Strona głównaSport1. liga-Termalica zgubiła pierwsze punkty

1. liga-Termalica zgubiła pierwsze punkty

-

Łódzki Widzew wciąż bez zwycięstwa w 1. lidze fot.Grzegorz Michałowski/EPA

Termalica Bruk-Bet Nieciecza po trzech kolejnych zwycięstwach podzieliła się punktami z rywalem, remisując u siebie 1:1 z Dolcanem Ząbki w 4. kolejce 1. ligi piłkarskiej. Utrzymała jednak pozycję lidera. Flota Świnoujście przegrała z kolei z GKS Katowice 0:1.

Zarówno zespół z Niecieczy, jak i jego niedzielny rywal, utrzymały status niepokonanych w lidze. Termalica straciła jednak punkty po raz pierwszy w tym sezonie, natomiast Dolcan zremisował po raz trzeci. Wygrać udało mu się tylko w ubiegłym tygodniu (2:0 z Miedzią Legnica).

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla drużyny z Ząbek, która ubiegły sezon zakończyła na trzecim miejscu. W szóstej minucie do siatki niecieczan trafił Szymon Matuszek. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do końca meczu, bowiem w 50. min. wyrównującą bramkę zdobył Jakub Czerwiński.

Dzięki skromnemu zwycięstwu nad Flotą, GKS Katowice wydostał się ze strefy spadkowej. Decydujący gol padł dopiero w końcówce meczu w Świnoujściu – w 89. min. bramkarza gospodarzy pokonał Krzysztof Bodziony, który przez poprzednie cztery lata był zawodnikiem niedzielnego rywala.

Stratę do lidera zmniejszył Stomil Olsztyn, który ma obecnie osiem punktów. Olsztynianie pokonali w sobotę u siebie faworyzowaną Arkę Gdynia 1:0 po samobójczym golu Łukasza Kowalskiego.

Drugiej z rzędu porażki doznali piłkarze Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali na wyjeździe z beniaminkiem Wigrami Suwałki 1:2.

Wyprawa przez całą Polskę do Suwałk zaczęła się dla Zagłębia fatalnie. Faworyci stracili bramkę już w pierwszej minucie (Sebastian Radzio). Wyrównał kwadrans po przerwie z rzutu karnego Aleksander Kwiek, ale w 83. minucie zwycięstwo Wigrom zapewnił Karol Mackiewicz.

Zagłębie rozpoczęło sezon od dwóch zwycięstw, jednak teraz doznało drugiej kolejnej porażki. Tymczasem beniaminek z Podlasia nie przegrał dotychczas meczu na zapleczu ekstraklasy. Z dorobkiem sześciu punktów (zwycięstwo, trzy remisy) zajmuje szóste miejsce w tabeli. Zagłębie jest tuż za nim.

Wciąż bez zwycięstwa są prowadzeni przez Włodzimierza Tylaka piłkarze Widzewa. Łodzianie, którzy niedawno spadli z ekstraklasy, zajmują przedostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. W piątek ostatni jak dotychczas polski uczestnik Ligi Mistrzów (sezon 1996/97) zremisował u siebie z sąsiadem z tabeli GKS Tychy 1:1, ratując punkt w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Bramkę dla Widzewa zdobył wychowanek klubu Marcin Kozłowski. W pierwszej połowie prowadzenie tyszanom zapewnił doświadczony Maciej Kowalczyk, dla którego to już czwarte trafienie w sezonie. 37-letni napastnik zdobywał po jednym golu w każdej kolejce.

Na ostatnim miejscu pozostał Chrobry Głogów (1 pkt). Beniaminek przegrał w sobotę w Płocku z Wisłą 1:3.