Drugie zwycięstwo Cubs. Finał konferencji coraz bliżej

Anthony Rizzo udowodnił, że trafienie nie musi być piękne, by okazało się skuteczne i zwycięskie fot.Tannen Maury/EPA

Chicago Cubs pokonali na Soldier Field Washington Nationals 2:1 w trzecim meczu National League Division Series i do zakwalifikowania się do finału konferencji brakuje im tylko jednego zwycięstwa. Czwarty mecz odbędzie się we wtorek ponownie w Chicago.

Pierwsze odsłony poniedziałkowego spotkania zdominowali miotacze. Debiutujący w play-off Jose Quintana z Cubs i Max Scherzer z Nationals rzucali bezbłędnie, będąc poza zasięgiem.

W szóstej odsłonie dwa proste błędy Kyle’ego Schwarbera wykorzystali Daniel Murphy i Ryan Zimmerman, dając Nationals prowadzenie.

W siódmej odsłonie błąd z kolei popełnił menadżer gości Dusty Baker, przedwcześnie wycofując Scherzera. Przyczynił się do tego Ben Zobrist, który skontrował młodego miotacza, zdobywając drugą bazę. Baker uznał to za przejaw zmęczenia i wprowadził na jego miejsce Sammy’ego Solisa. Ten na dzień dobry nadział się na Alberta Almorę, dzięki czemu Zobrist wyrównał stan rywalizacji.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w ósmej odsłonie. Anthony Rizzo udowodnił w niej, że trafienie nie musi być piękne, by okazało się skuteczne i zwycięskie. Łatwą do złapanie piłkę pozwoliło upaść na murawę aż trzech zawodników Nationals, co wykorzystał Leonys Martin, ustalając wynik meczu.

Czwarty odbędzie się we wtorek ponownie na Soldier Field. Jeżeli zakończy się kolejnym zwycięstwem Cubs, oni zostaną finalistą konferencji. Jeżeli gościom uda się doprowadzić do remisu o tym, kto awansuje, zadecyduje czwartkowe spotkanie w Waszyngtonie.

(DC)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*