Agnieszka Radwańska pożegnała się z US Open

Agnieszka Radwańska przegrała w 1/8 finału z Robertą Vinci 1:6, 4:6 i odpadła w poniedziałek z wielkoszlemowego turnieju US Open. Włoszka rozstawiona z numerem 20.  młodszą z sióstr Radwańskich, Urszulę wyeliminowała już w pierwszej rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju.

fot.Wikipedia/ Agnieszka Radwańska

W czasie trwającego godzinę pojedynku Włoszka od początku dyktowała Polce warunki. Rozstawiona z numerem drugim Radwańska nie radziła sobie z rywalką, nie będąc w stanie skutecznie zaatakować.

– Nie grałam tak dobrze jak na początku turnieju i to jest główny powód mojej porażki. Rywalka była lepsza. Próbowałam się jej przeciwstawić, ale nic nie wskórałam – przyznała podczas spotkania z dziennikarzami Agnieszka Radwańska. Polka przyznała, że 29-letnia Roberta Vinici gra bardzo „niewygodny” tenis, zaskakując i nie dając szansy na „wyczucie” rywalki.

23-letnia Polka w turnieju US Open wystąpiła po raz siódmy. Jej młodsza siostra Urszula wyeliminowana została już w pierwszym meczu. Udział w turnieju już po pierwszym pojedynku zakończyli także polscy tenisiści Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz oraz debel Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Jak informuje PAP, Agnieszka Radwańska w Nowym Jorku zarobiła 120 tysięcy dolarów i 280 punktów do rankingu WTA Tour). Może stracić pozycję wice liderki, jeśli Rosjanka Maria Szarapowa (nr 3.) pokona w ćwierćfinale Francuzkę Marion Bartoli (11.).

Pula nagród US Open to ponad 25,5 mln dol.

in

 

Categories: Nowy Jork, Sport

Comments

  1. stan
    stan 5 września, 2012, 12:33

    proszę jej nie obwiniać, każdy by przegrał gdyby nieoptarznie przeczytał komentarze bruna_rumuna

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*