Grubi, ale uprzejmi. Ameryka w statystykach OECD

Są nie tylko otyli, ale i uprzejmi – tak o Amerykanach, do których należy pierwsze miejsce pod względem nadwagi, mówią zgromadzone przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) dane. Jak wypadają mieszkańcy USA w innych kategoriach?

Statystyki prowadzone w 29 krajach pokazują, że najbardziej pomocni obywatele zamieszkują kraje anglojęzyczne. Na pierwszym miejscu znajduje się USA – w ciągu ostatniego miesiąca aż 60 proc. Amerykanów zadeklarowało, że „zrobiło coś dobrego”; mogła to być pomoc innym, wsparcie finansowe czy też działanie na rzecz naszej planety. Tuż za Stanami Zjednoczonymi plasują się: Irlandia, Australia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. Do najmniej uprzejmych należą Grecy.

Niestety, do mieszkańców USA należy także pierwsze miejsce pod względem otyłości. Odsetek obywateli cierpiących na nadwagę jest tam dwukrotnie wyższy od średniej. Przypuszcza się, że otyłość może być jedną z przyczyn niższej niż statystyczna (w 29 badanych krajach) długości życia (77,9 lat).

Co jeszcze mówi ankieta o Amerykanach? Zajmują oni ostatnie miejsce w kategorii czasu poświeconego na gotowanie i sprzątanie – jest to zaledwie 30 minut dziennie. Spożywanie posiłków zajmuje im średnio 1,15 godz., co wydaje się dość ekspresowym tempem jeśli  porówna się do 3 godzin spędzonych na posilkach w Indiach.

Co ciekawe, mimo że USA postrzegane jest jako kraj imigrantów, liczba osób urodzonych zagranicą tylko nieznacznie przewyższa średnią. Według statystyk, zaledwie 13,7% mieszkańców  Stanów Zjednoczonych to obcokrajowcy. Dla porównania, w Luksemburgu wskaźnik ten wynosi 37,3%.

MK

Categories: Społeczeństwo

Comments

 1. sdf
  sdf 15 kwietnia, 2011, 07:06

  szkoda że nie napisali że najbardziej chamscy są polacy

  Reply this comment
 2. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 15 kwietnia, 2011, 12:53

  bo to oczywiste sdh)))

  Reply this comment
 3. stachu
  stachu 15 kwietnia, 2011, 15:51

  ten kto tak mysli ma problem sam ze soba

  Reply this comment
 4. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 15 kwietnia, 2011, 18:58

  ale to tego problem kto tak mysli

  Reply this comment
 5. jan
  jan 15 kwietnia, 2011, 21:37

  a moja zona mi mowi ze szanujacy sie ludzie na takie forum nie przychodza ,bo tu sama cholota USA przewaznie.Czy ma racje?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*