Bradley Cooper kandydatem do roli Lance’a Armstronga

Bradley Cooper kandydatem do roli Lance’a Armstronga

Amerykański kolarz Lance Armstrong to jeden z najbardziej znanych sportowców na świecie. Jego osiągnięcia, a także skandale związane z dopingiem zainspirowały filmowców. W biografii “Red Blooded American”, główną rolę zagra najprawdopodobniej Bradley Cooper. 

Bradley Cooper fot. Paul Buck/PAP/EPA

Bradley Cooper fot. Paul Buck/PAP/EPA

Wiadomo na pewno, że za reżyserię filmu odpowiadać będzie producent słynnego “Borata” – Jay Roach. W rolę Lance’a Armstronga wcieli się być może nominowany do Oscara amerykański aktor Bradley Cooper. Artysta przewidywany jest także do roli przyjaciela Armstronga, kolarza Tylera Hamiltona. Cooper będzie także producentem obrazu.

“Red Blooded American” to filmowa biografia kolarza, który przez lata uważany był za idealnego sportowca. Niepokonany w wyścigu Tour de France, mistrz świata w kolarstwie szosowym swój pierwszy dramat przeżył w 1996 roku. Wówczas wykryto u Armstronga nowotwór, z którym po kilkuletniej batalii wygrał. W 2000 roku zajął trzecie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich.

W 2001 roku zaczęły pojawiać się informacje na temat zażywania przez Armstronga dopingu. W 2012 roku Amerykańska Agencja Antydopingowa uznała sportowca winnym zażywania niedozwolonych środków dopingowych. Międzynarodowa Unia Kolarska pozbawiła Armstronga wszystkich siedmiu zwycięstw w Tour de France, a także wykluczyła go ze wszystkich zawodów z mocą wsteczną od 1 sierpnia 1998 roku. 17 stycznia 2013 roku Armstrong został pozbawiony także brązowego medalu w jeździe indywidualnej na czas, zdobytego na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku.

Film “Red Blooded American” sfinansować ma firma Warner Bros.

(PAP Life)

Categories: Haj Lajf, Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*