Co czwarty Amerykanin spróbuje marihuanę, jeśli będzie legalna

Co czwarty Amerykanin spróbuje marihuanę, jeśli będzie legalna

Legalizacja marihuany zwiększyłaby rynek zbytu dla narkotyku ponad dwukrotnie. 26 proc. społeczeństwa, a więc co czwarty Amerykanin, kupiłby marihuanę, gdyby była legalna.

fot. Chuck Grimmett/Flickr

fot. Chuck Grimmett/Flickr

Z sondażu przeprowadzonego przez „Huffington Post” wynika, że 16 proc. respondentów, którzy nigdy nie palili marihuany, kupiłoby konopie indyjskie na specjalną okazję, jeśli ich stan zezwoliłby na legalną sprzedaż.

Wśród uczestników sondażu poniżej 30 roku życia 35 proc. zdeklarowało, że kupiłoby legalną marihuanę, podczas gdy 16 proc. z nich zażywa ten środek już teraz. Natomiast spośród osób 65-letnich i starszych, z których prawie nikt nigdy nie palił marihuany, 9 proc. stwierdziło, że spróbuje tego narkotyku, jeśli będzie dostępny bez restrykcji prawnych.

Marihuana nie wyparłaby z rynku papierosów ani alkoholu, które mają znacznie więcej zwolenników. 81 proc. respondentów przyznało się do picia alkoholu, a 61 proc. do palenia papierosów. Marihuanę próbowało 41 proc. badanych.

Zdania respondentów co do ceny zalegalizowanej marihuany były podzielone. 29 proc. sądzi, że jej cena wzrośnie, 25 proc. uważa, że spadnie, a 15 proc. spodziewa się, że utrzyma się na tym samym poziomie.

(eg)

Categories: Ameryka, Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*