Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Wisła Płock zagrożena spadkiem, wygrana Cracovii

Ekstraklasa piłkarska – Wisła Płock zagrożena spadkiem, wygrana Cracovii

-

Cracovia wygrała z Lechem i wciąż nie traci nadziei na grę w europejskich pucharach fot.Facebook

Wisła Płock przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2 i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli w grupie spadkowej. W grupie mistrzowskiej 35. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Lecha Poznań 1:0.

Jedyną bramkę w Krakowie strzelił w szóstej minucie Michal Siplak. Dzięki temu zwycięstwu „Pasy” awansowały na czwarte miejsce, które w tym sezonie będzie premiowane w grą w eliminacjach Ligi Europejskiej. W niedzielę jednak Cracovię może wyprzedzić Jagiellonia Białystok, która również ma 54 punkty i zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

O porażce Wisły Płock zadecydował gol strzelony głową przez Marcina Robaka w 83. minucie. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili po trafieniu Mateusza Cholewiaka (9. min. także głową), a w 27. minucie wyrównał Alen Stevanovic. Robak tym samym strzelił 116 bramkę w ekstraklasie.

Dzięki temu zwycięstwu Śląsk z dorobkiem 38 punktów opuścił strefę spadkową. Znalazła się w niej natomiast Wisła Płock, która ma punkt mniej.

„Mamy do zdobycia sześć punktów i tak do tego trzeba podejść. Dzisiaj straciliśmy punkty i prawdopodobnie też kilku zawodników. a zaraz gramy w Zabrzu. Liga przyspiesza i każdy punkt, każdy zawodnik może być cenny” – podkreślił trener „Nafciarzy” Leszek Ojrzyński.

Podobnie jak Wisła Płock 37 punktów ma również Miedź Legnica. Beniaminek przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1 po golu Pawła Bochniewicza w 69. minucie. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Zabrza zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie.

„To ukoronowanie całego sezonu. Zapraszam naszych sympatyków na spotkanie u siebie z Wisłą Płock. Szymon Żurkowski odchodzi do Fiorentiny i będzie chciał godnie pożegnać się z naszą publicznością. Dziwią mnie pytania czy zagramy w tym spotkaniu na 100 procent. One są nie fair” – powiedział trener Górnika Marcin Brosz.

Dwa pozostałe spotkania w grupie spadkowej zostały rozegrane w piątek. Od strefy spadkowej oddaliła się Arka Gdynia, która pokonała u siebie zdegradowane już wcześniej Zagłębie Sosnowiec 2:0. Gospodarze długo nie potrafili przełamać defensywy beniaminka. Najlepszą okazję zmarnował w 49. minucie Damian Zbozień, który nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Piotr Polczak.

Dawida Kudłę pokonał w 85. minucie Maciej Jankowski, a w ósmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Luka Zarandia.

W drugim piątkowym spotkaniu Wisła Kraków pokonała Koronę Kielce 1:0 po golu z rzutu karnego Marko Kolara w 59. minucie. Przed tym meczem oba zespoły były pewne utrzymania.

W niedzielę oprócz meczu wicelidera Piasta (65 pkt) z Jagiellonią (54), prowadząca w tabeli Legia Warszawa (66) podejmie ostatnią w grupie mistrzowskiej Pogoń Szczecin (47). Z kolei trzecia Lechia Gdańsk (63) zagra u siebie z szóstym Zagłębiem Lubin (51).