Sukces projektu

Uroczyste „otwarcie” sklepu Best Buy w Riverside

10 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie sklepu Best Buy przy 2358 S. Harlem w North Riverside. Sklep przeszedł generalną modernizację w ciągu ostatnich miesięcy. W otwarciu uczestniczyli zarówno pracownicy sklepu z generalnym menedżerem – Moniką Salamon, Donem Hutsonem, menedżerem sklepu przy Harlem Irving Plaza oraz Johnem Curley, Glenem Swansonem nadzorującymi modernizację sklepu. Wśród gości honorowych byli m.in. Richard Scheck, burmistrz 8-tysię-cznego miasteczka North Riverside, Harold Wiaduck (wnuk polskich imigrantów), burmistrz miasteczka Riverside, grupa policjantów i przedstawiciele lokalnych biznesów.

Przemówienia wygłosiło kilku menedżerów sklepu Best Buy, którzy mówili o swojej gotowości do służenia klientom. Wiele osób pracowało po kilkanaście godzin, aby zakończyć projekt w terminie.

Richard Scheck i Harold Wiaduck, burmistrzowie okolicznych miasteczek podkreś-lili pozytywny wkład sklepu Best Buy dla lokalnej społe-czności. Później dokonano uroczystego przecięcia honorowej wstęgi.
Menedżerem sklepu Best Buy w North Riverside jest Monika Salamon. Ma za sobą 12-letnie doświadczenie w firmie. Pełniła w ciągu tego okresu wiele różnych funkcji menedżerskich. W poprzednim roku pomagała m.in. w przygotowaniu pilotowego „polonijnego” projektu przy Harlem i Irving Park.
Best Buy przy Harlem Irving Plaza przykładem współpracy z lokalną społecznością

W marcu b.r. pisałem o przeobrażeniach, jakie dokonują się w sklepie Best Buy przy Harlem i Irving Park. Miały one na celu wyjście na wprost potrzebom polonijnych klientów.

We wrześniu tego roku opublikowano specjalny raport firmy Best Buy nęt osią-gnięć całej sieci Best Buy w USA posiadającej ponad 800 sklepów. Jednym z autorów raportu był Bradbury Anderson, Dyrektor Generalny Best Buy, który podał sklep przy Harlem Irving Plaza jako przykład współpracy sklepu z Polonią, z mediami, z róż-nymi strukturami firmy, jako przykład do naśladowania dla innych. Działalność ta znalazła potwierdzenie w wynikach ekonomicznych firmy.

Menedżerem sklepu Best Buy przy Harlem Irving Plaza jest Don Hutson, który zatrudnił blisko 50 osób dwujęzycznych, posługujących się językiem polskim. Nowy program dla Polonii obejmuje także funkcjonujące od marca polskie stoisko muzyczno-filmowe, składające się z ponad 400 tytułów. Ekspozycja jest na bieżąco aktualizowana i poszerzana o nowe pozycje. Sklep posiada też ogromny asortyment telewizorów i odtwarzaczy DVD zgodnych z systemem PAL, dostosowanym do potrzeb polonijnych odbiorców.
Czym jeszcze zajmuje się sieć sklepów Best Buy?
Co wpływa na jej
popularność?

Best Buy należy do 100 najbardziej innowacyjnych i rozwijających się firm w USA. Sieć posiada około 800 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych, które zajmują się sprzedażą i naprawą sprzętu komputerowego, kamer, aparatów, artykułów gospodarstwa domowego, wyposażeniem kin domowych.
Best Buy rozpoczął swoją działalność w początkach lat 60. od pojedyńczego sklepu. Wkrótce potem rozpoczął się szybki rozwój sieci sklepów Best Buy. Firma ciągle się zmienia, przez cały czas ma na uwadze niesienie najlepszej oferty dla klientów. Jedną z dewiz jest chęć cią-głego ulepszania usług.
Firma Best Buy rozwija się bardzo dynamicznie i jest niekwestionowanym liderem w sprzedaży wielu produktów, pochodzących z najlepszych firm. Best Buy posiada od kilku lat sklep w Kanadzie, poszerza swoją działalność w innych rejonach świata, jak Chiny czy Puerto Rico.

Większość załogi Best Buy stanowią młodzi ludzie, którzy szybko chłoną nowinki techniczne i są w sposób naturalny otwarci na nowości, na zmiany, chętni do uczenia się nowych rzeczy, co dodaje dynamiki w rozwoju firmy.
Bradbury Anderson, Dyrektor Generalny Best Buy, jest przekonany, że „ciągłe innowacje są niezbędne do poprawy jakości usług dla klienta i że wiele najlepszych pomysłów pochodzi od pracowników, którzy są zatrudnieni w bezpośredniej obsłudze klienta”. Celem szefa firmy jest poprowadzenie 110,000 załogi Best Buy przez transformację z firmy oferującej produkty na firmę wspomaganą talentami (talent powered) i jeszcze bardziej ukierunkowaną na klientów.

Best Buy oferuje od kilku lat usługi w zakresie naprawy sprzętu komputerowego przez całą dobę. Kilka lat temu Best Buy zakupił małą firmę Geek Squad, która świadczy tego typu usługi. Klienci mogą przyjść ze sprzętem do sklepu lub zamówić usługę przez telefon i specjaliści naprawią im sprzęt w domu. Eksperci mogą nauczyć jak posługiwać się sprzętem, kamerą i innymi urządzeniami.

Best Buy integralną
częścią lokalnych
biznesów
Sklepy Best Buy odgrywają bardzo istotną rolę w biznesowej działalności miasteczek Norridge, N. Riverside i innych. Sklep w Norridge jest umieszczony w sieci biznesów przy skrzyżowaniu ulic Harlem i Irving Park. Nieprzypadkowo wybrano Best Buy i inne sklepy na naklejkę samochodową w miasteczku Norridge w 2005-2006 roku.

Best Buy od wielu lat oferował polonijnej społeczności możliwość nabywania bogatego asortymentu różnorodnych produktów i usług. Ta oferta jest ciągle poszerzana. Best Buy angażuje się w kolejne projekty, które służą Polonii. Jednym z nich był udział kilku lokalnych sklepów Best Buy w Taste of Polonia 2006, przyznawanie nagród losowych na uroczystościach takich jak Bankiet Dziedzictwa.

Sklep Best Buy staje się więc coraz bardziej integralną częścią polonijnego środowiska nie tylko poprzez sprzedaż dobrych produktów, ale poprzez wielu zatrudnionych polskich pracowników, menedżerów, którzy „Mówią językiem rozrywki i techniki, ale przede wszystkim mówią po polsku”.
Tekst i zdjęcie:
Andrzej Mikołajczyk

Categories: Reportaże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*