Wieczór Comcastu w Muzeum Polskim

W miniony wtorek 12 stycznia miał miejsce, w gościnnych salach Muzeum Polskiego w Chicago, wieczór promocyjny sieci kablowej Comcast, wprowadzającej na nasz rynek tzw. „Polish Pack”, na który składają się TV Polonia, TVP Info oraz radiowe „Jedynka” i „Trójka”, tym samym dając polskojęzycznemu odbiorcy możność korzystania z polskich programów, bez potrzeby instalowania anten satelitarnych. Wieczór, sponsorowany przez „Dziennik Związkowy”, stał się okazją do wyróżnienia trzech przedstawicieli naszego środowiska, jakich wyłoniła komisja kwalifikacyjna w trzech kategoriach: społecznictwo, nowe pokolenie i rozrywka. Prowadzącym program był Charlie Wojciechowski, powszechnie znany prezenter kanału 5 NBC Chicago. Charlie sprawnie i płynnie przedstawiał zaproszonych gości, organizatorów i nagrodzonych, pozwalając im na jedynie krótkie – góra dwuminutowe – wystąpienia przed mikrofonem.
Podczas wystąpienia przedstawiciela „Dziennika Związkowego” zaprezentowany został – jako symbol zmian zachodzących w naszej gazecie – ogromny transparent, będący powiększeniem nowej winiety czołowej, co zostało ciepło przyjęte przez uczestników spotkania.
Na koniec Charlie Wojciechowski przedstawił osoby nagrodzone Comcast Newsmaker Award. Byli to: działaczka społeczna, kandydatka na stanowisko senatora stanowego z Okręgu 10, Mary Anselmo; przedstawicielka młodego pokolenia, znakomicie grająca na instrumentach perkusyjnych uczennica Whitney Young High School, Marcelina Suchocka; oraz niezwykły zapaleniec, organizator jedynego w swoim rodzaju festiwalu muzyki reggae w Chicago, Leszek Janowski. Nagrodzeni podziękowali i odebrali piękne, kryształowe puchary, wręczone przez przedstawicieli firmy Comcast. Każde z nich otrzymało swoją porcję gorących braw.
Wśród zaproszonych nie sposób nie wymienić prezesa Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego Wally’ego
Ozoga, wicekonsul Aleksandry Krystek z Konsulatu Generalnego RP, prezesa Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej Franka Spuli, wiceprezesa ZNP Paula Odrobiny, aldermanów Burnetta, Colona, Reboyrasa, Fiorettiego i Cardenasa.
Ostatnim punktem programu było losowanie nagrody dla publiczności. Był nią, ufundowany przez TV Polonia, wielkoekranowy telewizor plazmowy, a jako „sierotka” wystąpił były gracz chicagowskich „Bears” Opis Wilson.
Na koniec części oficjalnej Charlie Wojciechowski powiedział: „Cóż za wspaniały sposób na powitanie Nowego Roku! Dziękujemy sieci Comcast i jej partnerom i tym wszystkim gościom, którzy przebyli wiele mil, by się z nami spotkać. Dziękujemy zaś przede wszystkim „Dziennikowi Związkowemu” za wysiłki, których efektem jest sukces dzisiejszego wieczoru. Szczególnie chciałbym w imieniu Comcastu podziękować imiennie kilku osobom, bez których nie moglibyśmy się dziś spotkać. Są to Bob Pisarek, prezes amerykańskiego oddziału TV Polonia; Jenny Crissey i cały zespół Muzeum Polskiego w Ameryce; Elżbieta i Kasia, właścicielki „Kasia’s Deli”, które zapewniły nam tak znakomite przekąski;
Ron Jasinski-Herbert i zespół promocyjny wódki „Sobieski”. Dziękuję i dobranoc!”
Piotr Domaradzki

Categories: Reportaże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*