Amerykańskie nastolatki rzadziej uprawiają seks

W życie wchodzi pokolenie mniej skłonne do eksperymentowania z seksem i narkotykami niż ich rodzice – twierdzą naukowcy interpretując krajowe badania dotyczące aktywności seksualnej wśród nastolatków. Jasno z nich wynika, że wśród osób pomiędzy 15 a 24 rokiem nieco spadło zainteresowanie współżyciem, nikt jednak nie umie wyjaśnić tego zjawiska.

– To pytanie za sto punktów – mówi Bill Albert, szef krajowego centrum zapobiegania ciążom wśród nieletnich (National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy), który wraz z innymi ekspertami przyczyn nowego trendu upatruje zarówno w wynoszonych z domu wzorcach, jak i w obawie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w końcu w coraz głośniejszych naciskach na przedmałżeńską abstynencję.

Anjani Chandra z Centrum Zapobiegania Chorobom Zakaźnym (the Centers for Disease Control and Prevention) uważa, że wyników badań nie można przeceniać, ale przyznaje, że od 1988 roku daje się odnotować niewielki, ale konsekwenty spadek zainteresowania przedmałżeńskim seksem. Potwierdzają to także statystyki dotyczące ciąż wśród nastolatek.

Badania przeprowadzono na grupie 5 300 osób w wieku od 15 do 24 lat. Po porównaniu  danych zebranych, na postawie bardzo szczegółowych pytań dotyczących nie tylko częstotliwości kontaktów intymnych, ale także ich rodzajów, dostrzeżono spadek zainteresowania tą sferą życia z 78 proc. do 72 proc. na przestrzeni minionych 10 lat.

MB

Categories: Społeczeństwo
Tags: nastolatki, seks, USA

Comments

  1. krolik
    krolik 3 marca, 2011, 18:30

    … cenia sie gowniary… 🙂 kiedys jak w dowcipie wystarczyl obrazek, cukierek…ewentualnie piekny wierszyk lub serenada…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*