Przeciwnicy aborcji protestowali w Waszyngtonie

W 39. rocznicę legalizacji aborcji, tysiące jej przeciwników demonstrowały w Waszyngtonie. Obrońcy życia co roku organizują „Marsz dla życia” domagając się zmiany obowiązujących przepisów, dopuszczających przerywanie ciąży.

fot. WikiCommons/ Marsze w obronie życia poczętego odbywają się od 1974 roku

Demonstracje odbywają się co roku 23 stycznia. Tego dnia 1973 roku w Sądzie zapadł słynny już wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade, kiedy to Sąd Najwyższy USA odebrał władzom stanowym prawo do delegalizacji aborcji uznając że aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie, a próby ograniczenia kobiecie dostępu do niej są sprzeczne z amerykańską konstytucją.

Według orzeczenia płód nie jest osobą w rozumieniu XIV poprawki do konstytucji.

Organizacje broniące praw człowieka przekonują, że obowiązujące przepisy są zbyt liberalne i domagają się ich zaostrzenia.

Zobacz: Aborcja: młodzi Amerykanie wcale nie tacy postępowi?

Z protestującymi w Waszyngtonie spotkał się w poniedziałek przewodniczący Izby Reprezentantów, który sam jest przeciwnikiem aborcji. John Beohner przypominiał, że on sam pochodzi z wielodzietnej rodziny i ma 11 rodzeństwa. Bohner podkreśla, że jego antyaborcyjne poglądy nie są kwestią polityczną, lecz są częścią tego kim jest jako człowiek.

Według wielu komentatorów aborcja będzie niewątpliwie jednym z gorących tematów podczas tegorocznej kampanii wyborczej. Podczas demonstracji już teraz pojawiły się transparenty „Głosuję za życiem” oraz plakaty popierające Ricka Santorum i Rona Paula. Obaj kandydaci do republikańskiej nominacji są katolikami zdecydowanie potępiającymi aborcję.

in

 

 

 

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. Katarzyna
    Katarzyna 24 stycznia, 2012, 14:19

    A tam,chodzą,narzekają i nawet jak zabronia to i tak będzie robiona-tylko nielegalnie i drożej,czy nieszkoda ich czasu?

    Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 24 stycznia, 2012, 14:21

      Zastanawiam sie,gdzie ci ludzie znajdują czas aby chodzić,pewnie sami emeryci,bo normalni ludzie pracują i wola spędzać czas z rodzina niż spacerować z obcymi

      Reply this comment
    • maxi
      maxi 24 stycznia, 2012, 21:05

      Jesli wprowadza zakaz to zacznie kwitnac podziemie aborcyjne, tak jak w Polsce. I znowu bogatsze kobiety zaplaca a biedne beda rodzic. Owszem mozna ciutke zaostrzyc, ale tylko co do okresu, w ktorym wykonywany bylby zabieg. Osobiscie uwazam, ze aborcja pod koniec ciazy, to lekka przesada.
      pozdrawiam

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 stycznia, 2012, 23:27

        pod koniec ciazy? lekka przesada? przeciez to jawne morderstwo

        Reply this comment
        • Anna
          Anna 25 stycznia, 2012, 06:59

          Tym razem zgadzam sie z Toba mariano w zupelnosci ,wystarczy zobaczyc zdjecia albo filmy z wykonywanej aborcji to wie sie jak to wyglada ,kleszczami sie zgniata glowke dziecka i wyciaga go po kawalku z ciala”matki”jest to uksztaltowany maly bezbronny i niewinny czlowiek ktorego sie zabilo niestety najczesciej z woli ”matki’.

          Reply this comment
  2. pepe
    pepe 24 stycznia, 2012, 22:38

    Jest na to recepta a mianowicie : ” rob jak uwazasz i uwazaj jak robisz ” tyle w temacie…pozdrawiam 🙂

    Reply this comment
  3. Katarzyna
    Katarzyna 24 stycznia, 2012, 23:25

    Aborcja pod koniec ciąży???o tym jeszcze nieslyszalam,nierozumie jak to możliwe i jaki dr może takie coś zrobic-taka kobieta chodzi prawie 8 miesięcy w ciąży i może usunąć?coś nie tak maxi

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 25 stycznia, 2012, 19:23

      nie tak pod koniec, dozwolone w usa jest do 4 tygodnia to jest koncowka drugiego trymestru. co zreszta wcale nie jest pocieszajace gdyz wg mnie to stanowczo za pozno

      Reply this comment
  4. Rysiu
    Rysiu 25 stycznia, 2012, 08:25

    …Gdyby tylko republikanie tak sie bardzo martwili o narodzone juz dzieci…

    Reply this comment
    • maxi
      maxi 25 stycznia, 2012, 09:37

      to jak dlugo jestes w Ameryce? tutaj mozesz zrobic aborcje, w trzecim trymestrze ciazy. Zdziwiona? Ja tez bylam zaskoczona tym faktem, gdy sie dowiedzialam. I przeciwko temu wlasnie jestem.
      pozdrawiam
      PS. ciutke poczytajcie wiecej na temat aborcji w USA i wtedy robcie zdziwione minki 🙂

      Reply this comment
      • Katarzyna
        Katarzyna 25 stycznia, 2012, 12:24

        Maxi to niema znaczenia ile tu jestem,bo to niema nic wspólnego z aborcja-poprostu jakoś mnie to nieinteresowalo!ale byłam przekonana ze można ja zrobić ale tylko w 1 trymestrze-sorry maxi,mylilam sie.

        Reply this comment
        • maxi
          maxi 25 stycznia, 2012, 14:26

          wlasnie Kasiu, ja tez bylam pewna, ze tylko w pierwszym trzymestrze, ale tutaj okazalo sie, ze kobiety nawet dokonuja aborcji w bardzo poznym okresie ciazy 🙁

          Reply this comment
  5. stary
    stary 25 stycznia, 2012, 13:19

    Przerwanie ciąży aborcja to usunięcie zarodka lub płodu niezdolnego do życia poza organizmem matki. Do samoistnego poronienia może dojść w następstwie ludzkiej niedoskonałości lub wskutek wypadku. Świadome wywołanie poronienia, czyli przerwanie ciąży, tylko po to, by nie urodzić niechcianego dziecka w każdym etapie, okresie życia jest umyślnym odebraniem życia człowiekowi.
    W przysiędze Hipokratesa, której fragment brzmi: „Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego [aby spowodować aborcję]. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją”.
    W obliczu jakich dylematów natury etycznej stają lekarze usuwający życie z łona kobiety? Pewien doktor ujął to następująco: „Kiedy jako stażysta po raz pierwszy dokonałem aborcji, nie wpłynęło to na moją psychikę. Wyrzuty sumienia poczułem dopiero wtedy, gdy spędziłem kilkaset płodów. Dlaczego się zmieniłem? Na początku mojej praktyki przyszło do mnie małżeństwo i poprosiło o przerwanie ciąży. Jednakże szyjka macicy pacjentki była zbyt sztywna, abym mógł ją rozszerzyć i przeprowadzić zabieg. Zaproponowałem, żeby zgłosiła się za tydzień, gdy ujście macicy stanie się bardziej elastyczne. W czasie następnej wizyty para ta poinformowała mnie o zmianie decyzji. Ich dziecko odebrałem siedem miesięcy później.
    „Po upływie kilku lat bawiłem się z małym Jeffreyem na basenie w klubie tenisowym, do którego należeliśmy z jego rodzicami. Chłopiec był szczęśliwym i ładnym dzieckiem. Na myśl o tym, że jedynie przeszkoda natury technicznej uniemożliwiła mi odebranie życia nie narodzonemu Jeffreyowi, ogarniało mnie przerażenie. Moim zdaniem kawałkowanie rozwiniętego płodu, rozczłonkowywanie go ot tak na życzenie matki jest czynem deprawującym, na który społeczeństwo nie powinno się godzić”.
    Lepiej zatem zapobiegać ciąży niż zabijać rozwijającego się człowieka.

    Reply this comment
    • maxi
      maxi 25 stycznia, 2012, 14:37

      pieknie napisane, haha. A co odpowiesz kobiecie, ktora zostala zgwalcona i zaszla w ciaze???? Ktora brzydzi sie tego co ma w lonie …, ktora za nic w swiecie nie chce tego urodzic … i tylko nie wyskakuj z tekstem, ze jak urodzi to odezwie w niej sie instynkt maciezynski, nie wyjezdzaj tez z tekstami o sumieniu takiej kobiety. Argumenty w stylu, iz po aborcji mozna juz nigdy nie zajsc w ciaze tez odluz gleboko do szuflady, to nie sredniowiecze.
      pozdrawiam

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 25 stycznia, 2012, 15:15

        Maxi kobieta nigdy nie powinna sie brzydzic dzieckiem obojetnie w jaki sposob zostalo poczete ,wiem ze swiat jest okrutny i spaczony ale czym ta niewinna istota zawinila ze trzeba ja zabic zeby zapomniec o swoich traumatycznych przezyciach .Zawsze jest jakies wyjscie w z sytuacji bo jesli matka czuje ze nie jest w stanie tego dziecka pokochac to niech go po prostu odda do osrodka adopcyjnego ,a wtedy ona bedzie miala czyste sumienie ze nigdy w zyciu sie dopuscila aborcji ,a to dziecko moze komus innemu przyniesc w zyciu wiele szczescia i radosci .Nie mozna sie tylko koncentrowac na sobie i wlasnej krzywdzie ,nie mozna byc tylko egocentrykiem i egoista ,choc bardzo skrzywdzonym przez los w wypadku gwaltu ale jednak coby tu nie mowic to jednak musimy wiedziec ze czlowiek oprocz wlasnej cielesnosci posiada tez dusze ,i chyba nikt kto ma sobie czlowieczenstwo nie chcialby zyc i umierac z pietnem zabojcy dziecka obojetnie czy poczetego z gwatltu czy z przypadku, ale czlowieka.

        Reply this comment
        • maxi
          maxi 25 stycznia, 2012, 16:28

          a co jesli taka kobieta nie jest w stanie psychicznie zniesc tej ciazy? co jesli doprowadza ja to do obledu i jest gotowa nawet siebie zabic? co wtedy? Zmusic ja do 9-cio miesiecznej ciazy? Zniszczyc zycie kobiety w imie tej ciazy?
          Mowicie o tym by oddala do adopcji … a ile jest juz na tym swiecie dzieci niechcianych, w domach dziecka, ile jest dzieci porzuconych, ktore wyciagaja raczki do nas??? Co z tymi juz narodzonymi?????
          Powtarzam jeszcze raz:: aborcja legalna ale z pewnymi ograniczeniami!
          Prosze, przestancie pisac banialuki o sumieniu, kazdy ma wolna wole i kazdy sam bedzie odpowiadal za swoje czyny i tu na ziemi i tam w niebie.
          pozdrawiam

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 25 stycznia, 2012, 17:37

            Maxi, Pan Jezus dla takich ludzi ma wezwanie:”Pojdzcie do mnie wszyscy, ktorzy jestescie spracowani i obciazeni, a ja wam dam ukojenie” Mat 11,28

          • Adam
            Adam 25 stycznia, 2012, 17:37

            Masz racje Maxi kazdy za siebie odpowie jak przyjdzie nasz czas.Tylko ze mialam troche w zyciu do czynienia z takimi kobietami ktore wykonaly aborcje i juz nigdy nie byly soba .To zawsze zostawia olbrzymi slad na psychice. Widzialam sporo kobiet ktore usilnie probowaly ulozyc sobie zycie na nowo i deperacko szukaly milosci ,i zalozyly rodziny to nigdy nie byly szczesliwe ,bo zawsze cos zlego sie dzialo,albo z czasem dziecko bylo chore ,lub niestety niektore tez sie ”znieczulaty”narkotykami i alkoholem ,a znalam dwie co dostaly obledu ,i doprowadzily swoja psychike do takiego stanu ze widzialy to co dla zwyklych ludzi zdrowych psychicznie jest niewidoczne .Nie chce nikogo przekonywac ale jak czlowiek zabije dkrugiego czlowieka to juz nigdy nie bedzie normalny ,a po drugiej stronie kiedys sie wszyscy spotkamy i te dzieci nie narodzone tez bedza na awoje ”matki”czekac , ale wtedy Pan Bog bedzie tylko wszystkich nas sadzil.

          • Adam
            Adam 25 stycznia, 2012, 18:28

            Pozatym kazdy czlowiek odpowiada za wlasne czyny ,nikt nie uszczesliwi calego swiata bo to jest nierealne .Zlo musimy niszczyc w sobie a nie szukac wymowek ze jest duzo dzieci porzuconych i nieszczesliwych na swiecie co wyciagaja raczki ,Tak to prawda ale dziecko w lonie matki tez wyciaga raczki i chce zyc ,i co ? to znaczy ze w imie innych porzuconych dzieci matka ma zabic swoje ? takie myslenie jest zwyklym absurdem.Trzeba ludziom pomagac po to zyjemy na tym swiecie ,ale musimy tez dawac przyklad jak nalezy zyc zeby moc powiedziec tak przezylem to zycie tak jak powinnam ,a krzyz to kazdy czlowiek ma taki czy inny i uwierz czesto szyblo ludzie chetnie by sie z nimi wymienili jakby mogli ale trzeba przyjac wole Boga ze dziecko to nie krzyz tylko radosc niezaleznie w jaki sposob poczete .Pozatym zobacz film ”PASJA”i zobacz ile Jezus zniosl cierpien i upokorzen w swoim zyciu a nie musial ,tylko przyjal wole Boga Ojca z pokora gdzie w okrutnych ,niewyslowionych mekach cierpial i dzwigal okrutny krzyz ,byl ,bity ,opluwany ,ponizany,kopany ale szedl skatowany aby sie dokonalo .I jezeli Pan Bog daje nam krzyz w zyciu to nalezy go z godnoscia dzwigac ,choc jest bardzo ciezko [ja tez dzwigam]bo jak mamy krzyz to i dostaniemy sile od Boga do jego dzwigania ,ale nagroda bedzie w niebie nie do opisania .

          • klim z chicago
            klim z chicago 25 stycznia, 2012, 18:47

            Adamie, fajnie napisales, tylko Biblii nie cytuj , bo zostanie ci przypieta latka „Swiadka Jehowego”, tak jakby oni tylko Pismo Swiete czytali.

          • maxi
            maxi 25 stycznia, 2012, 23:08

            1. po aborcji tylko niektorym kobietom moze palma odbic,
            2. nie wszyscy wierza w istnienie Boga, nieba i pakla, wiec nie narzucaj swojej religii nikomu
            3. nikt nie ma prawa zmusic kobiety zgwalconej do porodu tego dziecka,
            4. po aborcji wiele kobiet ma szczesliwe, udane zycie, cudowne dzieci, a jesli ktores choruje to na pewno w idiotyczny sposob nie zwala tego na fakt iz kiedys dokonala aborcji
            itd… itp…

          • klim z chicago
            klim z chicago 26 stycznia, 2012, 05:33

            Maxi nikt nikomu religii nie narzuca, ja po prostu dziele sie swoim zdaniem, tyle ze z punktu widzenia religii.A tobie pozostaje z tym sie zgodzic lub nie.

  6. zbychu
    zbychu 25 stycznia, 2012, 17:32

    Summa summarum: lepiej zapobiegać czyli NIE dopuszczać do zapłodnienia niż rozwijać temat.
    W Chinach nie ma zapobiegania, aborcja stała się codziennością. Tam kobiety ukrywają ciąże szczególnie przy wiecej niż 2 dzieciach, zresztą znaczenie ma też płeć.
    W US zapobieganie ciąży nieoczekiwanej jest znakomicie rozwinięte, a nawet zorganizowane. Dzieci w podstawowych klasach uczą się wciągania prezerwatywy na banana, starsze mają lekcje z udziałem osób płci obojga, prezentujacych zagrożenia w przypadkach nie przestrzegania higieny seksu.
    Z czym trzeba się uporać, to z nadmiarem zainteresowania młodzieży rozbudzonej za wcześnie tym tematem, kosztem zdobywania wiedzy z innych zakresów nauki; seks jest niezbędny, bywa pierwszoplanowy ale życie nie składa się tylko z seksu. I najważniejsze: co z miłością? Bywa, niestety utożsamiana z samopoczuciem po udanej sesji seksualnego pożytku, tymczasem to błąd. Wiedzą o tym syneczkowie:
    *ponad 60 letni przy mamusiach* a także tzw. „tatusiowe córeczki” niezdolne do uczuć wyższych. Problem za problemem!

    Reply this comment
  7. stary
    stary 25 stycznia, 2012, 18:15

    Zawsze jest ten dylemat gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub stosunku kazirodczego. Każda sytuacja jest inna. Chociaż wobec matki dopuszczono się przestępstwa, dziecko nie ponosi za to winy. Przerwanie jego życia oznaczałoby odpowiedzenie aktem przemocy na akt przemocy.

    Reply this comment
    • Adam
      Adam 25 stycznia, 2012, 19:01

      Musze Cie tym razem Stary poprawic, i napisac prawde dochodzi do aktu ZABOJSTWA1!wobec gwaltu przemocy.

      Reply this comment
    • maxi
      maxi 25 stycznia, 2012, 23:17

      haha, ludzie!!! nie dosc, ze kobieta jest zgwalcona to jeszcze ma rodzic takie „dziecko” ???? Puknijcie sie w glowe !!! Sa kobiety, ktore brzydza sie tym plodem, dla nich jest to ochydne swinstwo. Nie dosc, ze taka kobieta przeszla czasem pieklo , gdzie dlugo po gwalcie nie moze dojsc do siebie a wy smiecie jeszcze ja upokazac ta ciaza ??? Pytam jakim PRAWEM ????? JAKIM PRAWEM ???? to jest kpina, czy dla was taka kobieta nic nie znaczy, tylko ma rodzic?

      Reply this comment
  8. stary
    stary 25 stycznia, 2012, 19:55

    Akt zabójstwa to też akt przemocy przecież. Tak mi się wydaje.

    Reply this comment
    • Adam
      Adam 25 stycznia, 2012, 20:18

      Dodajmy jeszcze Stary ze na zupelnie niewinnej w takim wypadku istocie.

      Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 25 stycznia, 2012, 20:34

      A ja sie zgadzam w 100% z maxi!!! I może dlatego ze jestem kobieta,wkurza mnie jak faceci sie wypowiadają,to nie oni chodzą 9 miesięcy z brzuchem to nie oni rodzą! I jeszcze z niechcianym dzieckiem-jest 21 wiek,decyzja powinna należeć tylko do kobiety!!a z tym sumieniem?przesada,zależy od charakteru-osobiście znam dziewczynę która zrobiła tutaj 3 aborcje,ma teraz dziecko i jest szczęśliwa

      Reply this comment
      • stary
        stary 25 stycznia, 2012, 20:43

        Przeczytaj poniższe Katarzyno.
        „Prawda o poaborcyjnej traumie jest niewygodna” — czytamy w serwisie internetowym Wirtualna Polska. Psycholog Andrzej Winkler wyjaśnia: „Kobieta, która decyduje się na taki zabieg, musi mieć wystarczający poziom autoagresji: żeby skrzywdzić siebie i swoje nienarodzone dziecko. A ta przecież nie bierze się znikąd”. Według niego przyczyn takich zachowań należy szukać „w domu rodzinnym, w przemocy, w zaniedbaniu, emocjonalnym chłodzie”. Okazuje się, że smutek i przygnębienie po aborcji „odczuwają niemal wszystkie” kobiety. Dla 80 procent z nich zabieg ten jest „większą traumą, niż przypuszczały”. Tak zwany syndrom poaborcyjny nie istnieje w żadnym oficjalnym spisie chorób. Jak mówi Andrzej Winkler, „prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa przez kobietę, która dokonała aborcji, jest sześć razy większe niż przez tę, która urodziła”. Wśród licznych pourazowych stanów wymienia: lęk, koszmary senne, depresję i oziębłość seksualną.
        …………………………………
        Wynika z tąd że twoja znajoma ma dużo ’emocjonalnego chłodu’ w sobie i to może nie jest jej wina. Tak została ukształtowana przez dom czy srodowisko w jakim żyła.

        Reply this comment
        • maxi
          maxi 25 stycznia, 2012, 23:44

          nie akceptujesz faktu, ze kobieta po aborcji moze byc szczesliwa, moze posiadac udana rodzine, miec ukochane dziecko … Stary, Ty najwyrazniej nie mozesz tego zniesc i zaraz przyklejasz takiej kobiecie latke, iz ” jest emocjonalnie chlodna”. Wiesz co … szkoda slow

          Reply this comment
      • Adam
        Adam 25 stycznia, 2012, 20:53

        To wg Twojego myslenia jak bedzie 22 wiek to bedzie sobie mozna bezkarnie glowy uciniac ,bo przeciez ”cywilizacja[idzie do przodu i czlowiek nic nie znaczy tylko to co czlowiekowi pasuje.

        Reply this comment
        • klim z chicago
          klim z chicago 25 stycznia, 2012, 21:22

          Wlasnie Adamie, Biblia mowi ze zlo w czasach ostatecznych bedzie sie panoszylo:”A to wiedz, ze w dniach ostatecznych nastana trudne czasy.Ludzie bowiem beda samolubni, chciwi, chelpliwi, pyszni,bluznierczy, rodzicom nieposluszni, niewdzieczni, bezbozni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, nieposciagliwi, okrutni, nie milujacy tego co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadeci, milujacy wiecej rozkosze niz Boga, ktorzy przybieraja pozor poboznosci, podczas gdy ich zycie jest zaprzeczeniem jej mocy;rowniez tych sie wystrzegaj.Albowiem z nichwywodza sie ci, ktorzy wdzieraja sie do domow i usidlaja kobiety opanowane przez rozne pozadliwosci, ktore zawsze sie ucza, a nigdy do poznania prawdy dojsc nie moga”.2 Tym 3,1-7

          Reply this comment
        • maxi
          maxi 25 stycznia, 2012, 23:45

          Adam, Ty sie dobrze zastanow co ty wypisujesz …

          Reply this comment
      • leczyc sie Swiry
        leczyc sie Swiry 25 stycznia, 2012, 23:05

        Jak swedzi to ryzowke polecam ,bez zadnych wynalazkow..skuteczna Katarzyno

        Reply this comment
  9. stary
    stary 25 stycznia, 2012, 20:39

    Z tym się zgodzę, gdyż są również uzasadnione akty przemocy.

    Reply this comment
  10. jas fasola
    jas fasola 25 stycznia, 2012, 20:44

    najciekawsze ze na temat tych spraw najwiecej maja do powiedzenia faceci, albo co gorsza duchowni ktorzy nie maja pojecia o realnym zyciu.

    Reply this comment
    • Katarzyna
      Katarzyna 25 stycznia, 2012, 22:33

      Jaś no właśnie mnie tez to dziwi,i jacy znawcy nie?

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 26 stycznia, 2012, 06:48

      glowna dyskusja jest miedzy maxi a jasia czyli „adamem”

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 26 stycznia, 2012, 09:04

        Mariano proponuje zebys Ty oficjalnie podal na forum wszystkie swoje dane osobowe ,bo zanim sie Adam pojawil Ty juz tu byles i notorycznie uzywasz przydomka..Kazdy z reguly uzywa jakiegos przydomka bo na tym polega ochrona danych osobowych,ale draz.draz dalej moze uda Ci sie cos wiecej ”odszukac” ,zobaczymy jaki bedzie final.Juz zadales sobie trud zeby odszukac moje e-mail na white-pages znasz moj wiek ,adress,phone ale widocznie dla Ciebie to dalej za malo Czekam cierpliwie na nastepna inwiligacje ,lub ewentualny atak personalny na moja osobe .

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 26 stycznia, 2012, 13:05

          adasiu aniu zosio – jesli przebywasz na forum jakis czas to powinnas zauwazyc ze cholernie brzydze sie tzw szczurami – takimi jak ty – publikujacym na kilku nickach tanich przebierancow , dlatego staram sie tobie i innym pokazac , wytknac moim brudnymm paluchem ze taka wlasnie szczurowata osoba jestes. troche to smutne gdyz czesto zgadzam sie z twoimi pogladami i doprawdy nie wiem czemu bawisz sie w takie brzydkie przebieranki . dlatego nie obrazaj sie na to ze ktos „ukazuje” twoje gierki, po prostu przestan grac , w przeciwnym razie masz duze szanse sturlac sie do poziomu takich przybled jak „ciekawy” czy kiedys „boczek”.
          pozdrawiam

          Reply this comment
          • Adam
            Adam 26 stycznia, 2012, 13:57

            Mnie zupelnie nie interesuje czym Ty sie brzydzisz a czym nie ,wiem tylko ze naruszyles moja prywatnosc ,tym bardziej ze publikujesz moje dane na forum publicznym.Moje przydomki sa moja prywatna sprawa i co najwazniejsze sa zgodne z prawem ,ale Twoje piractwo[sciaganie linkow] i udostepnianie cudzych danych to jest lamanie prawa.Wiec ostani raz ostrzegam nie zmuszaj mnie do podjecia odpowiednich krokow aby temu zapobiec.

          • ixi
            ixi 26 stycznia, 2012, 14:43

            Marianek jest prawem i ponad prawem 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 26 stycznia, 2012, 15:18

            no teraz to mnie hafciarko rozbawilas 🙂 nie zwlekaj nawet chwili nasz 3 twarzowy szczurku tylko zglaszaj naruszenie swojej prywatnosci do odpowiednich urzedow. nie zwlekaj nawet chwili i nie probuj grozic bo sie tylko kobicino osmieszasz. a co do publikacji linkow do youtube ….. 🙂 …..rob to co robisz najlepiej – haftuj swoje serwetki , ale za internet to ty sie nie bierz, przerasta ciebie ten temat. a jesli juz chcesz, poradz sie wnuczkow lub dzieci nim palniej kolejnego sera …..

    • Rysiu
      Rysiu 26 stycznia, 2012, 08:05

      Tak to niestety jest, jasiu.

      Reply this comment
  11. maxi
    maxi 25 stycznia, 2012, 23:26

    Chcecie uprzedmiotowic kobiete, jak za starych czasow 🙂
    Jak zajdzie w ciaze z powodu gwaltu -> to ma rodzic.
    Nic z tego kochani … prawda jest taka, ze jak nie chce to usunie, a jak zabronia tego, to aborcja zejdzie do podziemia i tylko lekarze beda sie bogacic, bo zaradna kobieta zalatwi sobie pieniadze i zaplaci. 🙂 wiec komu krzywda bedzie pisana? bidakom i tym kolejnym niechcianym noworodkom … ktore nieraz laduja na smietniku w torbach foliowych …

    Reply this comment
  12. stary
    stary 26 stycznia, 2012, 00:31

    Wojna moralna trwa, a tymczasem w bieżącym roku aborcja zbierze żniwo w postaci 50 do 60 milionów nie narodzonych ofiar.

    Reply this comment
  13. mrolik
    mrolik 26 stycznia, 2012, 07:53

    kiedys tez byla przysiega, ze posterunku nie opuszcze przed najazdem wroga, a udali sie na emigracje, … ojcowizny nie popuszcze…. Ech… to czemu zolnierzom wolno sie poddac .. a kobiecie czy lekarzowi nie wolno 🙁

    Reply this comment
  14. mrolik
    mrolik 26 stycznia, 2012, 07:55

    Nie ma aborcji .. to czemu psychiczniie skazujemy. na aborcje zlych tatusow by sie nie pastwili nad niechcianym potomstwem ;(

    Reply this comment
  15. Rysiu
    Rysiu 26 stycznia, 2012, 08:11

    Przepraszam pana starego, czy te liczby wytrzepal pan z rekawa czy moze znalazl je pan w szafie?

    Reply this comment
  16. stary
    stary 26 stycznia, 2012, 09:50

    „Co roku na świecie dokonuje się oficjalnie 33 milionów aborcji, a po dodaniu wszystkich nielegalnych zabiegów liczba ta wynosiłaby od 40 do 60 milionów” — czytamy w dzienniku Clarín, wydawanym w Buenos Aires. „W krajach, które zezwalają na przerywanie ciąży, żyje 76 procent ludności świata”. W wyniku aborcji ginie więcej nie narodzonych dzieci, niż wynosi liczba mieszkańców Argentyny — można by powiedzieć, że co roku wyniszcza się całą ludność takiego państwa, jak Egipt, Francja, RPA, Turcja, Wielka Brytania czy Włochy. Podobną liczbę 50 milionów pochłonęła druga wojna światowa w ciągu sześciu lat zmagań.

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 26 stycznia, 2012, 10:51

      To sa olbrzymie liczby, panie stary, zwlaszcza po dodaniu nielegalnych aborcji. Teraz mam pytanie do pana – czy zabraniajac aborcji w jakikolwiek sposob zatrzyma pan aborcje? Czy zabraniajac aborcje bedzie pan za karaniem tych kobiet, ktore sie tego dopuscily? Jaka kare pan by dal kobiecie za aborcje, smierc moze czy prace w kamieniolomach? Co pan mysli o tym, aby uczyc ludzi zapobiegac niechcianych ciazy?

      Reply this comment
  17. stary
    stary 26 stycznia, 2012, 13:54

    Panie Rysiu
    Proszę poczytać co pisałem we wczesniejszych postach a może zrozumie Pan jakie stanowisko chciałem przedstawić.
    Od końca zatem:
    „Zawsze jest ten dylemat gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub stosunku kazirodczego. Każda sytuacja jest inna. Chociaż wobec matki dopuszczono się przestępstwa, dziecko nie ponosi za to winy. Przerwanie jego życia oznaczałoby odpowiedzenie aktem przemocy na akt przemocy.”
    Pytam: Co jest winne dziecko nowy człowiek że dopuszczono się gwałtu wobec kobiety?
    ………………………………
    Nigdzie nie napisałem o zabranianiu aborcji.I znów wyraziłem tylko stanowisko w tej sprawie oraz w sprawie ZAPOBIEGANIA ciąży.
    „Zgadzam się że zapobiegać i uswiadamiać to są rzeczy najważniejsze.
    No tak ale kosciół zabrania używania srodków antykoncepcyjnych np. prezerwatyw. I co ma począć człowiek wierzący?”
    A teraz ‚kary’o których Pan pisze Panie Rysiu:
    „Psycholog Andrzej Winkler wyjaśnia: „Kobieta, która decyduje się na taki zabieg, musi mieć wystarczający poziom autoagresji: żeby skrzywdzić siebie i swoje nienarodzone dziecko. A ta przecież nie bierze się znikąd”. Według niego przyczyn takich zachowań należy szukać „w domu rodzinnym, w przemocy, w zaniedbaniu, emocjonalnym chłodzie”. Okazuje się, że smutek i przygnębienie po aborcji „odczuwają niemal wszystkie” kobiety. Dla 80 procent z nich zabieg ten jest „większą traumą, niż przypuszczały”. Tak zwany syndrom poaborcyjny nie istnieje w żadnym oficjalnym spisie chorób. Jak mówi Andrzej Winkler, „prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa przez kobietę, która dokonała aborcji, jest sześć razy większe niż przez tę, która urodziła”. Wśród licznych pourazowych stanów wymienia: lęk, koszmary senne, depresję i oziębłość seksualną.”
    To że kobieta decyduje się na aborcje ciąży na niej przez całe życie. To jest „kara” którą zadaje sobie sama.
    I znów:
    „Lepiej zatem zapobiegać ciąży niż zabijać rozwijającego się człowieka.”
    A teraz kolejne pytanie Panie Rysiu:
    Czy aborcja jest morderstwem?

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 26 stycznia, 2012, 23:30

      Najmocniej przepraszam, rzeczywiscie nie doczytalem panskich poprzednich wpisow. Pytanie: Czy aborcja jest morderstwem?
      Osobiscie mysle, ze nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze zabojstwo czy morderstwo to pozbawienie innego czlowieka zycia – i tutaj tkwi sedno sprawy…w ktorym momencie zarodek staje sie czlowiekiem? Poza tym, opinia jednego pana psychologa o autoagresji kobiecej jakos do mnie nie przemawia, gdyz nie mam zielonego pojecia o tym z jakimi kobietami pan psycholog rozmawial oraz ile kobiet po aborcji pan psycholog przesluchal. I przede wszystkim pourazowe stany typu: „lęk, koszmary senne, depresję i oziębłość seksualną” odczuwaja kobiety po urodzeniu dziecka.
      Zgadzam sie z panem ze “Lepiej zatem zapobiegać ciąży niż zabijać rozwijającego się człowieka.”

      Reply this comment
      • stary
        stary 27 stycznia, 2012, 10:16

        A jak ty sadzisz Rysiu w ktorym momencie sie staje ?
        Podpowiedz:
        W chwili poczęcia, gdy komórka jajowa kobiety zostaje zapłodniona przez plemnik mężczyzny, rozpoczyna się rozwój zarodka. Obecnie dzięki nowoczesnym urządzeniom naukowcy mogą obserwować zdumiewające zmiany w jądrze zapłodnionej komórki. Cząsteczki DNA (kwasu deoksyrybonukleinowego) ojca i matki łączą się i tworzą niepowtarzalne ludzkie istnienie.
        W tej jednej komórce uruchamia się proces, w wyniku którego powstanie całkowicie ukształtowany człowiek. Szczegóły dotyczące tego procesu są zakodowane w genach, zbudowanych z odcinków DNA. Geny mają wpływ niemalże na wszystko: na nasz wzrost, rysy twarzy, kolor oczu i włosów oraz tysiące innych cech.
        Gdy zapłodniona komórka się dzieli, komplet tych zakodowanych informacji jest kopiowany w każdej nowej komórce. Ale co ciekawe, nowa komórka może się rozwinąć w taką, jaka będzie akurat potrzebna — może tworzyć na przykład tkankę serca, mózgu, kości, skóry czy oczu. Nic dziwnego, że wstępne zaprogramowanie w momencie zapłodnienia często nazywa się cudem.
        i-
        „Już pierwsza komórka zawiera szczegółowy projekt dotyczący wzrostu i rozwoju człowieka, jaki nastąpi w ciągu całego życia” — oświadczył dr David Fu-Chi Mark, znany specjalista w dziedzinie biologii molekularnej. Swą wypowiedź podsumował: „Obecnie nie ma cienia wątpliwości, że każdy człowiek jest absolutnie wyjątkowy od samego początku, czyli od chwili zapłodnienia”.
        Wiec?

        Reply this comment
        • kicia
          kicia 27 stycznia, 2012, 10:23

          stary – blad – ten kwas sie troche inaczej nazywa – chyba ze to tzw. literowka… :)nie znaczy to,ze jestem zwolenniczka aborcji….

          Reply this comment
          • stary
            stary 27 stycznia, 2012, 10:33

            Moze podasz w takim razie jego prawidlowa nazwe.

          • kicia
            kicia 27 stycznia, 2012, 11:07

            chyba ja jestem od ciebie starsza, bo mnie uczono, ze to jest kwas dezo-, ale teraz widze, ze obie formy sa poprawne, zwracam honor do kieszeni… 🙂

        • Rysiu
          Rysiu 27 stycznia, 2012, 11:38

          Wiesz co stary? Stracilem caly szacunek dla ciebie.
          Paste and copy ze strony http://www.watchtower.org/p/200906/article_02.htm i podpisywanie sie pod tym wlasnym nickiem jest zenujace, jesli tylko.

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 27 stycznia, 2012, 12:48

            czy ty spotkales w swoim zyciu inteligentnego jehowego? obawiam sie ze nie gdyz to przeczy samo w sobie przynaleznosc do jakiejkolwiek sekty. w kazdej sekcie piekielnie inteligentne osoby to ich szefowie , reszta to zolnierzyki z latwo ulepialna psychika.

          • kicia
            kicia 27 stycznia, 2012, 12:59

            🙂

          • stary
            stary 27 stycznia, 2012, 14:40

            Rysiu jezeli to jest na tej stronie to jest dla ciebie zle? Wykaz bledne rozumowanie, udowodnij blad i wskaz prawidlowosc, ktora obali to co napisalem.
            ……………………………………
            A ty Mariano czy spotkales w soim zyciu inteligentnego katolika? Wiekszosc to ciemniaki jakich malo a ty pierwszy.Oszukiwani jak barany prowadzone na rzez. I to tyle dla ciebie, poniewaz obracasz sie w innych sferach, obludy i absurdu poszukujac tematu jak tu wydrwic to czego nie rozumiesz. Byles glupi i glupi skonczysz nic sie nie rozwijasz.

  18. ixi
    ixi 26 stycznia, 2012, 14:57

    Kobiety niech sie nie puszczaja to problem niechcianych ciaz bedzie rozwiazany i po temacie .

    Reply this comment
    • 457
      457 26 stycznia, 2012, 15:36

      Wojny to lepsza aborcja…jedna bombka w Hiroszymie dala aborcje nie tylko plodom, ale i starszym…Panstwo ma prawo wojowac to kobieta tym bardziej swego brzucha jest wodzem ?

      Reply this comment
    • maxi
      maxi 26 stycznia, 2012, 16:19

      chyba tak do konca nie przeczytalas/-es wszystkich w/w komentarzy 🙂
      Byla mowa tez o ciazy w wyniku gwaltu. Wiec nie uogolniaj, ze kobiety sie puszczaja

      Reply this comment
      • 457
        457 26 stycznia, 2012, 16:47

        zglaszasz gwalt, prosisz o tabletke zabijajaca plemniki i po efektach…W obecnych czasach aborcja powinna byc tylko ze wskazan medycznych, a w innych wypadkach to powinna dzialac edukacja. No, ale ginekolodzy tez chca zarobic…Ech..ludzkie plemie…mimo, ze dwudziesty pierwszy wiek…

        Reply this comment
      • stary
        stary 26 stycznia, 2012, 16:55

        W latach sześćdziesiątych w pełni rozwinął się ruch kobiet, u podstaw którego leży tak zwane prawo do prokreacji. Pewne osoby wręcz wrzaskliwie domagają się, by przepisy zezwalały na aborcję w sytuacji, gdy kobieta zajdzie w ciążę na skutek gwałtu albo gdy zagrożone jest zdrowie matki.
        Z przeprowadzonych badań wynika, że gwałt niezwykle rzadko prowadzi do ciąży. W Minneapolis w USA po przebadaniu 3500 kolejnych ofiar zgwałceń nie stwierdzono ani jednego wypadku zajścia w ciążę. W byłej Czecho-Słowacji na 86 000 aborcji gwałt był powodem zaledwie 22 takich zabiegów. A zatem wśród kobiet decydujących się na usunięcie ciąży ofiary gwałtów tworzą bardzo nieliczne grono.

        Reply this comment
        • mrolik
          mrolik 26 stycznia, 2012, 19:54

          Teraz to moze nie, ale 27lat temu czekalismy na potomka, wiec pobieglam sprawdzic, gdy byl symptom ciazy. Lekarka stwierzila, ze jestem w ciazy i ze ona zaraz te ciaze usunie. Bylam zszokowana, bo ja chcialam tylko wiedziec, bo czekalismy 🙂 Czemu pisze, wizyta byla prywatna, a ja za trzy dni mialam zwykle objawy kobiece, ze w ciazy nie bylam. 🙁 Lekarka probowala zarobic na nieistniejacych ciazach 🙂

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 26 stycznia, 2012, 22:56

            hmmm…na wstepie zaznacze ze nie jestm kobieta….ciage przed 5-6 tyg to chyba tylko usg moze wskazac, nie wiem jak to bylo 27 kat temu ale jesli poszlas do lekarza przed spodziewanymi jak to piszesz „objawiami kobiecymi” sadzilas ze ginelokog z fusow to wywrozy? no chyba ze wtedy byly usg to sorka.
            pozdrawiam. mezczyzna

  19. zdanowski
    zdanowski 26 stycznia, 2012, 15:21

    Znałem kobietę jeszcze w latach 70 ub wieku, kiedy jedyną forma antykoncepcji byla aborcja. Ta osoba nie miala wtedy nawet 30 lat a za soba kilkanascie aborcji. Jedno dziecko urodzila. Zajeta praca i delegacjami nie zdazyla usunac na czas. Aktualnie jest szczesliwa, duzo podrozuje, wyzywa sie w pracy zawodowej (wykonujac wolny zawod nie mysli o emeryturze)
    Kiedys zapytalem, czy nie zaluje.
    Odpowiedziala:
    „czego mam zalowac, takie byly czasy, kobiety nie mialy wyboru, nie bylo pigulek anty, spirala dopiero wchodzila w mode, zreszta byla bardziej niezdrowa niz cala aborcja a mezczyzni nie nauczeni nakladac gum, nigdy nie chcieli sie zabezpieczac, zreszta nikt nie przekonywal jak wielkim zlem jest aborcja, a jest?”.

    Reply this comment
  20. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 27 stycznia, 2012, 15:30

    @stary, po pierwsze wiekszosc inteligentnych jakich spotkalem to katolicy tyle ze twoje porownanie jest kretynskie. jak mozesz katolikow jako kosciol i wiare porownywac do sekty. ” swiadkowie jehowy” jak wy sie dumnie nazywac chcecie istnieje w usa jako wydawnictwo a nie kosciol, wszystkie organizacje zajmujace sie walka z sektami maja was na swoich listach. dawalem ci juz dziesiatki linkow zybys doczytal i sie ocknal . z tego mozna wyjsc, zerknij na youtube, tam sa wywiady z osobami ktorym udalo sie wyrwac z tej sekty.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 27 stycznia, 2012, 15:58

      dodam jeszcze ze najpepszym dowodem na twoja plastikowa inteligencje jest odpowiedz jaka udzieliles rysiowi. ty w ogole nie zrozumiales zarzutu jaki on skierowal do ciebie….

      Reply this comment
  21. stary
    stary 27 stycznia, 2012, 18:25

    Napisz wiec o guru czekam na to. Kazda sekta ma swego guru dlaczego mijasz ten temat? Jestes takim ekspertem po przytczeniu paru bzdurnych i oszczerczych wypowiedzi a na temat swej wiary nie masz do powiedzenia nic, nie umiesz nawet zacytowac jakiegoklwiek fragmentu z Bibli czy jakiej kolwiek publikacji popierajacej twoje wyznanie. Od tego tematu ciekasz jak najdalej mozesz. Pisalem ci juz wielokrotnie NIE WIESZ NIC i wiedziec nie chcesz twoje wiadomosci oparte sa na bardzo plytkich podstawach. Szukasz tylko zaczepki i starasz sie obsmiewac wszystkich piszacych na tym forum. No moze procz jednej osoby ale ona nie pisze tylko „mordkuje”.Jezeli malbym byc takim wyznawca jak ty to wolalbym byc ateista przynajmniej jest nadzieja na zmiane pogladow. Cienias z ciebie niestety.Pa. 🙂

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 27 stycznia, 2012, 20:52

      kazd asekta ma swojego guru powiadasz…a gdzie to wyczytales. tylko nie kopiuj a daj link .
      to bylo wstepoem, zakonczeniem bedzie krotkie info ze nie mam zamiaru ponownie przerabiac tematu sekty jehowyh. szukasz linkow i informacji w tym temacie- cofnij sie tyg – dawalem ich chyba ze 30. nic wiecej w tym temacie nie ma sensu mowic- kon jaki jest kazdy widzi.co do cytatow z biblii- ja wiele lat mialem religie i nie uczono mnie tam cytatow, moi dziadkowie byli katolikami rowniez jej nie cytowali , rodzice tez nie. jezeli poczuje potrzebe ( sensu zadnego nie widze) uczyc sie jej na pamiec wtedy to zrobie , na dzien dzisiejszy jeszcze takiej potrzeby nie mam. co do mojego czy kogokolwiek katolicyzmu – jehowi sa ostatnimi osobami na tej planecie mogacymi to oceniac, i nie zmuszaj mnie abym napisal ile twoje zdanie jest warte gdyz boje sie ze admin tego nie pusci …co do ateistow- bezapelacyjnie lepiej byc ateista niz brnac w to wasze sekciarstwo wierzac w te brednie co wam cwaniaki z brooklinu nawrzucali do lbow. co do cieniasa….nerwy ci puszczaja, to zly znak, mezczyzna powinien panowac nad emocjami, sam widzisz ze miekkie glowki macie, takie plastyczne….

      Reply this comment
  22. stary
    stary 27 stycznia, 2012, 22:04

    Poczytaj sobie i sie zastanow zanim znow palniesz idiotyzm.
    „W ujęciu socjologicznym sektę definiuje się jako „grupę społeczną izolującą się od reszty społeczeństwa, mającą własną hierarchię wartości i zespół norm zachowania się, z SILNIE AKCENTOWANA ROLA PRZYWODCY.”
    Dalej czytamy:
    „Mianem sekt destrukcyjnych określa się te grupy, które swoimi formami kultycznymi stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli. Są to najczęściej grupy, które posiadają silnie rozbudowaną strukturę władzy, wymagają od swoich członków bezwzględnego posłuszeństwa i ukrywają prawdziwe zasady, jakimi rządzi się sekta. Z działalnością tychże wiążą się tzw. rytualne zabójstwa, czy zbiorowe przypadki samobójstw popełnionych przez członków. W Polsce na przykład mieliśmy do czynienia z zabójstwami dokonanymi przez satanistów na swoich ofiarach, dewastacją cmentarzy, profanacją grobów czy znęcaniem się nad zwierzętami.

    Sekty destrukcyjne występujące w Polsce to między innymi: Kościół Zjednoczeniowy Muna, Towarzystwo Świadomości Kryszny, Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń misyjnych „Rodzina”, ruchy satanistyczne, Kościół Scjentologiczny, Niebo – Zbór Chrześcijan Leczenie Duchem Bożym oraz Ruch Raeliański.”
    A tu caly link:
    http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=78

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 28 stycznia, 2012, 07:15

      myslisz ze mi glowe tak ulepisz jak tobie to zrobili? jesli chcesz masz, ta sama twoja wili:
      „Sekta (od łac. secta – kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi – iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. seco, secare – odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś) – pierwotnie grupa społeczna powstała na skutek rozłamu (schizmy) wśród wyznawców jakiejś ideologii lub grupa kultowa powołana po doświadczeniu religijnym jej założyciela[1]” ———— zwroc tluku bez szkoly uwage na ostatnie zdanie.
      dwa, piszesz o dyskusji o biblii- kto z toba oprocz drugiego popapranca jehowego klima z chicago dyskutuje o bilii??? ja???? nie osmieszaj sie dawco makulatury 🙂
      na koniec- piszesz o sektach destrukcyjnych- czy wg twojej wikipedii kazda sekta jest destrukcyjna czy chcialbys aby nie zostalo to zauwazone…
      jesli chcesz poczytac cos o swoich jehowcach prosze bardzo – w linku ponizej masz podstawowe info o was,o dzieciach ktore cierpia bedac w rodzinach jehowych, o problemach zdrowia psychicznego jehowych i wiele wiele innych
      http://www.psychomanipulacja.pl/tem/swiadkowie-jehowy.htm
      ———————-
      albo rownie ciekawy blog na onecie
      http://swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl/

      i tak mozna by setki…
      tak wiec pajacu zmykaj na drzewo z tanim praniem ludzkich mozgow, tutaj nikogo nie zlapiesz na swoje ksiazeczki

      Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 28 stycznia, 2012, 10:03

        Mariano Parafiano, czytajac twoje dwie definicje „sekty”, odnosze wrazenie , ze mozna je odniesc do pierwotnego Kosciola Chrzescijanskiego, ktory mial swego przywodce Pana Jezusa i odcinal sie od Judaizmu.Zreszta tak tez byl on przedstawiany przez samych Zydow, a owczesni chrzescijanie radowali sie, z tego powodum ze dla imienia Jezusa sa nazywani „sekciarzami”.Zwroc uwade na to co w samej Biblii zostalo napisane o pierwszych chrzescijanach:”Maz ten, stwierdzilismy to bowiem, jest rozsadnikiem zarazy i zarzewiem niepokojow wsrod wszystkich Zydow na calym swiecie i przywodca sekty nazerejczykow” Dz Ap 24,5 i jeszcze deser:”To jednak wyznaje przed toba, ze sluze ojczystemu Bogu zgodnie z ta DROGA (wg twojej Parafiano definicji „droga = sekta”), ktora oni nazywaja SEKTA, wierzac we wszystko co jest napisane w zakonie i u prorokow” Dz Ap 24, 14.Kazdy Kosciol chrzescjanski, mowi ze jego korzenie siegaja Kosciola z czasow Pana Jezusa i apostolow, a szczegolnie Katolicki, ktory uwaza Piotra za pierwszego Papieza.wiec , ktory wg ciebie jest teraz sekta?Katolicki czy moze protestanckie?Jak umiesz to pojac to daj znac, a jak nie dasz znac, to znaczy ze sie z tym zgadzasz.

        Reply this comment
  23. stary
    stary 27 stycznia, 2012, 22:18

    Podstawa wiary w Ksciele katolickim jest Slowo Boze Biblia. Jak ktos moze dyskutowac na temat wiary nie majac pojecia co w niej jest napisane, opierajac swoje wierzenia na wierzeniach przodkow ktorzy w jakims pokoleniu wstecz nie umieli czytac ani pisac. Ty umiesz czytac i pisac a mimo tego jestes jak twoj przodek ktory byl analfabeta. Jezeli chcesz sie wypowiadac na jakis temat musisz go zglebic w przeciwnym wypadku jestes niewiarogodny a twoje wypowiedzi nic nie znacza.
    A tu masz do poczytania z Wikipedii:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadkowie_Jehowy#Status_religii_oraz_legalno.C5.9B.C4.87

    I nie zajmuj sie bzdurami wylewajac jad ktory moze ci zaszkodzic. W dalszym ciagu NIE WIESZ NIC.Zrob cos z tym twardoglowy. Nie przejmuj sie o to co admin pusci czy nie pusci popracuj nad swoja wiedza, plytka jest tak samo jak ty.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 28 stycznia, 2012, 07:22

      tak jak pisalem wczesniej-z toba przeciez nikt nie dyskutuje na tematy biblii- tylko drugi pajac klim z chicago , zreszta ta wasza „biblia ” jest warta tyle ile papier na jakim zostala wydrukowana, chcesz link ?
      http://www.youtube.com/watch?v=sqkDd0oEOQk
      oberzyj 4 czesci zrozumiesz w jakim bagnie tkwisz
      co do wikipedii- jak moze wiesz lub nie, wikipedie mozesz samemu edytowac ( moze nie doslownie ty- jestes za tepy na to). zerknij na przypisy na dole publikacji zeby wiedziec kto edytowal- w tym przypadku szefowie z brooklinu
      kolejny raz apeluje zebys zmykal kakrociu na drzewo gdyz zamierzam milo spedzic sobotni dzien

      Reply this comment
    • kicia
      kicia 28 stycznia, 2012, 07:45

      staruszku – zostaw nas w spokoju, Katolicy uwazaja Was za sekte i tego nie zmienisz :(, taka prawda!

      Reply this comment
      • ixi
        ixi 28 stycznia, 2012, 10:39

        kwestia wiary to indywidualna sprawa kazdego czlowieka…a katolicy?..wystarczy poczytac o swietej inkwizycji….Kazdy cos za uchem ma.

        Reply this comment
        • stary
          stary 28 stycznia, 2012, 12:12

          Inkwizycja to odlegle czasy a blizsze? Pedofilia, molestowanie seksualne,ukrywanie gwalcicieli dzieci, wspolpraca z nazizmem, komunizmem, zwalczanie rozpowszechniania Slowa Bozego Bibli,cenzura, mieszanie sie do polityki i wiele wiele innych brudow to codziennosc zycia przywodcow religijnych.I kto tu jest zmanipulowany?

          Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 28 stycznia, 2012, 10:12

      Stary , mylisz sie, Kosciol Katolicki, za podstawe wiary uwaza Tradycje, a Biblia jest tylko do tego dodatkiem.Dlatego dla Katolikow, teksty z Pisma Swietego nie maja takiego znaczenia jakie ma Tradycja i to do ich przywodcy religijni powiedza.Nawet jakbys czytal im teksty z katolickich przekladow Biblii i zawsze beda mieli pytanie, a ciekawe co na to ksiadz powie.

      Reply this comment
      • stary
        stary 28 stycznia, 2012, 12:06

        Zgadzam sie ciemnota nie tylko intelektualna swoje zycie zlozyli na rece slepych przewodnikow. Jest to wielka wygoda nic nie wiedziec, malo tego sa tak zmanipulowani ze kazdy fakt z zycia Kosciola traktuja jako atak i zostaje tylko opluc tego kto nie boi sie powiedziec prawdy.
        Ponawiam pytanie do tropiciela bezsensu. Co powiesz o GURU?

        Reply this comment
  24. dzidek
    dzidek 28 stycznia, 2012, 09:56

    Spójrzcie „rozgdakani” monotematycznie państwo ledwo pojemujący temat, spójrzcie na realia: podczas II wojny światowej zdobywcy/zwycięzcy Rosjanie – krasnoarmiejcy, mieli zadanie/rozkaz gwałcić niemieckie kobiety. I wykonywali polecenie naczalstwa. Nie każda kobieta po takim akcie poddawala sie aborcji.
    Może stąd wśród powojennych germańców tylu lekko skośnookich pokazachstańskich potomków? A inne narody nie stosowały aktów przymusu? Niedawny rozpad Yugoslawii dobitnie świadczy o ciemniejszej stronie ludzkiej natury; niezależnie od wyznania!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*