Strona głównaSportDwa gole Lewandowskiego, Bayern znów gromi

Dwa gole Lewandowskiego, Bayern znów gromi

-

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego z Paderborn awansowały go na trzecie miejsce najskuteczniejszych strzelców Bundesligi fot.Jonas Guetler/EPA

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski zdobył dwa gole w wyjazdowym meczu 22. kolejki niemieckiej ekstraklasy z SC Paderborn. Bawarczycy rozgromili beniaminka 6:0 i z 55 punktami zdecydowanie prowadzą w tabeli. Polak ma już 10 trafień w tym sezonie ligi.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 24. i 37. minucie, zdobywając dwie pierwsze bramki spotkania. Najpierw wykończył z zimną krwią akcję, w której znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, a niecały kwadrans później najszybciej wyszedł do płaskiego dośrodkowania Francuza Francka Ribery’ego z lewej strony.

Na 3:0 podwyższył w 64. minucie Holender Arjen Robben, wykorzystując rzut karny, podyktowany po faulu na nim samym. Obrońca gospodarzy Florian Hartherz zobaczył za to zagranie czerwoną kartkę.

W 72. min. swojego gola strzelił także Ribery, a chwilę później do siatki trafił 20-letni Mitchell Weiser. W końcówce wynik ustalił Robben.

To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Bayernu, po krótkim spadku formy na początku 2015 roku. W tych trzech kolejkach Bawarczycy zdobyli 16 goli i nie stracili żadnego. W ubiegłym tygodniu rozgromili drużynę Hamburgera SV 8:0.

Lewandowski, który rozegrał cały mecz, awansował w klasyfikacji strzelców na trzecie miejsce. Wciąż jednak traci sześć bramek do prowadzącego Robbena.

Wicelider Bundesligi VfL Wolfsburg swój mecz 22. kolejki rozegra dopiero w niedzielę, ale po sobotnim triumfie Bayernu traci już do niego 11 punktów.

W piątek trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund, pokonując na wyjeździe ostatni w tabeli zespół VfB Stuttgart 3:2. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, a Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 69. minucie.

Wygrana pozwoliła podopiecznym Juergena Kloppa przesunąć się na 11. miejsce w tabeli.