Większość Amerykanów za gejowskimi małżeństwami

53 proc. Amerykanów jest za uznawaniem małżeństw gejowskich, podał Instytut Gallupa. Jeszcze rok temu opinie dokładnie taki sam procent sprzeciwiał się legalizacji związków homoseksualnych.  

Sprawa małżeństw gejowskich, obecnie akceptowanych w 5. amerykańskich stanach (Massachusetts, Connecticut, Vermont, New Hampshire, Iowa) i w dystrykcie stołecznym, zyskała większą liczbę zwolenników po podpisaniu przez prezydenta Obamę w grudniu ubiegłego roku, ustawy znoszącej obowiązującą dotychczas w armii zasadę „Don’t Ask Don’t Tell” (Nie pytaj, nie mów). Od tego czasu osoby o odmiennej orientacji homoseksualnej  mogą w jawny sposób deklarować swoje preferencje seksualne, nie obawiając się wykluczenia z szeregów armii Stanów Zjednoczonych.

Instytut Gallupa potwierdza znaczą zmianę w nastawieniu do kwestii małżeństw gejowskich, ale nie potwierdza ostatecznie, że ma to bezpośredni związek ze zniesieniem obowiązującej od 17 lat zasady.   

Zwolennicy małżeństw homoseksualnych (aż 70 proc.) to osoby pomiędzy 18 a 34 rokiem życia. Znacznie mniejsze poparcie mają one wśród  respondentów w wieku 55 lat i starszych ( tylko 39 proc.).

Dla porównania, w 1996 roku przeciwko jednopłciowym związkom opowiadało się aż 68 proc. Amerykanów.

MB

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. kicia
    kicia 22 maja, 2011, 14:32

    no to jakie te zwiazki sa: gAjowskie, czy gEjowskie? 🙁

    Reply this comment
  2. aa
    aa 22 maja, 2011, 15:56

    Gajowskie ????? Tak byl gajowy marucha.

    Reply this comment
  3. Klim z Chicago
    Klim z Chicago 22 maja, 2011, 18:02

    no to bedzie koniec swiata i wszystko skonczy sie potopem, no bo jak tak moza, aby baba z baba, a chlop z chlopem

    Reply this comment
  4. kicia
    kicia 22 maja, 2011, 19:19

    sodomia i gomoria, jak to mowil Kiepski…. 🙂

    Reply this comment
  5. kicha
    kicha 22 maja, 2011, 20:11

    To nie prawda . Amerykanie sa bardzo wiezracym narodem i co niedziele bardzo licznie z rodzinami chodza do kosciolow . Dlatego te badania sa ZMZNIPULOWANE. Na sile wklada sie ludziom do glowy FAUSZ.

    Reply this comment
  6. kicha
    kicha 22 maja, 2011, 20:12

    A swoja droga to milosc gejowska jest bardzo brudna i smierdzaca. Pachnie gow..nem .

    Reply this comment
  7. kzet
    kzet 22 maja, 2011, 21:55

    ktos z republikanska krwia w zylach nie bedzie glosowal za homoseksualnymi malzenstwami.
    mam nadzieje ze zaden gej sie nie bedzie tutaj wymadrzal i probowal mi wmowic ze to jedno i to samo spedzic noc z kryska czy ze zdzisiem

    Reply this comment
  8. Katarzyna
    Katarzyna 23 maja, 2011, 05:50

    Po co Im malzenstwo???-niemoga poprostu Razem zyc,,,,normalnych,,,, ludzi nieciagnie do malzenstwa,wiekszosc amerykanow ,,,zyje,, razem bez slubu-a co ci geje tacy porzadni???tak najlepiej,malzenstwo I jeszcze moze dzieci-I co to za rodzina-az bieze obrzydzenie!!!

    Reply this comment
    • Klim z Chicago
      Klim z Chicago 23 maja, 2011, 06:23

      to sie dzisiaj postepem cywilizacyjnym nazywa

      Reply this comment
      • Klim z Chicago
        Klim z Chicago 23 maja, 2011, 17:47

        no wg nich, kiedys sie z nich smiano,a do dzisiaj powiedzenie komus „ty pedale” jest bardzo obrazliwe, teraz zas nadeszla nowa era i bycie pedalem jest wg nich trendy i chca aby jak najwiecej ludzi stalo sie pedalami, bo mimo wszystko to i tak jest ich malenki procent w porownaniu do ogolu ludnosci.a ci wplywowi z kasa naciskaja na politykow, aby pedalstwo rozpowszechnic juz nawet w szkolach.Kiedys nawet widzialem dwie meksykanki z high school jak sie namietnie calowaly i dotykaly sie co prawda przez ubior na chodniku.

        Reply this comment
        • kzet
          kzet 23 maja, 2011, 23:10

          klim , zeby zrozumiec nazewnictwo polecam ci stary doFcip: synek mowi do ojca: – tato jestem gejem. ojciec na to: – masz armaniego garnitur i jezdzisz mercedesem?- nie! odparl synek. – a to spokojnie, znaczy ze jestes tylko pedalem.

          Reply this comment
          • kicha
            kicha 29 maja, 2011, 10:00

            Dobre !!!!!!!!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*