Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - trwa fatalna passa Wisły Kraków, Korona wygrywa w Płocku

Ekstraklasa piłkarska – trwa fatalna passa Wisły Kraków, Korona wygrywa w Płocku

-

Korona Kielce wygrała na wyjeździe po raz pierwszy w tym sezonie fot.Facebook

W piątkowych spotkaniach ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:5, a jej imienniczka z Płocka uległa Koronie Kielce 1:2.

Nie została przerwana fatalna seria piłkarzy Wisły Kraków. W tym sezonie punkty zdobyli raz, w inauguracyjnym spotkaniu pokonali Pogoń Szczecin 2:1. W następnych meczach ligowych wiślacy tylko przegrywali: z Arką Gdynia 0:3, Lechią Gdańsk 1:3, Cracovią 1:2, Ruchem Chorzów 1:2, Koroną Kielce 0:1 i drużyną z Wrocławia. Warto podkreślić rewelacyjną dyspozycję Śląska w tym sezonie w obronie. Straciła do tej pory tylko trzy bramki.

Pierwsza połowa nie mogła zadowolić kibiców. Akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, ale padł jeden gol. W 45. min. Alvarinho wbiegł z lewej strony w pole karne rywala, ośmieszył krakowskich obrońców i wyłożył piłkę Kamilowi Bilińskiemu. Ten nie zmarnował okazji na umieszczenie piłki w siatce.

W 59. min. w polu karnym Śląska ręką zagrał Piotr Celeban i sędzia podyktował „jedenastkę”. Pewnie ją wykorzystał Adam Mójta.

Niecałe 10 minut remisowali wrocławianie. Prawym skrzydłem popędził z piłką Łukasz Madej. Wbiegł w pole karne i posłał wzdłuż linii końcowej boiska. Trafiła do Ryoty Morioki, którego nie przypilnowali krakowscy defensorzy. Było 1:2, a po dwóch kolejnych minutach 1:3. Tym razem dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ostoji Stjepanovica dobrze główkował Filipe Goncalves.

Nie był to jednak koniec popisu strzeleckiego wrocławian. Zdobyli jeszcze dwie bramki, w tym doliczonym czasie gry z rzutu karnego (podyktowany za zagranie ręka Bobana Jovica).

W 20. min. mecz został przerwany na ponad trzy minuty, gdyż kibice Śląska rzucili na murawę race.

Był to pioerwszy mecz krakowian pod wodzą prezes Marzeny Sarapaty. We wtorek właścicielem 100 procent akcji klubu zostało Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Na stadionie w Płocku spotkali się sąsiedzi w tabeli. Dotychczas Wisła odniosła dwa zwycięstwa, miała dwa remisy i dwie porażki, tak samo jak drużyna z Kielc. Stosunek bramek płocczan 8-8, kielczan 9-10.

W 1. połowie w roli głównej w płockim zespole był Dominik Furman, po którego stałych fragmentach gry Wisła stwarzała największe zagrożenie. W drugiej minucie po rzucie wolnym Furmana piłkę z trudem wybił Maciej Gostomski. W 17. min. po kolejnym ataku gospodarzy Siergiej Kriwiec strzelił tuż obok słupka. Wisła dominowała na polu karnym Korony, ale mimo kolejnej próby Kriwca w 28. min., kiedy to strzelił nad poprzeczką i w 32. min. po rożnym wykonywanym przez Furmana i strzale głową w boczną siatkę Przemysława Szymińskiego, nie udało się zdobyć gola. Szansę na to miał także w 44. min., po kolejnym rożnym, Jose Kante, ale piłka poleciała obok bramki.

Goście w pierwszej połowie nie zaliczyli strzału w światło bramki, najgroźniejszą sytuację stworzyli w 41. min., ale nie zdołali zagrozić bramce Seweryna Kiełpina. Po przerwie znacznie lepiej rozpoczęli zawodnicy Korony, którzy atakowali na polu karnym Wisły, ale to gospodarze mieli niezłą sytuację w 54. min. – Arkadiusz Reca wykazał się niesamowitym refleksem zabierając piłkę rywalom, ale nie potrafił wykorzystać stworzonej sobie szansy. W 60. min., bo błędzie Cezarego Stefańczyka, znakomicie wyszedł z piłką Łukasz Sekulski, minął wychodzącego Kiełpina i wpakował piłkę do pustej bramki.

Po kilku nieudanych akcjach, płoccy kibice stracili wiarę, że Wisła może strzelić gola, tymczasem w 74. min. piłka ze środka pola poszybowała do Piotra Wlazło, ten dośrodkował do Dimityra Ilijewa, który potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do wyrównania.

Gospodarze niezbyt długo cieszyli się z remisu. W 83. min. piłka przypadkowo odbiła się od Elhadji Pape Diawa, trafiła pod nogi Radka Dejmka i wpadła do siatki. Goście ustalili wynik spotkania, wygrywając na wyjeździe po raz pierwszy w tym sezonie.