Papież, jako uczestnik ŚDM, odebrał plecak pielgrzyma

fot.Waldemar Deska/EPA

fot.Waldemar Deska/EPA

Papież, jak każdy z uczestników, który zarejestrował się na Światowych Dniach Młodzieży, odebrał plecak pielgrzyma, a w nim pakiet m.in. z modlitewnikiem, przewodnikiem i przeciwdeszczową peleryną. Franciszek odebrał plecak od młodych ludzi.

Przed rokiem Franciszek zarejestrował się na ŚDM jako pierwszy uczestnik. Biały plecak pielgrzyma wręczyła papieżowi reprezentacja młodych ludzi. Plecak zawiera rzeczy, które mogą przydać się podczas ŚDM.

W każdym plecaku jest peleryna przeciwdeszczowa, wielofunkcyjna chusta, którą można zawiązać na szyi lub głowie, bransoletka z napisem „Jezu ufam Tobie” ułatwiająca odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz ręcznik z mikrofibry ozdobiony motywami nawiązującymi do Krakowa i Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymi otrzymują w plecakach także przewodnik zawierający niezbędne informacje o ŚDM oraz modlitewnik z opisem przebiegu uroczystości liturgicznych. Publikacje zostały przygotowane w dziewięciu oficjalnych językach ŚDM – stosownie do liczby pielgrzymów z konkretnych krajów.

Plecaki zostały wyprodukowane w trzech kolorach – czerwonym, niebieskim i żółtym. Plecak waży ok. kilograma; wyprodukowano ich w sumie 625 tys. sztuk. (PAP)

Categories: SDM
Tags: papież, plecak, ŚDM

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*