Normalne kształty Lammily konkurencją dla kultowej Barbie

Overview

Niezbyt wysoka brunetka o kształtach anatomicznych odpowiadających przeciętnej kobiecie – tak wygląda lalka Lammily, która trafia na rynek w Stanach Zjednoczonych. Lalka ma być konkurencją dla rządzącej od ponad 50 lat Barbie.

Lammily będzie konkurencją dla kultowej Barbie fot.

Lammily będzie konkurencją dla kultowej Barbie fot. Nickolay Lamm

Ojcem Lammily jest 26-letni grafik z Pittsburgha, Nickolay Lamm, który postanowił pokazać, że „bycie zwykłą kobietą jest piękne”; takie też jest hasło promujące produkt. Lamm powiedział agencji AFP, że na pomysł wpadł, gdy szukał w sklepach lalki na prezent, a „wszystkie wyglądały jak top modelki”.

W porównaniu z Barbie Lammily jest niższa i nieco "grubsza" fot. Nickolay Lamm

W porównaniu z Barbie wymiary Lammily są zdecydowanie bardziej realistyczne  fot. Nickolay Lamm

Grafik zrobił obliczenia komputerowe, dzięki którym mógł powstać model lalki odwzorowujący przeciętne wymiary 19-letniej kobiety – nieco ponad 163 centymetry wzrostu i 68 kg. Takie właśnie wymiary podają statystycy amerykańskiej agencji federalnej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Kiedy okazało się, że wiele osób pytało, gdzie można taką lalkę kupić, Lamm zaczął za pośrednictwem internetu zbierać pieniądze, które umożliwiły produkcję. W przedsprzedaży lalka kosztuje 25 dolarów. W czwartek wartość zamówień sięgnęła według producenta 220 tys. dolarów.

Od stycznia na rynek mają wejść akcesoria, m.in. ubrania i zestaw 38 specjalnych naklejek imitujących np. trądzik, a nawet cellulit, które mają jeszcze bardziej upodobnić Lammily do przeciętnej dziewczyny – zapowiada producent.

(PAP)

Categories: Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*