Iowa. Zmarła Dina Manfredini, najstarsza osoba na świecie

W wieku 115 lat zmarła Dina Manfredini – najstarsza osoba na świecie. Urodzona we Włoszech mieszkanka stanu Iowa tytułem tym cieszyła się zaledwie od 4 grudnia. O śmierci przebywającej w domu spokojnej starości 115-latki poinformowała jej wnuczka.

fot. Dina Manfredini zmarła w poniedziałek w wieku 115 lat

Dina Manfredini przyszła na świat 4 kwietnia 1897 we wsi Pievepelago we Włoszech. W wieku 23 lat wraz z mężem przeprowadziła się do stanu Iowa w USA, gdzie spędziła resztę swego życia. Tutaj przyszło na świat czworo jej dzieci oraz wnuki, prawnuki i praprawnuki.

4 grudnia 2012 – po śmierci 116-letnijen Bessie Cooper – Dina Manfredini została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsza osoba na świecie. Tytułem tym cieszyła się jednak niedługo. Mieszkająca w domu opieki staruszka zmarła w poniedziałek 17 grudnia.

Krewni zmarłej twierdzą, że sekretem jej długowieczności była ciężka praca. Dina Manfredini najpierw pracowała w fabryce amunicji, a następnie – do 90 roku życia –  jako pomoc domowa. Manfredini pozostawiła troje z czworga dzieci ( w wieku 91, 90 i 84 lat), siedmioro wnucząt, siedmioro prawnucząt i 12 praprawnucząt.

Zaszczytne miano najstarszej osoby na świecie od poniedziałku przypadło Japończykowi Jiroemonowi Kimurze, który urodził się 19 kwietnia 1987 roku – zaledwie 15 dni później niż Dina Manfredini.

in

 

 

 

 

 

 

Categories: Społeczeństwo

Comments

 1. GottiNY
  GottiNY 18 grudnia, 2012, 13:52

  chyba znam starszych od niego

  Reply this comment
 2. klim z chicago
  klim z chicago 18 grudnia, 2012, 17:33

  garatulacje dla babci, aczkolwiek spoznione, chetnie bym z nia porozmawial na temat tego jak w jej oczach swiat sie zmienial, a szczegolnie techniki,np od samochodow jakie byly produkowane w jej czasach do tych dzisiejszych.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*