Dembele przechodzi do Barcelony

Ousmane Dembele został drugim, po Neymarze, najdroższym piłkarzem świata fot.Leon Kuegeler/EPA

Przejście Ousmane Dembele z Borussii Dortmund do Barcelony zostało prawie sfinalizowane – poinformowały kluby. Jak podają media kwota transferu wyniesie 105 mln euro i może wzrosnąć o kolejne 42 mln. 20-letni francuski piłkarz był ostatnio zawieszony za niesubordynację.

Droższym zawodnikiem był w historii futbolu jedynie Neymar. Paris Saint Germain zapłacił Barcelonia za Brazylijczyka 222 mln euro.

Dembele ma przed sobą jeszcze testy medyczne, które mają odbyć się w poniedziałek, a po nich będzie mógł podpisać kontrakt.

O tym, że Francuz ma przejść do katalońskiego klubu spekulowano od kilku tygodni. Borussia cały czas powtarzała, że Dembele nie jest na sprzedaż. To nie podobało się piłkarzowi, który w ramach protestu, nie zjawił się dwa tygodnie temu na treningu. Klub postanowił wówczas zawiesić go w prawach zawodnika.

Dyrektor sportowy BVB Michael Zorc był nieugięty i gdy parę dni temu wpłynęła z Barcelony oficjalna oferta na kwotę 90 mln euro, odrzucił ją. Dembele związany był z Borussią do 2021 roku. Przeprowadził się do Dortmundu przed rokiem, a niemiecki klub zapłacił wówczas Stade Rennais 15 mln euro.

W ostatnim sezonie strzelił dla BVB 10 goli miał 21 asyst we wszystkich rozgrywkach.

W nowym kontrakcie Dembele ma mieć wpisaną kwotę odstępnego w wysokości 400 mln euro.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*