Młodzi bez pracy

Według opublikowanych dziś danych – tylko jeden na pięciu młodych czarnoskórych Amerykanów pomiędzy 20-tym  a  24-tym rokiem życia pracuje albo się uczy, co oznacza, że  28%  w tej grupy wiekowej, w 2009 roku, było bez zajęcia. Młodzi ludzie bez pracy

W porównaniu z 2007  rokiem jest znacznie gorzej.  Wówczas liczba ta wahała się na poziomie 17%. Nastolatkom oraz młodym ludziom z rodzin z niskim dochodem znacznie trudniej znaleźć pracę  od 2007 roku, odkąd kryzys ekonomiczny uderzył we wszystkie dziedziny gospodarki – mówi Andrew Sum, autor badań z Uniwersytetu Northeastern w Bostonie. Sum przeprowadził badania na zlecenie chicagowskich organizacji Urban League i the Alternative Schools Network. Wyłaniający sie z nich obraz pokazuje obecną mizerię rynku pracy i rekordowo niski poziom zatrunienia młodych ludzi.

W drugiej połowie ubiegłego roku pracowało tylko 26 % amerykańskich nastolatów (16-19 lat). To najniższa liczba od 1948 roku, czyli od momentu prowadzenia takich badań przez Biuro Spisu Powszechnego. W stanie Illinois w 2008 roku zaledwie 13 % czarnoskórych nastolatków z niskouposażonych rodzin miało jakieś zatrunienie.

Przygotowany w Chicago raport ma na celu wsparcie rządowych programów adresowanych do młodych Amerykanów – pomocy w znalezieniu zatrudnienia oraz powrotu do szkoły.

AG ( Reuters)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*