Save St. Adalbert Church weźmie udział w paradzie 3-go Maja

Save St. Adalbert Church weźmie udział w paradzie 3-go Maja

Polonijna wspólnota św. Wojciecha – skupiona wokół powstałej w tym roku organizacji Save St. Adalbert Church (Uratujmy Kościół Świętego Wojciecha) – po raz trzeci weźmie udział w paradzie, w tym roku z numerem 56. Wspólnota zaprasza też na comiesięczną mszę po polsku.

Nadchodzący świąteczny weekend wprowadził pewne zmiany w rozkładzie zajęć przypadających w zabytkowym kościele św. Wojciecha w tygodniu poprzedzającym comiesięczną mszę w języku polskim.
W piątek, 4 maja od 7 do 9 wieczorem w kościele św. Wojciecha jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
W sobotę, 5 maja polonijna wspólnota św. Wojciecha skupiona wokół zawiązanej w tym roku organizacji Save St. Adalbert Church (Uratujmy Kościół Świętego Wojciecha) po raz trzeci weźmie udział w paradzie z okazji narodowego święta Konstytucji 3-go Maja; w kolumnie marszowej organizacja ma numer 56. Cała Polonia jest zaproszona do wspólnego udziału w paradzie.
W związku z obchodzonym w sobotę 5 maja świętem w kościele św. Wojciecha nie będą prowadzone prace porządkowe.
Natomiast w niedzielę, 6 maja o godzinie 8 rano zostanie odprawiona comiesięczna msza w języku polskim, podczas której wierni będą modlić się w intencji Ojczyzny.
Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła
Osoby, które chciałyby przekazać swe dary na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Rys historyczny
Kościół pw. św. Wojciecha znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago jest architektoniczną perłą. Parafia św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich imigrantów. Jej wnętrze wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim i zwieńczona dwiema wieżami, na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

Categories: save st adalbert

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*