Amerykanie za kryzys winią Busha

Prawie dwie trzecie Amerykanów uważa, że to poprzedni prezydent George W. Bush jest winny kryzysu, z jakim od kilku lat zmaga się amerykańska gospodarka – wynika z najnowszego sondażu Gallupa. Według badanych, dwie wojny i cięcia podatków wpędziły kraj w recesję.

fot. Większość Amerykanów wina za kryzys obarczą George'a W. Busha

Respondentom polecono aby procentowo określili jaką odpowiedzialność za trudną sytuacje gospodarczą kraju ponoszą George W. Bush i Barack Obama. Mimo, że Bush Biały Dom opuścił już ponad trzy lata temu, to właśnie jego 68 proc. respondentów wskazało jako odpowiedzialnego za nękający wciąż Amerykę kryzys. Obamę winnym kryzysu uznało 52 proc. badanych.

Istotny wpływ na opinię ankietowanych miały ich poglądy polityczne. Wśród osób deklarujących się jako Demokraci aż 90 proc. winiło Busha za obecny kryzys, zaś 19 proc. powiedziało, że po części za sytuację gospodarczą kraju odpowiedzialny jest Obama. 49 proc. Republikanów przyznało, że po części winny jest Bush, ale ponad połowa była przekonana, że poprzedni prezydent nie miał żadnego wpływu na kryzys. 83 proc. Republikanów uznało Obamę za głównego winowajcę ekonomicznych problemów.

Osoby deklarujące się jako niezależni wyborcy w 67 proc. za kryzys winili Busha.

Według respondentów wprowadzone przez Busha cięcia podatkowe w połączeniu z dwoma bardzo kosztownymi wojnami wpędziły kraj w finansowe tarapaty.

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dniach 7-10 czerwca na grupie 1004 dorosłych Amerykanów.

mp

Categories: Społeczeństwo

Comments

  1. Brian
    Brian 19 czerwca, 2012, 11:27

    I mają racje.

    Reply this comment
  2. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 19 czerwca, 2012, 11:57

    po czesci maja racje , ja osobiscie za kilka rzeczy bym mu tylek skopal gdybym tylko mogl…… ale to jeszcze nie powod zeby na obame glosowac, wystarczy ze ja socjalizm powachalem , moim dzieciom nie musze tego fundowac

    Reply this comment
    • pepe
      pepe 19 czerwca, 2012, 14:37

      wspolczucie dla dzieci za takiego oszoloma tatusia…

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 19 czerwca, 2012, 17:43

        Nie przesadzaj, wspolczuc bys mogl gdyby ojcem byl goral albo jehowy, lub co az straszne – jehowy goral, zgodzisz sie ?
        🙂

        Reply this comment
  3. Rysiu
    Rysiu 19 czerwca, 2012, 12:06

    Nic dodac, nic ujac…

    Reply this comment
  4. kicia
    kicia 19 czerwca, 2012, 12:16

    obydwaj maja cos za uszami, taka prawda.

    Reply this comment
  5. Rysiu
    Rysiu 19 czerwca, 2012, 12:52

    LOL.
    Tak Czarus, ty fundujesz swoim dzieciom plutokracje, ale oczywiscie ty tego nawet jeszcze nie wiesz.

    Reply this comment
  6. janek
    janek 19 czerwca, 2012, 20:42

    Tylko idiota mógł rozpoczynać wojnę i w tym samym czasie obniżać podatki dla bogaczy którzy teraz się śmieją i nie chcą brać udziału w ponoszeniu kosztów funkcjonowania Państwa. Tak jak większość znawców tematu uważa w Europie i tutaj same cięcia wydatków niczego nie załatwią. Państwo i stany potrzebują funduszy których jest coraz mniej, mniejszy wpływ z podatków ludzie mniej wydają na zakupy z pustego to i Salomon nie naleje. Banki i bogaci trzymają kasę i nie wydają chyba, że na giełdzie gdzie nie płacą podatków z „CAPITAL GAINE” max. 10 %,. Trudno zrozumieć dlaczego pracownik płaci ponad 30% podatków a kombinator na giełdzie tylko 10%, braki w budżetach próbują łatać większymi podatkami na papierosy alkohol itp, kto najwięcej pije i pali” bieda” i z ich skromnych zarobków zabiera się na opłacanie czegoś co powinno być finansowane przez wszystkich również BOGATYCH oni by tego nie odczuli,. Pamiętam jak Reagan i Bush na początku lat 80 wprowadzili deregulację finansowania stanów twierdząc, że niech każdy stan finansuje jak najwięcej z podatków stanowych (będą lepiej rozporządzać funduszami)przeciwnicy jak Kennedy twierdzili, że biedne stany nie będą w stanie same się finansować wtedy California i Texas należały do najbogatszych stanów Uni, Obecnie California jest najbardziej zadłużonym i zbankrutowanym stanem w U S A .Gdyby to był Reagan przewidział na pewno by nie optował za samofinansowaniem stanów. Zostawcie tych górali w spokoju gdyż większość byznesów a zarazem sponsorów programów radiowych i gazet jest w ich rękach nie wyłączając i ten portal.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 19 czerwca, 2012, 22:22

      jak zwykle kogiel-mogiel w wykonaniu janeczka.
      odpowiedz wiec , czemu ten bush skoro byl taki straszny i rozwalal gospodarke zostal wybrany na druga kadencje? teraz ekspeci od ekonomi sie wylegli? to tak jak mamy dzisiaj w polsce 35 mln ekspertow od pilki noznej
      janeczku- znawco Hameryki z 30 czy 40 letnim stazem w usa- dajesz za przyklad cholernie zadluzona kalifornie, powiem ci ze illinois zastanawialo sie czy nie oglaszac bakructwa 🙂 , odpowiedz wiec nasz ekspercie – co laczy te dwa stany? kto nimi zarzadza, jakie partie? rysio moze ci podpowie.
      a caly ten twoj tekst to jest warty tyle,ze gdyby go wydrukowac, mozna by go zmarszczyc i na haku w kibelku powiesic. aha- dla ciebie , czlowiek a z taaaakim stazem w usa gracz na gieldzie ( inwestor) jest kombinatorem???? a co stoi na przeszkodzie zebys sam troche dudkow na gielde wrzucil i stal sie po kilku latach obrzydliwie bogatym kapitalista? czyzby to ze jestes trzesidupkiem co „bezpiecznie” odbija karte zegarowa przez 60 lat pracy w fabryce zamkow blyskawicznych i po prostu boisz sie ryzyka a kazdy ktory zaryzykowal i MA jest automatycznie w twoim mniemaniu zlodziejem i kombiatorem? albo to ze jestes zwyklym golasem – krzykaczem .ludzie – wam – tobie , rysiowi, ojczulkowie krzywde zrobili eksportujac was w toblkach do tego kraju. ja bym was za zbite twarze wykopal na bialorus.

      Reply this comment
      • pepe
        pepe 19 czerwca, 2012, 22:54

        Znalazl sie wybraniec narodu prosciuch z mokotowa mariano pomruk posplity,obecnie sloneczko ameryki 🙂 Wykopac to mozesz sobie wlasne jajka jolopie…

        Reply this comment
      • janek
        janek 20 czerwca, 2012, 09:18

        Mariano jak wszyscy „Herbacirze” masz krótką pomięć jeszcze do niedawna gubernatorem Kakiforni był austriak-Republikanin Swagenager czy jak mu tam było.Historia parti wskazuje jakich mądrych mają kandydatów jeżeli nie farmerto kiepski aktor chyba nie jest tajemnicą jaki jest obecny kandydat wystarczy poczytać wypowiedzi Republikanów z okresu prawyborów ,podśmiewasz się z górali a ja widzę, że masz ich inteligenję oni w 99 % popierają Republikanów, jakoś dziwnie żaden republikański Prezydent nie grzeszył inteligencją jacy poplecznicy, tacy kandydaci tacy sami prezydenci jesteś tego przykładem nic ująć nic dodać miłego dnia.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 11:16

          janeczku, jak obama moze sobie gebe wycierac ze nic nie moze bo dookola republikanie, a schwarzenegger ma brac wszytko na klate? powiesz cos nt skladu stanowego senatu ? a zebys tluczku doczytal literke „b” ktora jest po literce „a”, zerknij na tabelke w tym linku : http://en.wikipedia.org/wiki/Political_party_strength_in_California
          i zobacz kogo mial dookola schwarzenegger gdzy rzadzil. podpowiem ci ze na niebiesko sa demokraci a ten pedalsko-rozowy to republikanie. chcesz skomentowac teraz swoje madrosci 40 letni znawco polityki usa? a moze chcesz pytanie dodatkowe zadane poprzedno nt busha – czemu skoro on byl taki straszny ludzie wybrali go ponownie na kolejna kadencje? po co tak daleko fruniesz, mozesz porozmawiac nt naszego illinois, to jest istny raj rzadzony przez demokratow 🙂 wiem rysio, wiem, nie musze tu mieszkac, podobnie jak i ty nie musisz zasmiecac tego kraju swoja lewacka osoba i wyprowadzic sie na kube …..
          co do gorali- nie wiem co oni akurat maja wspolnego z tym tematem, ale jesli tak jest ze 99% glosuje na republikanow to oznacza ze oprocz oscypkow robia cos rownie dobrego i chwala im za to.
          piszesz o inteligencji prezydentow amerykanskich – popatrz sie buraku w lustro – kim ty jestes tlumoku zeby oceniac czyjas inteligencje? ty nie potrafisz skladnie opisac tego co ci w pustej glowie biega tworzac jakis bigos slowny a bierzesz sie za ocene ludzi w wiekszosci absolwentow renomowanych uczelni . jak sie domyslam pijesz do bushow- oni sa po yale, tam by tobie nawet psow nie dali wyprowadzac

          Reply this comment
          • Rysiu
            Rysiu 20 czerwca, 2012, 12:52

            Woreczeku-Czareczku,
            Jak widze gimnastykujesz sie w swoich „wypowiedziach”, pomijajac oczywiscie fakt, ze Bush nie zostal wybrany demokratycznie na pierwsza kadencje, gdyz jak wszystkim wiadomo zostal jedynie uznany przez Sad Najwyzszy jako prezydent. I odpowiadajac na twoje pytanie:”czemu skoro on byl taki straszny ludzie wybrali go ponownie na kolejna kadencje?” – poniewaz ten kraj ciagle ma zbyt wielu polinteligentow, ludzi niedoinformowanych (dzieki propagandowej tubie republikanskiej – Fox News) oraz takich co glosuja wbrew logice przeciwko wlasnym interesom.
            Poza tym worasie, nie ma na swiecie takiego kraju w ktorym istnieje prawdziwy kapitalizm – to jest utopia, podobnie jak komunizm. Zeby to zrozumiec trzeba miec odrobine inteligencji…
            Ale najlepsze jest to:”kim ty jestes tlumoku zeby oceniac czyjas inteligencje? ty nie potrafisz skladnie opisac tego co ci w pustej glowie biega tworzac jakis bigos slowny a bierzesz sie za ocene ludzi w wiekszosci absolwentow renomowanych uczelni .”. Kochany woreczku-Czareczku, czlowiek z inteligencja musi sie urodzic, tego sie nie nabywa ani kupuje i zadna uczelnia tego nauczyc nie potrafi. Ty Czarus musisz sie nauczyc jednego, ty nigdy nie bedziesz miec milionow i nawet majac takie marzenia nie bedziesz w jakikolwiek sposob lepszy od kazdego tutaj na tym portalu. Przygadujac kazdemu tutaj, ze on czy ona nie ma szans nawet posprzatc komus dom czy wyprowadzac czyjes psy, udowadnia jedynie, ze jest to twoj odwieczny problem. Prawdopodobnie ty i tak tego nie zrozumiesz, poniewaz wymagagaloby to (powtarzam sie) inteligencji…

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 14:57

            niepotrzebnie sie prujesz. pisame to wczesniej – z toba oszuscie rozmawiam dopiero jak wsazesz kiedy cytowalem fox news, jesli nie to wynocha produkowac monologi lub szczurzyc na innych nickach.

          • Adam
            Adam 20 czerwca, 2012, 16:52

            Jestes zdrowo stukniety Mariano ,tu nic nie robisz tylko sie zabawiasz w podchody jak harcerz albo i zuch slowem taki z ciebie dedektyw jak z koziej d..py traba dokladnie i dosadnie !!!.A pozatym jaki z ciebie republikanski ”agitator” jak ty zamiast ludzi szanowac przynajmniej udawac jak sie to robi zawsze przed wyborami aby pozyskac glosy ty notorycznie i z uporem psychopaty -maniaka wszystkich ewentualnych oponentow mieszasz z blotem ,to ma byc taktyka ?…jak nie z nami republikanami to wszystkich opluwamy …..,jak chcesz ludzii przekonac do swoich racji i pogladow? ,buta ,arogancja brak kultury i prymitywny atak na kazdego potencjalnego oponenta,zamiast KULTURALNEGO DIALOGU i wymiany mysli i spostrzezen .Tylko psychopaci tak dzialaja na zasadzie urojonej bezdyskusyjnej swojej racji ,i zamiast ludziom przedstawiac spokojne i rzeczowe fakty i argumenty w cywilizowany sposob zachowujesz sie jak totalny idiota ,ktory paradokasalnie zamiast ludzi przekonywac ,zraza ich i zniecheca nie tylko do siebie ale tez wlasnie do republikanow kreujac
            wizerunek chamstwa i odczlowieczenia i pogardy dla innych ktorzy mysla inaczej .

            P.S.Dla ciebie to ja moge byc hafciarka,Ewa ,Krysia i Marysia ,a jak ci malo to Stasiem ,Jasiem i Adasiem …..

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 17:14

            jest i adas 🙂
            zaraz moze hafciareczka i ewa sie pojawia ,….
            i ty piszesz ze ja jestem stukniety? ja mam zawsze ten sam nick , nie szczurze jak wy patalachy na kilku.
            a detektyw nie pisze sie przez „d” jak juz dwukrotnie to zrobiles

  7. Anonymous
    Anonymous 20 czerwca, 2012, 13:17

    Mariano czytajac twoje wypowiedzi to jest jeden wielki belkot, piszesz bzdury aby tylko pisac, aby pokazac jaki ty madry jestes a pokazujesz totalna glupote i po co ci to. Nikt sie z toba nie zgadza, Ty w odwet sypiesz wyzwiskami bo brak ci argumentow.
    Jestem mlodym czlowiekiem, nie doznalem tzw socjalizmu w Polsce ale powiedz mi jaki ty zastales socjalizm w tej Polsce , Mam kolegow z calego bylego zwiazku radzieckiego, bulgarow, i z nimi mozesz porozmawiac na temat socjalizmu, , wtedy zmienisz zdanie

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 15:07

      jest i hafciareczka, czekamy na adasia i ewe ( oczywiscie nie znaja sie 🙂 )
      ostatnio bylismy karmieni ze przebywasz z zydami i hindusami z 7eleven , teraz dolaczyli obywatele bulgarii, smigasz po targach czy wystawach w vegas , jestes swiatoa kobieta a nie tylko od wyszywania makietek z kotkami !
      p.s
      od dawna uzywasz charakterystycznego slowa „belkot” na tym forum , jakos nie kojarze jego wczesniej……
      aha – ty jestes mloda osoba ? 🙂 z pewnoscia tak, jednak rocznik 1958 nie zalicza sie juz do nastolatkow 🙂 i nie wiem czy dobrze pamietam ze mialem byc ignorowany czy moze wydawalo mi sie… 🙂
      sami burki belmonciarskie widzicie ze nawe jak stworzycie tysiac nickow to za ciency bedziecie zeby z tego forum szobic „otwarty mikrofonek” . oszusci, zlodzieje rzygac sie chce patrzac jak sie motacie

      Reply this comment
      • Anonymous
        Anonymous 20 czerwca, 2012, 18:38

        Oj Mariano ty naprawde jestes chory psychicznie ,
        oj czlowieku jak ty innym zazdroscisz ze ktos cos posiada czy kogos zna. Widze ze w kregu zuli sie obracasz i zulostwo jesz bo tak biednie gadasz. ale tepaki tak maja. mnie to cieszy, ze taki ciemniak debil mi daje kilka nickow, nie zapomnij dodac jeszcze do mnie bruna i pepe i inych
        Z panem adamem z mila checia bym sie poznal aby pogawedzic o zyciu, z hafciarka bym sie spotkal aby ci pustakiem w leb zawalila, (kto to hafciarka i nawet jakis rok podajesz, czy to jest twoj urodzenia , to jest wyplucia ciebie) podaj mi inne nicki i inne daty.
        pisz glabie jeszcze a ja sie posmieje i napewno posmieje sie adam
        Popatrz debilu jak ja na ciebie dzialam ze na moja skromna osobe az tyle nickow mi przypisujesz.
        Glabie jestem jescze mlody ale obracam sie w roznych srodowiskach i znam nie tylko hindusow z 7/eleven znam jeszcze inne narodowosci z innych branzy z ktorymi wspolracuje, co tobie daleko jest do tego i ty jako pustak nic nie mozesz madrego powiedziec tylko zucac miesem.
        patrz pustaku jak ja na ciebie dzialam. bo ja mowie ze ty jestes pustak

        Reply this comment
        • Bruno_Rumuno
          Bruno_Rumuno 20 czerwca, 2012, 19:22

          ja tez, od dawna 🙂

          Reply this comment
        • kicia
          kicia 20 czerwca, 2012, 19:29

          oj,chlopaki, wyluzujcie, kicia nie lubi takich brzydkich „okreslen”. Kazdy ma prawo do swojej opinii, ale prosze – wiecej kultury, bo… nie bede waszych wypowiedzi czytac!!!! :(Wiem tez, ze jak chcecie – to potraficie! byc OK :))

          Reply this comment
          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 20 czerwca, 2012, 20:23

            A co z twoim ‚kotkiem’ kiciu?? Jego tez dotyczy twoja ‚prosba’ ? A moze nie? Jak pamietam od dawna mordkowalas mu w niewybrednych bluzgach, ktore slal do uzytkownikow tego Forum. No coz kobieta zmienna jest 🙂 ‚Kotek’ nie. 🙁

        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 20 czerwca, 2012, 19:57

          widze ze slowo „pustak” tez polubiles – od kiedy go na forum uzywasz?
          sam widzisz ze takie gnidy jak ty czy klim z chciago na kilomets czuje a ty jestes tak mlodzieniaszkiem jak ja mnichem z klasztoru shaolin. a teraz wynocha do adamka ewci i ….. wie kogo jeszcze deklu wyklepales na tym forum

          Reply this comment
  8. koziolek matolek
    koziolek matolek 20 czerwca, 2012, 13:48

    Koziolek patrzy na te wypowied i Bruno nie widzi i za nim teskni ale wie ze bruno by podzielal te same racje co pepe janek czy rysiu i koziolek wie ze kazdy ma swoje racje ale kazdy bardzo madrze je wyraza za wyjatkiem niejakiego manka . koziolek proponuje wyslac manka na dlugie wakacji w pomiesczeniu bez klamki .

    Reply this comment
    • Bruno_Rumuno
      Bruno_Rumuno 20 czerwca, 2012, 14:35
    • Kłapouch
      Kłapouch 21 czerwca, 2012, 15:50

      już tak najpewniej jest, że każdy podziela (czy też by podzielał) swoje racje, tak jak Kłapouch podzielam racje Stana.
      A koziołek niech lepiej szuka Pacanowa a nie Bruna, bo jeden ćwierććwierciowy (czyli ósemkowy) zwierz jakim jest matołek na tym forum zupełniew wystarczy.
      A jak już musi go tak całkiem znaleść, niech do lustra popatrzy.

      Reply this comment
  9. yur
    yur 21 czerwca, 2012, 12:47

    To jest prawda, że ludzie rozładowują swoje frustracje w internecie. Szkoda, że kosztem innych. Ci, którzy mają coś do powiedzenia nie chcą obrzucać się błotem, więc nie udzielają się. Zastanawia mnie dlaczego część społeczności internetowej nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji. Dlaczego zamiast argumentów używa się inwektyw. Dlaczego, gdy ktoś nie zgadza się z poglądami drugiej osoby, nazywa go w sposób obraźliwy. Dlaczego w sieci jest tak dużo chamstwa? Czy w rozmowie „na żywo” zachowują się tak samo? Jeżeli tak to tylko można współczuć żonie,mężowi, dzieciom i wszystkim przebywającym w zasięgu frustrata!
    To jest moja opinia, która może się zmienić jeszcze nie raz.

    Reply this comment
    • Stan
      Stan 21 czerwca, 2012, 16:19

      To jest takie proste Yur.
      W sieci ludzie czują bezkarnie anonimowi (jednak wszystko, do czasu). Dlatego też mogą innym zarzucać głupotę, chamstwo i wiele innych rzeczy moga robić, łącznie z prezentacją cudzej własności jako własnej, podszuwaniem się pod kogoś, udawanie kogoś, kim by chcieli być, ale nigdy nie będą itd, itp.
      W rozmowie na żywo, zapewne co poniektórzy może i zachowują się tak samo, ale wyłącznie wtedy, kiedy oponent jest od nich w jakiś sposób słabszy czy też zależny.
      Bo jestem pewny, że ci, którzy tutaj najwięcej zaczepiają innych pisząc o nie w obraźliwy sposób, w rozmowie czy w życiu, jak Ty to nazywasz „na żywo” są usłużni (czytaj włażący innym w d…), boja się, jak się to mówi własnego cienia, mają kompleksy wobec innych, czują się gorsi itp.
      A tutaj używają np. kilku nicków (po to, by pokazać, że to ich komentarze mają poparcie innych – sami się przed sobą dowartościowują – a co nie jest wcale trudne do wykrycia – bo używają tych samych słów (czytaj obelg) jako, że ich płytki rozum czy intelekt zna tylko te kilka określeń, więc powtarzają się, bo to widać,że to idzie z jednej głowy w kilkunastu nickach. I co najlepsze, to co robią sami, starają się wmówić innym, że to ci inni postępują „nie fair”.
      To nie jest tak, że ci co są tutaj „panami” w dopmu są tacy sami. W domu bez słowa wykonuja polecenia żony, męża, za to tutaj mogą „zaistnieć”.
      A że nie stac ich na zaistneinie w normalny sposób bo widzą swoje braki w oczytaniu, w wiedzy, to atakują tych, którzy tych braków nie mają, obelgami, wyzwisskami itd.
      Się przekonasz ile racji w tym co napisałem, jak zaraz przeczytasz w komentarzach innych, że to co napisałem, pisałem o sobie, a nie o nich.

      Reply this comment
      • Stan
        Stan 21 czerwca, 2012, 16:28

        i jeszcze coś takiego, starają sie „zaistnieć” tutaj, pisząc bzdury, które każdy mający jaką taka wiedzę człowiek wyśmieje, wypunktuje punkt po punkcie ich jak się to mówi wiedzącą niewiedzę. Mało jest takich, którzy nie zabierają głosu w sprawach, o których nie mają pojęcia. nie wiedzą, więc nie piszą. Większość, chce zaistnieć, i niei ważne czy pisze mądrze, na temat, ważne, że coś napisali. A gdy oponent napisze, że to nie tak,i logicznie obali ich wywody to wtedy go zaatakują, że pisze chamsko? nie na temat? i jeżeli nie ruszą z obelgami, to widząc, że ich argumenty okazały się bardzo słabe albo wręcz nieprawdziwe, napiszą, by mieć tzw,. ostatnie zdanie, że ktoś nie zna życia. Nie mogąc przedstawić kontrargumentów będą stawiać zupełnie nieracjonalne zarzuty, byle tylko pokazać, że „ich (niby) jest na wierzchu”.

        Reply this comment
      • Bruno_Rumuno
        Bruno_Rumuno 21 czerwca, 2012, 16:41

        Przepiekne 🙂 podsumowanie:) a teraz przeczytaj je sobie i sie do niego stosuj, jezeli to zrobisz osiagniesz sukces.A najlepiej wydrukuj je sobie i umiesc blisko klawiatury i gdy zaczniesz wylewac gnoj na innych spojrz na ten swoj post.
        Jestes w stanie to zrobic stanie nim slonce zajdzie i znowu wstanie?

        Reply this comment
        • Stan
          Stan 21 czerwca, 2012, 16:50

          Podsumuję – Się przekonasz ile racji w tym co napisałem, jak zaraz przeczytasz w komentarzach innych, że to co napisałem, pisałem o sobie, a nie o nich.-

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 21 czerwca, 2012, 17:01

            Stan , no bo wwszyscy wiedza jaki jestes, oprocz twojego kochanka Mariana Parafianina, wiec nie miales wyboru, musiales tak o sobie napisac, tak czy owak, i tak sie osmieszyles, niezaleznie od tego jakie medody psycho-manipulacyjne bys zastosowal.

          • Stan
            Stan 21 czerwca, 2012, 17:20

            Się przekonasz ile racji w tym co napisałem, jak zaraz przeczytasz w komentarzach innych, że to co napisałem, pisałem o sobie, a nie o nich.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 21 czerwca, 2012, 17:34

            musicie cie glaby zdecydowac – stan i mariano to ta sama osoba czy jestesmy para 🙂 zagrajcie w marynarza albo rzuccie moneta 🙂

          • Stan
            Stan 21 czerwca, 2012, 17:53

            jaką parą? Najpierw Cię muszę zobaczyć w realu…. 🙂

  10. Adam
    Adam 21 czerwca, 2012, 17:05

    Nie rozumiem tego i nie ogarniam ,bo jak to sie mowi ”ciagnie wilka do lasu”czyli do swoich aby sie troche zrelaksowac i odprezyc ,powymieniac mysli,uwagi itd ..ale zasadniczo zawsze ten ”dialog”konczy sie nie przyjemnie ,niestety w wiekszosci przypadkow ,,zawdzieczajac” to pewnej osobie na tym forum.Czasami az czlowiek jest zszokowany tolerancja i poblazliwoscia administratora bo przeciez jestesmy swiadomi jaka jest odpowiedzialnosc w Ameryce za oszczerstwa i obelgi ,i tak Mariano zarzucasz tu wiekszosci”szczurzenie”a sam jestes dwulicowy bo przeciez kazdy wie ze Mariano i Stan to ta sama osoba [troche jezyk kulturalniejszy ale w sumie podobny] ,wiec zacznij od siebie i nie mierz wszystkich swoja miara ,bo w sumie nie jestes az taki glupi i prymitywny jakim koniecznie chcesz zostac .

    Reply this comment
    • Stan
      Stan 21 czerwca, 2012, 17:21

      od kiedy ty jesteś wszyscy?

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 21 czerwca, 2012, 17:32

      tak wiec sluchaj moralizatorkuz koziej wolki. juz byly proby nasylania fbi i wszelkich wywiadow swiata zeby mnie zamknac, jak widac nie ma powodow do tego. po drgie , piszesz ze rzucam oszczerstwa i obelgi, o szczurzeniu. przeciez parszywy oszusci z tego samego kompa dopiero co logowales sie jako „legalny” inne nicki juz znasz. skoro sadzisz ze mariano i stan to ta sama osoba oznacza ze jestes dokladnie takim samym pustakiem jak reszta.
      na co ty liczysz, ze administrator da mi bana po to zebyscie wy lesne dziadki zrobili sobie otwarty mikrofon tutaj albo koleczko rozancowe? nie bylo mnie tutaj blisko 2 tygodnie, widzialem ta milosc i kulture jaka wtedy zapanowala, chcesz pare cytatow z tego okresu?
      ale pociesze cie ze masz jeszcze jedno wyjscie- ignorowac mnie 🙂 🙂 🙂 , a jesli nie to aportuj do kazdej kosteczki rzuconej przez mariano .

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 21 czerwca, 2012, 17:49

        Tak jak napisalem szkoda czasu i zachodu na tlumaczenie sie i wdawanie sie z toba w jakiekowiek dyskusje ,napisz jeszcze hafciara ,blachara i rura stara[ 1958 rocznik ], przeciez to jest twoj jezyk innego nie znasz a dla ciebie to moge byc nawet i kundel bury co zawsze aportuje skoro sie z bluzgami lepiej czujesz .

        Reply this comment
  11. Stan
    Stan 21 czerwca, 2012, 17:22

    acha już wiem, wszyscy- czyli wszystkie nicki jakimi się posługujesz…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*