Włochy. Apel o skreślenie psów i kotów z listy dóbr, które może zająć komornik

Włochy. Apel o skreślenie psów i kotów z listy dóbr, które może zająć komornik

Włoski minister ochrony środowiska zabiega o anulowanie przepisu, na mocy którego komorniczemu zajęciu podlegają też zwierzęta domowe. Przepis dotyczy 25 milionów psów, kotów i innych zwierząt i zdaniem ministra nie szanuje więzów łączących je z właścicielami.

„Interes wierzyciela nie może górować nad uczuciem między człowiekiem a jego przyjacielem od zawsze” – oświadczył szef resortu ochrony środowiska Gian Luca Galletti. Zapowiedział podjęcie starań o zmianę rozporządzenia, które uznaje psy, koty i inne zwierzęta za dobra, podlegające zajęciu przez komornika. Deklaracja ministra spotkała się z powszechnym poparciem.

100 tysięcy osób podpisało się pod petycją do premiera Matteo Renziego w sprawie zmiany przepisów, którą zatytułowano prowokacyjnie „Łapy precz”. Inicjatorzy apelu argumentują: „zwierzęta domowe mają uczucia, których żaden ekspert ani sąd nie może opieczętować”.

„To przepis niegodny cywilizowanego kraju” – powiedział przewodniczący komisji ds. środowiska w Izbie Deputowanych Ermete Realacci. Zauważył, że nie tylko czworonogi, ale także rybki akwariowe można zająć dłużnikowi razem z telewizorem, samochodem, motocyklem i kanapą.

Postulat dotyczący wprowadzenia zmian przedstawiono ministrom finansów, sprawiedliwości i zdrowia. (PAP)

fot.pixabay.com

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. Komornik16
    Komornik16 10 grudnia, 2018, 03:25

    Zdecydowanie jestem przeciwko zabierania takich dóbr jak psy czy koty. Moim zdaniem taka rozłąka z właścicielem jest traumą dla zwierzaka, który jest przecież niewinny 😉

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*