Najbardziej stresujące zawody w USA

Portal CareerCast.com opublikował swój doroczny ranking na temat najbardziej i najmniej stresujących zawodów w USA. W tym roku redaktorzy portalu uznali, że najtrudniejsze zadanie w rozpoczętym roku będą mieli żołnierze pełniący czynną służbę wojskową. 

Po raz kolejny w historii rankingów portalu CareerCast.com żołnierze pełniący czynną służbę wojskową zostali uznani za pracowników wystawionych na najwyższą próbę stresu. Na drugim miejscu uplasowali się generałowie, na trzecim zaś strażacy.

Wybór pierwszej trójki najbardziej stresujących zawodów w nadchodzącym roku w USA raczej nie dziwi. Amerykańscy wojskowi są wystawieni na działanie stresu, ponieważ Stany Zjednoczone wciąż uwikłane są w konflikt w Afganistanie. Warto jednak dodać, że wyżej postawieni wojskowi, zajmujący się głównie planowaniem strategii, mogą pochwalić się znacznie lepszymi zarobkami (196 tys. dol.rocznie) niż pozostali żołnierze.

Redaktorzy portalu CareerCast.com argumentują wybór strażaków na 3. najbardziej stresujący zawód w USA danymi statystycznymi. W 2012 roku aż 77  amerykańskich strażaków zginęło podczas akcji ratowniczych.

Kolejny zawód związanym z dużym stresem to pilot linii lotniczych. Przedstawiciele tego zawodu spędzają sporo czasu poza domem, dodatkowo stawiają czoła ogromnej odpowiedzialności. Trudne warunki pracy przekładają się na pensję, która średnio wynosi 92 tys. dol. rocznie.

Dopiero na piątym miejscu w rankingu znalazł się zawód, który nie jest bezpośrednio powiązany z narażeniem życia. Mowa o pracownikach szczebla kierowniczego branży public relations. Wszelkie decyzje muszą podejmować szybko i skutecznie. Poziom adrenaliny wzrasta, ponieważ nierzadko są osobami publicznymi.

Redaktorzy portalu CareerCast.com pokusili się także o zestawienie najmniej stresujących zawodów (tu wygrali nauczyciele akademiccy).

Oto pełna lista najbardziej stresujących zawodów w USA w 2013 roku:

1. Żołnierze pełniący czynną służbę wojskową

2. Generałowie

3. Strażacy

4. Piloci linii lotniczych

5. Kierownicy szczebla kierowniczego public relations

6. Dyrektorzy wykonawczy w korporacjach

7. Fotografowie dzienników

8. Reporterzy

9. Kierowcy taksówek

10. Funkcjonariusze policji

Pełny ranking znajdą Państwo także TUTAJ 

Categories: Społeczeństwo

Comments

 1. Dorian
  Dorian 6 stycznia, 2013, 17:15

  Ten kto ukladal ranking zawodow stresodajnych nie zna roboty w lato na dachach chicagowskich. To dopiero meka. A ile stresu.
  W dodatku za kasiore nizsza od polowy z wymienionych.

  Reply this comment
 2. znachor
  znachor 6 stycznia, 2013, 17:33

  …stres nerwy do konserwy….nie lubisz nie rób bo dostaniesz pomieszania z poplątaniem albo coś gorszego..praca powinna sprawować przyjemność i satysfakcje a skoro ktoś wybrał taką droge to dlaczego narzeka jak kwoka? wystarczy zmienić kierunek jazdy….tylko jest jeden warunek-trzeba mieć jaja………

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*