Anna Lewandowska prezesem Olimpiad Specjalnych Polska

Anna Lewandowska fot.Facebook

Anna Lewandowska: bardzo się cieszę, że dołączam do rodziny Olimpiad Specjalnych  fot.Facebook

Medalistka mistrzostw świata i Europy w karate tradycyjnym, 27-letnia Anna Lewandowska została prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska – poinformowano w sobotę w komunikacie.

– Bardzo się cieszę, że dołączam do rodziny Olimpiad Specjalnych. Sport doskonale rozwija umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, a jednocześnie pomaga w walce ze stereotypami i uprzedzeniami, które niestety wciąż funkcjonują. Swoją aktywnością zamierzam wspierać działania sportowe, kampanie prozdrowotne oraz współpracę z partnerami Olimpiad. Hasło 30-lecia Olimpiad Specjalnych – czyli Razem od teraz – niech od dziś działa z podwójną mocą, bo moim marzeniem jest, by było bliskie wszystkim Polakom – powiedziała Lewandowska.

Żona piłkarza reprezentacji i Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego jest propagatorką zdrowego stylu życia i autorką książek o tej tematyce. Oboje wspierają inicjatywy prospołeczne i charytatywne.

– Jej sukcesy sportowe oraz sympatia i rozpoznawalność, jakimi się cieszy, będą ogromnym wzmocnieniem dla naszej organizacji. Jestem przekonana, że dzięki wsparciu Anny Lewandowskiej jeszcze większa liczba Polaków przekona się jak wspaniałymi sportowcami i wspaniałymi ludźmi są osoby z niepełnosprawnością intelektualną – dodała dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska Joanna Styczeń-Lasocka.

Uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ruch Special Olympics zrzesza 5 milionów sportowców z ponad 180 krajów, uprawiających 32 dyscypliny. Do polskiego oddziału należy 18 tysięcy zawodników, półtora tysiąca trenerów i 7,5 tys. wolontariuszy.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*