Adamek vs Kliczko: polski pięściarz już w kraju

Odliczanie do walki Tomasz Adamek kontra Witalij Kliczko wchodzi w ostateczną fazę. Polski pięściarz w czwartek wylądował na warszawskim lotnisku Okęcie, gdzie witały go tłumy fanów i dziennikarzy – informuje „Przegląd Sportowy”. Bokserski pojedynek Adamka i Kliczki odbędzie się 10 wrzesnia we Wrocławiu.

fot. Sławk – WikiCommons/ Tomasz Adamek i Witalij Kliczko

Tuż po lądowaniu na warszawskim lotnisku Tomasz Adamek mówił, że cieszy się że jest juz na polskiej ziemi. Adamek powiedział, że po trwających dziesięć tygodni przygotowaniach i treningach jest gotowy na walkę z Witalijem Kliczką.

Polski pięsciarz do kraju przyleciał wraz ze swoją ekipą, z trenerem Rogerem Bloodworthem oraz żoną Dorotą na czele. Towarzyszy mu także współpromotor Ziggy Rogalski.

Adamek z Warszawy odleciał do Krakowa, a stamtad pojedzie do rodzinnych Gilowic.

Jeszcze przed kilkoma tygodniami w rozmowie z naszym portalem „Góral” przyznał, że nie jest i nigdy nie był faworytem w tym pojedynku. „Jak popatrzysz na przewidywania dziennikarzy, to zobaczysz, że już w półciężkiej, później w junior ciężkiej i wreszcie w ciężkiej miałem przegrywać wiele walk, które wygrywałem. Wtedy to nie miało znaczenia, dziś też nie ma” – mówił Przemkowi Garczarczykowi.

Zobacz: Tomasz Adamk: nigdy nie byłem faworytem

Walka Tomasza Adameka z Witalijem Kliczko odbędzie się 10 wrzesnia na wrocławskim Stadionie Miejskim. Zobacz jak można ją zobaczyć.

in (Przegląd Sportowy, inf.wł)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*