Studenci Harvardu przyłapani na ściąganiu

Co najmniej 60 studentów prestiżowego amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda zostało zawieszonych po przyłapaniu ich w ubiegłym roku na oszukiwaniu przy egzaminach końcowych – podały w piątek władze uczelni.

Harvard logoJak pisze agencja Reutera jest to największy skandal do jakiego doszło w ostatnich czasach w uczelniach należących do elitarnej Ligi Bluszczowej (obejmującej osiem prestiżowych szkół wyższych w USA) .

Sprawa wyszła na jaw pod koniec semestru letniego i dotyczy niemal 125 studentów. Wykładowcy zauważyli podobieństwa w pracach rozwiązywanych przez studentów w ramach egzaminów końcowych w domach. Wskazywały one na to, iż mimo wyraźnego zakazu studenci ze sobą współpracowali.

Jeden z dziekanów uczelni Michael Smith rozesłał w piątek oświadczenie, z którego wynika, że ponad połowa studentów, których sprawy dyscyplinarne były rozpatrywane przez władze uczelni została zawieszona. W zajęciach, których dotyczy sprawa uczestniczyło 279 studentów.

„W ponad połowie rozpatrywanych w związku z tą sprawą przypadków władze uczelni nakazały studentom zrezygnować na jakiś czas z nauki – poinformował Smith.  W pozostałych przypadkach studenci otrzymali okres próbny.

Jak pisze Reuters zawieszenie trwa zazwyczaj od dwóch do maksymalnie czterech semestrów.

W Stanach Zjednoczonych przypadki oszukiwania podczas studiów są bardzo piętnowane i stanowczo zwalczane – informuje PAP.

 

 

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. Optymista
    Optymista 2 lutego, 2013, 19:54

    W Polsce ściąganie jest nagminne i nikt nie robi z tego problemu, amerykanie to ludzie uczciwi, dlatego nie chcą tolerować podpowiedzi.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*