Facebook wychodzi naprzeciw lesbijkom i gejom

Zmiany na popularnym portalu społecznościowym. Teraz także przedstawiciele mniejszości seksualnych mogą pochwalić się swoim statusem związku na Facebooku. Do tej pory pary pozostające w zalegalizowanym związku mogły na portalu zadeklarować jedynie „małżeństwo”, które w większości stanów może być zawarte tylko między kobietą a mężczyzną. Od czwartku, użytkownicy portalu mogą obwieścić światu, że są w „związku cywilnym” (civil union), lub w „związku partnerskim” (domestic partnership).

fot. FB/ Lista opcji dotyczących statusu związków jest teraz nieco dłuższa

Facebook nie od razu dodał dwie powyższe opcje, a pary zawierające takie związki już dawno domagały się wprowadzenia ich na listę statusów. Mimo to, grupa walcząca o prawa homoseksualistów z radością powitała zmiany. Jarrett Barrios prezydent organizacji Gay & Lesbian Alliance Against Defamation, działającej na rzecz zwalczania homofobii i dyskryminacji mniejszości seksualnych w mediach przyznał, że nie było łatwo. Wspólnie z szefami innych organizacji walczących o równouprawnienie gejów i lesbijek, musiał wcześniej zorganizować spotkanie z przedstawicielami portalu, aby zmobilizować przedsiębiorstwo do podjęcia tego kroku.

Barrios, wyraził głęboką aprobatę dla decyzji portalu społecznościowego. „Poprzez dodanie związków kochających się ludzi tej samej płci na oficjalną listę, Facebook wyznaczył nowy standard ich medialnej akceptacji.” Na razie wspomniane opcje są dostępne tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji i Australii.

Związki cywilne i partnerskie mogą być zawierane przez osoby dowolnej płci, a ich skutki prawne różnią się w zależności od kraju i stanu. W wielu miejscach, osoby rejestrujące taki związek zyskują prawa podobne do tych przysługujących małżeństwom.

PT

Categories: Społeczeństwo

Comments

 1. Obserwator
  Obserwator 19 lutego, 2011, 03:56

  Facebook portal społecznościowy,jego głównym autorem jest Mark Zuckerberg Żyd założony na zlecenie wywiadów CIA i Mossad.Jest to nic innego jak katalogowanie ludzi,którzy dobrowolnie podają im na tacy informacje na swój temat.Brakuje tylko aby użytkownik podał własne odciski i mają wszystko o was.Nawet gdy wykasujecie swoje konto wasze dane pozostaną na dyskach w centralach.Dlatego tak mocno reklamują ten portal.

  Reply this comment
 2. Dorota
  Dorota 19 lutego, 2011, 08:08

  Olaboga… Co ja zrobilam. Ma dwa facebooki. Jak mam sie uratowac z lap zydowskich? Poradz cos?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*