Raport: więcej białych umiera niż się rodzi w aż 17 stanach

fot.Unsplash/pixabay.com

fot.Unsplash/pixabay.com

Więcej białych osób umiera niż rodzi się w aż siedemnastu stanach USA – wynika z raportu przygotowanego przez badaczy Uniwersytetu w New Hampshire. Rośnie natomiast populacja mniejszości, zwłaszcza latynoskiej.

Badacze ustalili, że jeszcze w 2004 roku tylko w czterech na 50 stanów USA liczba zgonów osób o białym kolorze skóry przewyższała liczbę narodzin białych dzieci. Dziesięć lat później liczba takich stanów wzrosła do rekordowych 17.

Wśród tych stanów są zarówno stany wiejskie, jak zachodnia Wirginia, Arkansas czy Alabama, ale też takie jak Kalifornia, Massachusetts czy Pensylwania, gdzie znajdują się duże metropolie.

Te zmiany demograficzne są rezultatem rosnącej liczby osób starszych, mniejszej liczby kobiet w wieku rozrodczym oraz mniejszej liczby urodzeń przypadających na kobietę. „Ponieważ trendy te są trudne do odwrócenia, wiele z tych stanów zanotuje dalszy wzrost przewagi zgonów białych osób nad urodzeniami” – czytamy w raporcie.

Jednocześnie, wraz z malejącym wzrostem białej populacji USA, badacze zaobserwowali wzrost populacji mniejszości, zwłaszcza latynoskiej.

„Te zmiany demograficzne mają ogromne implikacje dla polityki” – ostrzegają autorzy raportu, wskazując na rosnące obciążenia dla systemu opieki zdrowotnej i systemu emerytalnego. „Dodatkowo młoda populacja z mniejszości będzie wymagać więcej inwestycji w edukację i szkolenia, jeśli Stany Zjednoczone chcą utrzymać produktywność siły roboczej na coraz bardziej konkurencyjnym z technologicznego punktu widzenia globalnym rynku pracy” – zauważają autorzy.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

Categories: Ameryka, Społeczeństwo
Tags: raport, rasa, USA

Comments

  1. diwron
    diwron 30 listopada, 2016, 13:56

    Ciekaw jestem, ile dzieci zostało wyabortowanych (czyli zabitych) przez Planned Parenthood w tych stanach?

    Reply this comment
    • MARTA
      MARTA 30 listopada, 2016, 14:24

      ty meska gnido , nie rodzisz dzieci i nie jestes cialem kobiety ,to zdALA SIE TRZYMAJ OD ABORCJI, MOJA MAMA ZAWSZE MOWILA ,GDYBY CHLOP URODZIL CHCIAZ JESNI DZIECKO ,TO BY UCIEKAL
      OD KOBIET ZA SIODMA GORA …

      Reply this comment
    • MARTA
      MARTA 30 listopada, 2016, 14:27

      ty meska gnido , nie rodzisz dzieci i nie jestes cialem kobiety ,to zdALA SIE TRZYMAJ OD ABORCJI, MOJA MAMA ZAWSZE MOWILA ,GDYBY CHLOP URODZIL CHCIAZ JEdNo DZIECKO ,TO BY UCIEKAL
      OD KOBIET ZA SIODMA GORA , to nie to samo co sie spuscic i narzucac kobietom niewole ,musi urodzic ,NIE MUSI !!!!…

      Reply this comment
  2. gisna
    gisna 30 listopada, 2016, 14:35

    Co nie znaczy, że można zabijać niewinne dziecko. Szkoda tylko, że niektóre panie nie zostały wyskrobane.

    Reply this comment
  3. gisna
    gisna 30 listopada, 2016, 14:36

    A wyzwiska -to nie argument !!!

    Reply this comment
  4. prawda
    prawda 1 grudnia, 2016, 08:22

    dzieci powinny sie rodzic tam ,gdzie sa chciane i kochane a nie z przypadku i przymusu
    jak w ciemnogrodzie czy krowiej zagrodzie co roku ,
    , najwiecej atakuja aborcje te ,ktora ja juz mialy i nigdy sie do tego
    nie przyznaja , plodna kobieta moze rodzic co roku, wiec w kazdej rodzinie byloby minimum 10 i wiecej dzieci te zaklamane dewotki maja 1 lub 2 , czyli co ?
    potepiaja rowniez antykoncepcja ,bo sprzeciwia sie zyciu i nie jest zadarmo
    wiec gisna bedzie mama calego stada ,tak 10 -15 dzieci ja zadowoli .tylko czy na nie zarobi ,czy bedzie zebrac …. ….

    Reply this comment
  5. gisna
    gisna 1 grudnia, 2016, 09:04

    Jaki masz wybór – kiedy i gdzie się urodzisz , oraz kto jest twoim ojcem i matką ? Nie masz żadnego wyboru i żadnego wpływu !!! Nie można wymagać od zdemoralizowanego osobnika, żeby miał ludzkie odruchy.

    Reply this comment
    • czas
      czas 1 grudnia, 2016, 10:25

      kochajmy sie i rozmnazajmy , jak w krajach trzeciego swiata
      a bedziemy umierac z glodu ,przyszlosciowa samiczko
      dal Bog dziecko ,ale nie da na dziecko ,glod to dobry nauczyciel…

      Reply this comment
  6. gisna
    gisna 1 grudnia, 2016, 10:45

    Od nazistowskiej filozofii śmierci wolę i wybieram chrześcijańską filozofię życia !

    Reply this comment
    • czas
      czas 2 grudnia, 2016, 09:18

      nikogo nie obchodza twoje wybory i religie ,jaka wybierasz
      moze sekta Jechowych potrzebuje taka jak ty ,naiwniaczko. a moze juz jestes Jechowa..

      Reply this comment
  7. gisna
    gisna 1 grudnia, 2016, 10:48

    Zmieniając nicki nie zmienisz siebie 🙂

    Reply this comment
  8. ROSA
    ROSA 1 grudnia, 2016, 12:23

    A GWALCIC DZIECI KSIEZOM WOLNO ???
    GISNA ,TO KTOS Z KLERU I SWOJE KAZANIA CHCE GLOSCIC W SWIECKICH MEDIACH
    BO KOSCIOLY SWIECA PUSTKAMI
    LACINY TU NIE PORTEZBUJUEMY. A PEDOFILA KLERU ,TO NAJLEPSZY PRZYKLAD UPADKU CHRZESCIJANSTWA.

    Reply this comment
  9. gisna
    gisna 1 grudnia, 2016, 15:21

    „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”.. Ewangelia wg Św. Mateusza 21 , 15-21. Od przestępstw są Sądy ! Pan Jezus nie nauczał zła, więc czemu Go potępiacie?

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 1 grudnia, 2016, 17:05

      Pan Jezus nie napisal tez Bibli ,ktora tak chetnie tu cytujesz .Nowy testament to zmanipulowany przez kosciol zestaw wybranych ewangelii nie majacy nic wspolnego ani z Jezusem ani z Bogiem wiec nie ma sie czym ekscytowac.

      Reply this comment
      • gisna
        gisna 2 grudnia, 2016, 00:21

        Można podejść do Nowego Testamentu tak jak do zbioru ksiąg o charakterze filozoficzno-moralizatorskim, pouczającym. Przecież podobnie podchodzimy do taoizmu czy buddyzmu.

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 2 grudnia, 2016, 13:54

          Oczywiscie ,ze mozna w ten sposob odniesc sie do nowego testamentu ale zakladajac ,ze mimo wszystko jest to zmanipulowany przez kosciol przekaz bylaby to w moim odczuciu hipokryzja .Bo jak mozna budowac cos dobrego na zaklamanych czy zmanipulowanych podstawach?Dam Ci przyklad :czy wiesz ,ze istnieje ewangelia wedlug Judasza (mam w kolekcji)i ze Judasz wcale nie byl zdrajca a najbardziej zaufanym uczniem Chrystusa a Maria Magdalena byla zona Chrystusa i apostolem?Jak to sie ma do tego co naucza kosciol?

          Reply this comment
          • gisna
            gisna 2 grudnia, 2016, 17:09

            Ewangelii było prawdopodobnie 23 a zostały wybrane 4. Jest też ewangelia św. Piotra, Magdaleny, a Jan Chrzciciel i Jezus nie lubili się. Jakaś wściekła feministka drze japę, co mnie bardzo śmieszy. 🙂

      • Era
        Era 2 grudnia, 2016, 09:08

        Normals ,sekta Jechowych atakuje,to one caly czas powtarzaja cytaty z bibli.

        Reply this comment
  10. feministka
    feministka 2 grudnia, 2016, 07:04

    kto dzis wierzy w czarna mafia koscielna ??? ,pedofile ,pedaluy i oszusty ,co
    chca trzymac pod batem ciemny lud ,by na ich hulaszcze zycie pracowal
    Watykan biednieje to i lagodnieje ,zaczeto rozgrzeszac aborcje a rozwiedzionym wolno
    chodzic do komunii,czyli jest to wiara na sprzedaz i za kase a kto tego nie widzi
    jest slepy ,wiara w zydowskiego Boga, to czyste oszustwo ,speparowane przez heriachie koscielna. ,zyja w palacach i oglaszaja sie swietymi.,ich niebo maja na ziemi.,dzis nie jest sredniowiecze a kobiety nie sa niewolnicami, moga decydowac
    o swoim zyciu a naiwne dewoty nie nadal stoja pod batem falszywej wiary..

    Reply this comment
    • JASIO
      JASIO 3 grudnia, 2016, 01:32

      Bog jest w sercu…modlitwie…rozmowie duchowej …blisko serca a najwazniejsze w uwielbieniu i to jest najwazniejsze a prawie caly kosciol jest tylko instytucja zbierajaca profity….czlowiek nie moze oceniac tak jak papiez co jest swiete a co grzeszne….jasno o tym mowi pismo swiete i taki Franek nie moze bawic sie w Boga bo zwyczajnie nie ma do tego prawa Ludzkiego i Boskiego …Ludzie wykreowali poglad ze papiez jest posrednikiem….nic bardzie mylnego,nie ma,, posrednikiem miedzy czlowiekiem i Bogiem jest tylko Jezus Chrystus jest.. naszym secem i krwia jak tylko temu zaufamy w naszym zyciu zdaza sie cuda…. a odpusty takie ze mozna sie pozbyc dziecka poddajac sie aborcji bez konsekwenci i wystarczy zalowac za to jak mowi Franek to nie ma nic wspolnego z Bogiem i nauka jego syna Chrystusa…wyraznie zostalo napisane NIE ZABIJAJ !

      Reply this comment
      • dom
        dom 3 grudnia, 2016, 10:31

        to dlaczego chrzescijanie mordowali poganow ??? skoro Bog mowi nie zabijaj
        dlaczego islam kazde zabijac innowiercow lub niewierzacych???
        fanatyki religine ,to szlenccy ogupione swoja religia i Bogami, ktorych istnienia nikt nie udowodnil,co to jest za Bog ,ktory chce przelewu krwi ???
        religie sa najwiekszym zagrozeniem ludzkosci .a wiara w ALAHA,to utopia..

        Reply this comment
        • gisna
          gisna 3 grudnia, 2016, 12:40

          A dlaczego Ewa skusiła Adama do zjedzenia owocu ? Macie problem natury egzystencjalnej 🙂 czyli smendzenie i przynudzanie 🙂

          Reply this comment
        • JASIO
          JASIO 3 grudnia, 2016, 12:48

          ,,,to co napisalem wyzej…nie chrzescijanie mordowali tylko kosciol z papiezem na czele stwozyli swieta inkwizycje aby mordowac w imie wiary i w celu bogacenia sie calego kleru…ot prawda.

          Reply this comment
  11. ROSA
    ROSA 2 grudnia, 2016, 07:06

    KTO BREDZI ,NIE MA ODPOWIEDZI.

    Reply this comment
  12. gisna
    gisna 2 grudnia, 2016, 09:26

    Pod batem ?… feministka masz zaburzenia sado-masochistyczne ? Perwersyjna jesteś 🙂

    Reply this comment
  13. pir
    pir 2 grudnia, 2016, 11:25

    Kto was zmusza do chodzenia do kościoła i dawanie na tacę? Nie chodzę i nie narzekam!

    Reply this comment
  14. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 12:49

    Rano, rano, raniusieńko
    Rano po rosie, rano po rosie
    Wyganiała Kasia wołki
    Rozwidniało się, ta dana, rozwidniało się..
    Kasiu, Kasiu, Kasiuleńko
    Co za gości masz, co za gości masz
    Że tak z rana, raniusieńko
    Wołki wyganiasz, ta dana, wołki wyganiasz..Bis!
    A cóż tobie, mój Jasieńku
    Do moich gości, do moich gości
    Ja wyganiam swoje wołki
    Dla przyjemności, ta dana, dla przyjemności..Bis!
    Kasiu, Kasiu, Kasiuleńko
    Dużo chłopców masz, dużo chłopców masz
    Nie rozkochaj wszystkich na raz
    Bo się nie wydasz, ta dana, bo się nie wydasz.. Bis!
    Kazała mi moja mama
    Czarną suknię szyć, czarną suknię szyć
    A ja nie chcę , a ja nie chcę
    Zakonnicą być, ta dana, zakonnicą być ??..Bis!
    Bo w zakonie czarne łoże
    Trzeba rano wstać, trzeba rano wstać
    A ja młoda, młodziusieńka
    Lubię długo spać, ta dana, lubię długo spać.. Bis!

    Reply this comment
  15. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 12:50

    Skąd u was tyle złości -tyle jadu ?

    Reply this comment
  16. feministka
    feministka 5 grudnia, 2016, 08:13

    feministki to kobiety ktore nie sa i nie chca byc zalezne albo kury domowe ,nie uznaja dominacji mezczyzn nad kobietami a tym bardziej zlego ich traktowania i ponizania
    co nie oznacza ze sa samotne, maja bardzo dobre zycie towarzystkie ,wysokie kwalifikacje i zarobki ,maja tez dzieci nie wszystkie ,ich zycie i ich wybor
    nie sa typem kobiety niewolnicy godzacej sie na ponizanie czy przemoc psychiczna i fizyczna ,sa wolne a wolnosc slodka jest ,robie co chce i nikt mnie nie ogranicza ,ani mna nie rzadzi..stare przyslowie mowi ,chlop w chalupie, wrzod na dupie..

    Reply this comment
    • andrzej
      andrzej 5 grudnia, 2016, 09:11

      Oczywiście jest ciągle sfrustrowana i ciągle wszystkich atakuje a jako że jest zboczona to chłopów 🙂

      Reply this comment
      • andrzej
        andrzej 5 grudnia, 2016, 10:08

        Oczywiście ciągle feministka czuje się pokrzywdzona, użala się nad losem innych kobiet, chociaż te – o to nie proszą.

        Reply this comment
  17. andrzej
    andrzej 5 grudnia, 2016, 09:13

    Feministka = zboczona kobieta.

    Reply this comment
  18. andrzej
    andrzej 5 grudnia, 2016, 09:15

    Normalnej kobiecie nie chce się pisa w internecie, drzeć japy, że kobietom dzieje się krzywda, bo mają dom życie uregulowane, zajęcia, dzieci i nie w głowie im durnoty. (gis-na czyli ja-run to ja andrzej:-) A feministka to przeważnie zboczona lesbija, nieakceptowana przez środowisko ze względu na soją dewiację i wtedy drze się i walczy o to, żeby nienormalność była normą.

    Reply this comment
    • kobieta
      kobieta 5 grudnia, 2016, 13:56

      lesbijki to inna kategoria kobiet ,jak feministki ,ktore chca rownouprawnienia kobiet, tez sa wsrod nich zakonnice i nietylko, tym razem jestes polski cham , i zadna madra kobieta ciebie nie chce ,ze swoimi stAROSWIECKIMI teorami w Ameryce jestes ze sredniowiecza , niedojebany samcu., z kogucim mozgiem. a moze jeleni rogacz..

      Reply this comment
      • andrzej
        andrzej 5 grudnia, 2016, 16:25

        Bezsilność dewiantki jest żałosna. Feministka napisała o sobie: że jest niedojebana…co normalne wśród lesbijek o kurzym mózgu 🙂 Wiem, że jesteś sfrustrowana, bo rodzina ciebie nie akceptuje, a koleżanki boją się z tobą przebywać w jednym pomieszczeniu.

        Reply this comment
      • andrzej
        andrzej 5 grudnia, 2016, 16:27

        A prostytucja była znana przed naszą erą postępowa kobieto 🙂

        Reply this comment
      • andrzej
        andrzej 5 grudnia, 2016, 16:51

        kobieta napisała, że zakonnice są feministkami. Tobie naprawdę kiła mózg wyżarła 🙂 co prawda dużo nie żarła – bo i nie było zbyt dużo tego 🙂 Wibrator to nie chłop 🙂

        Reply this comment
  19. andrzej
    andrzej 5 grudnia, 2016, 09:19

    Co jest, że nie ukazują się moje komentarze ?

    Reply this comment
  20. loop
    loop 7 grudnia, 2016, 16:49

    Rossa czy ty nie masz juz problemow, tylko ciagle czepiasz sie chlopow. ? Odpusc sobie bo stajesz sie nudna !!!

    Reply this comment
  21. loop
    loop 7 grudnia, 2016, 16:50

    Co za brak kultury !

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*