Loteryjni milionerzy poszukiwani

Przypuszczalnie i w tym tygodniu ktoś wygra w loterię Powerball milion dolarów i nigdy się nie dowie, że został milionerem. Tak przynajmniej bywało w przeszłości.

fot.arch. redakcji

fot.arch. redakcji

Każdego roku grający w Powerball nie zgłaszają się po nagrody na ogólną sumę 2 mld dolarów. Większość wygranych waha się między 1 mln a 5 mln dol., a wielu graczy nie zdaje sobie nawet sprawy, że wygrali sumy, które mogą zmienić ich życie.

W roku 2013, ostatnim z którego pochodzą loteryjne dane, w całym kraju grający w Powerball nie odebrali ponad 300 nagród wartości 1 mln dol. lub większych. Na telefon komórkowy można już pobrać aplikację Lotto Lotto, która informuje graczy o wygranej w loterii, jednak wielu z nich wciąż zapomina się po nią zgłosić.

Brett Jacobson, współtwórca aplikacji twierdzi, iż uwagę grających odwraca duża pula, jak np. 450 mln dol., które można wygrać w tym tygodniu. − Po usłyszeniu wiadomości, że nie wygrali głównej puli, wielu grających po prostu wyrzuca kupon do kosza, a na nim mogą być przecież mniejsze wygrane. Ludzie nie pamiętają o mniejszych nagrodach − twierdzi Jacobson.

Po opłaceniu podatków wygraną w wysokości 1 mln dol. zwycięzca może odebrać natychmiast.

W przypadku dużych pul wypłata wygranej jest rozłożona na 30 lat, lecz zwycięzcy rzadko wybierają takie rozwiązanie. Decydują się na jednorazową wypłatę, które jest pomniejszona o ok. jedną trzecią wartości reklamowanej puli. (ak)

O „zapominalskich” zwycięzcach loteryjnych piszemy także w artykule pt.: Wygrałeś na loterii? Nie zapomnij odebrać swoich pieniędzy. Kliknij TUTAJ

Categories: Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*