Badania stomatologiczne w parafii św. Konstancji

Parafia pod wezwaniem św. Konstancji w Chicago jest znana wielu polskim lub polskiego pochodzenia mieszkańcom Chicago i przedmieść nie tylko jako miejsce modlitwy. Dzięki gościnności księdza proboszcza Tadeusza Dzieszki przy parafii w sali „Borowczyk Hall” odbywają się między innymi darmowe badania, a także szczepienia przeciw grypie dla dorosłych. Tym razem jednak do skorzystania z podobnej akcji po raz pierwszy były zaproszone dzieci.

Wykwalifikowany zespół medyczny zakładu dentystycznego Preffered Dentistry: Elżbieta Zwolińska D.D.S, Karen Delgado, Denise Galatanu, Marta Majewska, Barbara Mikołajski z licencją R.D.H., przeprowadził w sobotę 25 kwietnia: czyszczenie, fluoryzacja i powlekanie zębów (sealent). Zaznaczyć należy, że zakład ten wyposażony jest w profesjonalny sprzęt i posiada licencje do wykonywania usług w tego typu warunkach. Dla rodziców jest to wyraźna oszczędność w budżecie rodzinnym a dla dzieci konieczna profilaktyka, która zaowocuje teraz, jak i w przyszłości. Oczywiście do zorganizowania wszelkich akcji zawsze potrzebna jest grupa osób, której wiele namawiać nie trzeba, jeśli uzna, że jest to potrzebne – mówi Halina Szarkowska ze Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego.

Dlatego chciałam w tym miejscu serdecznie podziękować w imieniu swoim i rodziców współorganizatorom tej akcji: dyrektor szkoły sobotniej imieniem Maxymiliana Kolbe, pani Jolancie Zabłockiej, wraz z całym zespołem pedagogicznym i administracyjnym za cenny czas i entuzjazm jaki okazali przy zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.
(Komunikat prasowy)

Categories: Reportaże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*