

„Portowcy” z dorobkiem 24 punktów umocnili się na prowadzeniu w tabeli, Zagłębie jest dziesiąte (15).

Nie wiedzie się krakowskiej Wiśle. Podopieczni Macieja Stolarczyka doznali czwartej ligowej porażki z rzędu, a piątej licząc Puchar Polski. Tym razem u siebie 1:2 z broniącym tytułu Piastem.

Obie bramki dla gości zdobył Piotr Parzyszek. Osłabioną kadrowo „Białą Gwiazdę” stać było jedynie na trafienie Davida Niepsuja w 57. minucie. Niespełna kwadrans przed końcem ten sam zawodnik musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę.

Krakowski zespół zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 11 punktów, natomiast gliwiczanie awansowali na pozycję wicelidera – 21.

Pozostałe mecz odbędą się w sobotę, niedzielę i poniedziałek.

Szlagierem, choć nie wskazuje na to tabela, będzie sobotnie spotkanie w Warszawie Legii z Lechem Poznań. Gospodarze przystąpią do meczu po dwóch porażkach, a goście po dwóch zwycięstwach.

„Ten klasyk będzie dla nas okazją do rehabilitacji” – zapewnił trener Legii Aleksandar Vukovic.

Lech jest obecnie szósty w tabeli – ma 18 punktów, a dziewiąta Legia traci do niego punkt.

Categories: Sport