Msza św. w intencji Ojczyzny i Polonii

Trzeciego maja w kościele pod wezwaniem św. Trójcy rozpoczęły się trzeciomajowe uroczystości organizowane od ponad stu lat przez Związek Narodowy Polski. W intencji opieki Matki Bożej Królowej Polski nad rodakami oraz Ojczyzny odprawiona została uroczysta Msza święta. W obecności licznej grupy polonijnych duszpasterzy Eucharystię sprawowali biskupi Tomasz Paprocki z Chicago i Bronisław Dąbrowski z Włocławka.

W homilii wygłoszonej do ponad tysiąca wiernych zgromadzonych w świątyni biskup Tomasz Paprocki odniósł się do słów Ewangelii o dobrym pasterzu, który nie zawsze musi być doskonały, żeby dobrze służyć Bogu i ludziom. Duszpasterz skrytykował dążenia polityków, którzy miast służyć narodowi, przez który zostali ustanowieni przy władzy, myślą jedynie o swoich partykularnych interesach, a w momencie kryzysu i zagrożenia zapominają o wyborcach.

Odnosząc się do tego zarzutu biskup przywołał obraz dobrego pasterza, który w razie niebezpieczeństwa, jakie zawiśnie nad stadem, potrafi oddać życie za swoje owce, tak jak to zrobił Pan Jezus.

– Dobry pasterz to taki, który zna swoje owce, ale i owce go znają – podkreślił Jego Ekscelencja. Zaapelował do wiernych o modlitwę za liczne powołania kapłańskie.oraz, aby ludzie ludziom nie wyrządzali tylu krzywd.

W mszy uczestniczyli przedstawiciele licznych organizacji polonijnych, na czele z członkami władz krajowych ZNP, którym przewodził prezes Franciszek Spula.
Dyrektor Misji Trójcy Świętej ks. Andrzej Maślejak, dziękując wszystkim za przybycie, zaprosił wiernych na poczęstunek w postaci kawy i pączków, ufundowanych przez ZNP. Po nabożeństwie odbyło się piknikowe spotkanie, po którym udano się pod pomnik Tadeusza Kościuszki, aby tam złożyć hołd bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych.
Andrzej Baraniak/
NEWSRP.com

Categories: Reportaże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*