Republikanie oderwani od rzeczywistości

Oderwani od rzeczywistości, niechętni zmianom i reprezentujący zbyt skrajne poglądy – to najczęściej wymieniane zarzuty wobec Partii Republikańskiej. Najnowszy sondaż Pew Research Center jasno wskazuje, że opinia publiczna jest rozczarowana działaniami GOP. Czas na zmiany?

admin-ajaxAmerykańscy wyborcy jeszcze nigdy tak nisko nie oceniali działań Partii Republikańskiej. 62 proc. ankietowanych uważa, że Republikanie są zupełnie oderwani od rzeczywistości, 56 proc. twierdzi, że nie są otwarci na zmiany, a kolejne 52 proc. dodaje, że poglądy partii są zbyt skrajne.

Najnowsze badanie Pew Research Center nie zostawia na Republikanach suchej nitki. Co prawda Demokraci również nie mogą mówić o sukcesie, jednak to ich opinia publiczna postrzega jako bardziej otwartych.

Jeden z najpoważniejszych zarzutów wobec członków Partii Republikańskiej to oderwanie od rzeczywistości. Tak twierdzi aż 56 proc. ankietowanych. Opinię tę podziela również znaczna część wyborców partii – 36 proc. Demokraci są nieco łaskawsi dla swojej partii (krytyce poddaje ją 23 proc. ankietowanych).

Istnieje jednak jedna cecha Republikanów, którą docenia zarówno opinia publiczna, niezależni jak i sami Republikanie (aż 85 proc.). Chodzi o wierność ściśle określonym wartościom i zasadom moralnym.

W ogólnym podsumowaniu Partia Republikańska wypada jednak słabo – poparcie dla tej opcji politycznej utrzymuje się na najniższym od 20 lat poziomie. Ostatni raz, kiedy poparcie dla GOP przekroczyło 50 proc. odnotowano w 2004 roku po reelekcji Georga W. Busha.

Od 2001 roku, kiedy poparcie dla GOP wynosiło 56 proc. (Demokraci zbierali wówczas zaledwie 4 punkty procentowe więcej) dziś spadło do poziomu 33 procent. Demokraci zyskali przewagę plasując się o 14 oczek procentowych wyżej.

Badanie Pew Research Center przeprowadzono w dniach od 13 do 18 lutego i wzięło w nim udział ponad 1500 osób.

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. jako nazwa?
    jako nazwa? 10 marca, 2013, 22:15

    Republikanie oderwani od rzeczywistosci?Na kim byl przeprowadzany sondaz w dzielnicccy czarnycch ?(bo to teraz jest popularna dzielnica). Do ilu lat mozna korzystac z pomocy dla tych darmozjadow co maja dzieci x…………. i nie maja meza ????????? A Ci wszyscy popieraja demokratow bo nie trzeba isc do pracy tylko dziecci rodzic?A republikanie mysla logicznie i jak tak dalej pojdzie to Ameryka zbankrutuje ale to ludzi o malym mozdzku to nie interesuje bo Ameryka ma im dawac i koniec

    Reply this comment
    • Optymista
      Optymista 11 marca, 2013, 08:51

      Dlatego Demokraci sugerują środki antykoncepcyjne, przerywanie ciąży, edukację to jest mniej kosztowne dla Państwa niż utrzymywanie i wychowywanie nieślubnych dzieci. Republikanie ten problem powiększają gdyż są przeciwni dobrym rozwiązaniom, podobnie kościół rodzić dzieci nie troszczyć się o ich przyszłość. Więcej dzieci, więcej chrztów, komunii, bierzmowań, ślubów, pogrzebów w efekcie więcej ” Co łaska” a to się przekłada na czystą kasę a kogo to obchodzi, że te dzieci żyją w biedzie?. Nie jest tajemnicą, że ludzie marginesu mają najwięcej dzieci i w większości przypadków utrzymywanych przez społeczeństwo, jak temu zapobiec tylko edukacja i darmowe środki antykoncepcyjne mogą rozwiązać ten problem. Wiara nie jest dobrym doradcą jeżeli chodzi o rządzenie krajem, dlatego tutaj jest rozdział państwa i kościoła.
      Jako nazwa? masz lepsze rozwiązanie?.

      Reply this comment
      • niepokorny.
        niepokorny. 11 marca, 2013, 10:28

        Zabijanie dzieci nienarodzonych to jest tworzenie kultury smierci i nigdy nie wyjdzie zadnemu spoleczenstwu na dobre. Tylko prymitywne i lewackie typy moga twierdzic, ze zabijanie najslabszych i bezbronnych istot rozwiaze jakikolwiek problem spoleczny. A ciebie koles kolejny raz zachecam, abys poddal sie leczeniu, bo za kilka miesiecy moze byc za pozno.

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 11 marca, 2013, 19:06

          LOL.
          Ty wiesiu, bezdzietny zreszta, musisz sie nauczyc jednego – nigdy w ciazy nie bedziesz… Prawie 82000 kobiet jest gwalconych rocznie w USA, a nasz wiesiu wie wszystko o kazdym wypadku i jako obronca zygoty pragnie wszystkich uszczesliwiac swoimi teoriami spod czarnej sultanny.

          Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 11 marca, 2013, 18:50

      Buhahahahahaha.
      „darmozjadow co maja dzieci x…………. i nie maja meza ?????????” – czy ty masz na mysli Bristol Palin? LOL. Zreszta kazdy, nawet polinteligetny czlowiek wie, ze welfare to przede wszystkim domena bialych ludzi, zamieszkalych w przwazajacej czesci poludniowe Stany Ameryki. Faktem jest rownez to, ze demokratyczne Stany (niebieskie) utrzymuja republikanskie Stany (czerwone).
      Teraz sie zastanow gleboko, kto tutaj posiada „maly mozdzek” 🙂

      Reply this comment
  2. Optymista
    Optymista 10 marca, 2013, 22:17

    Archaiczna partia nie nadąża za zmianami jakie zachodzą w świecie i USA, bardzo to przykre gdyż 40 lat temu bardzo ich popierałem. Niestety
    zostali w tyle jak nasz kochany kosciół tylko, że kościół to wiara i jeżeli przywódcy grzeszą nie wyrzadzają szkody dla państwa. Inaczej jest
    z partią jeżeli jej przywodca Bush wygrywa i rozkłada Państwo i świat na łopatki, wdając się w bezmyślne wprowadzanie demokracji ogromnym kosztem. Nie można stać obojętnie i przyklaskiwać oszołomom którzy rozkradają majątek narodowy, gnębiąc srednich i właścicieli domów z pustego nawet salomon nie naleje. Dziwnym trafem w kryzysie najbogatsi i banki pomnażają majątki o miliardy, a nam każą wierzyć, że my nie zasługujemy na podwyżkę lub bonus. Dokąd ten rozbój w biały dzień będzie trwał?, biedni i średni tego dłużej nie zniosą i my mamy popierać tych pasibrzuchów za co? za ogłupianie i blokowanie pomysłów
    rządu. Ekonomia sie rpzkręca a te tępaki jawnie próbują wszystko zrujnować tylko dlatego żeby demokraci nie mieli się czym pochwalić, jest to postępowanie chore. Efekty odczuwamy my wszyscy, republikanie się wyżywią oni są bogaci, ale co z resztą, bogatego nie męczy głód on nie rozumie ludzi którym brakuje na życie.

    Reply this comment
  3. niepokorny.
    niepokorny. 11 marca, 2013, 08:14

    Tak samo mozna powiedziec, ze portal InoformacjeUSA jest tez oderwany od rzeczywistosci.

    Reply this comment
  4. oderwany
    oderwany 11 marca, 2013, 12:35

    Czas zrozumieć na czym polega ochrona życia i odróżnić zapobieganie ciąży od całej reszty bałaganu zwanego życiem. Zarówno dostępne środki antykoncepcyjne (hormonalne, bo przewaznie skuteczne) jak i wczesnoporonne oraz ekstrakcyjne usuwanie płodu (do x m-ca od zapłodnienia) o ile sa skuteczne o tyle nie są najbardziej korzystne dla zdrowia kobiety. O etyce lepiej nie wspominać, bo wieko od puszki pandory już się uchyla. Coś jednak kobieta wybiera. Więc albo zdrówko własne albo dziecka, bo nie każdą kobietę stać na każdą ciążę.
    GOP bym do tego nie mieszał, podobnie jak Demo. Bóg z nimi i z kobietami na rozdrożu. Szklanka wody zamiast? Tak. Po 80 roku życia.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*