Parafia św. Wojciecha. Polska msza św. w tę niedzielę – zaproszona cała Polonia

Parafia św. Wojciecha. Polska msza św. w tę niedzielę – zaproszona cała Polonia

W niedzielę, 2 grudnia, o godzinie 8 rano w kościele św. Wojciecha w Pilsen mszę świętą w języku polskim odprawi ksiądz Dennis Koliński SJC.
Tradycyjnie po mszy wierni są zaproszeni na kawę i pączki do sali parafialnej przy kościele, do której wejście znajduje się z lewej strony, od frontu.
Natomiast w sobotę, 30 listopada od godziny 10 rano koordynatorzy przypominają o możliwości przyłączenia się do prac porządkowych i dekoracyjnych w kościele. Chętni do pracy powinni być zaopatrzeni we własne środki czystości. (jp)

Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha

Trwa akcja na rzecz uratowania zabytkowego, wybudowanego przez Polonię kościoła Św. Wojciecha, któremu grozi likwidacja. Organizacja Save St. Adalbert Church prowadzi zbiórkę funduszy mających ocalić historyczny polonijny kościół.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła?

Osoby, które chciałyby przekazać swe datki na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim
– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.8 rano.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele Św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 wieczorem.

Rys historyczny
Kościół Św. Wojciecha, znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago, jest architektoniczną perłą. Parafia Św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich emigrantów. Jej wewnętrzną ornamentykę wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim z dwiema wieżami na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.

(inf. wł.)

fot. Dariusz Piłka

Categories: save st adalbert

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 2 grudnia, 2018, 13:29

  Boże wybacz grzechu, ale do tej hołoty tylko tak mogę dotrzeć.

  Reply this comment
 2. Hd
  Hd 2 grudnia, 2018, 19:33

  Lobotomy went wrong.

  Reply this comment
 3. Stasiu
  Stasiu 3 grudnia, 2018, 08:52

  Jezli Dziennik zaprasza do Wojciecha, to tym samym namaia aby nie isc do rodzinnej parafji do ktorej sie nalezy. Czy jest w tyms jaks logika?

  Reply this comment
 4. Yaroon
  Yaroon 3 grudnia, 2018, 10:09

  Stasiu -duraczku ty mój, co się stanie jak pójdziesz do kościoła św. Wojciecha? Pomyśl matołku? Rodzinę odchamisz 2 raz 🙂

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*