Kolejna msza św. w języku polskim 3 czerwca

Kolejna msza św. w języku polskim 3 czerwca

W niedzielę, 3 czerwca w zagrożonym likwidacją polskim kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona uroczysta msza święta z okazji trzeciej rocznicy wznowienia w kościele św. Wojciecha liturgii w języku polskim.

Sprzątanie kościoła

W sobotę, 2 czerwca od godziny 10 rano rozpocznie się wielkie sprzątanie kościoła św. Wojciecha, który znajduje się pod adresem 1650 W. 17th Street w chicagowskiej dzielnicy Pilsen. Zaproszeni są wszyscy chętni do pracy charytatywnej przy sprzątaniu i dekorowaniu świątyni. Koordynatorzy akcji proszą ochotników o przyniesienie własnych środków czyszczących.

Jak przyłączyć się do ratowania kościoła

Trwają starania o uchronienie kościoła przed zamknięciem. Osoby, które chciałyby przekazać swe dary na rzecz ratowania świątyni, mogą dokonywać wpłat na konto organizacji Save St. Adalbert Church (Ratujmy Kościół Świętego Wojciecha): Polish & Slavic Federal Credit Union numer konta: 1345983

Liturgia w języku polskim

– Polska msza święta jest odprawiana w kościele św. Wojciecha w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 8 rano.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w języku polskim odbywa się w kościele św. Wojciecha w każdy piątek, w godzinach od 7 do 9 pm.

Rys historyczny

Kościół pw. św. Wojciecha znajdujący się pod adresem 1650 W. 17th Street w dzielnicy Pilsen w Chicago jest architektoniczną perłą. Parafia św. Wojciecha powstała ponad 144 lata temu i skupiała polskich imigrantów. Jej wnętrze wyrzeźbiono w 35 tonach szlachetnego marmuru. Świątynia zbudowana została w stylu neoromańskim i zwieńczona dwiema wieżami, na wzór rzymskiej Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Polscy historycy sztuki zaliczyli kościół do grupy najpiękniejszych i najbardziej cennych obiektów sakralnych w USA.
(inf. wł.)

fot.Dariusz Piłka

Categories: save st adalbert

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*