Brazylijczyk Mauricio wypożyczony do Legii

Mauricio (z prawej) podpisał z Legią kontrakt do końca czerwca fot.Maurizio Brambatti//REX/Shutterstock

Brazylijski obrońca Mauricio został wypożyczony z Lazio Rzym do Legii – poinformował w środę warszawski klub. Umowa z 29-letnim piłkarzem ma obowiązywać do 30 czerwca tego roku.

Środkowy obrońca w tym sezonie zagrał w jednym meczu Lazio w Serie A – w końcówce październikowego spotkania z Sassuolo. W przeszłości grał częściej w rzymskim klubie. Występował również m.in. w Spartaku Moskwa i Sportingu Lizbona.

„Pozyskaliśmy doświadczonego obrońcę o wysokich umiejętnościach. Jego przydomek Ściana nie jest przypadkowy – to twardo, zdecydowanie grający zawodnik. Kluby i ligi, w jakich występował, pokazują, że prezentuje dobry poziom. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się sprowadzić piłkarza, który pomoże nam w realizacji celów sportowych” – powiedział o Mauricio cytowany na oficjalnej stronie klubu dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Dzień wcześniej piłkarzem Legii został portugalski pomocnik Cafu. 25-letni piłkarz, występujący ostatnio we francuskim FC Metz, został wypożyczony na półtora roku z opcją pierwokupu.

Zimą Legię wzmocnili również Chorwat Domagoj Antolic, Amerykanin Brian Iloski, Mikołaj Kwietniewski, Łotysz Vjaceslavs Kudrjavcevs, Luksemburczyk Chris Philipps, Francuz William Remy, Chorwat brazylijskiego pochodzenia Eduardo da Silva i Czarnogórzec Marko Vesovic.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*