Włochy. Papież Franciszek na czele rankingu zaufania

fot.Osservatore Romano/Handout/EPA

fot.Osservatore Romano/Handout/EPA

Papież Franciszek zachowuje pierwsze miejsce w rankingu zaufania do przywódców we Włoszech – wynika z przedstawionego w piątek sondażu. Ufa mu 83 procent Włochów. Prezydent i premier są daleko za papieżem – wynika z ankiety Instytutu Ixe dla telewizji RAI.

Wśród liderów politycznych największym i utrzymującym się na tym samym poziomie zaufaniem cieszy się prezydent Sergio Mattarella – 57 procent. Stabilne jest też poparcie dla premiera Matteo Renziego, któremu ufa 33 procent Włochów. Tyle samo ankietowanych wyraziło zaufanie do jego rządu.

Następny za nimi uplasował się lider prawicowej, niechętnej migrantom Ligi Północnej, Matteo Salvini, któremu ufa 21 proc. respondentów.

18 procent ufa przywódcy parlamentarnego opozycyjnego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo. Były premier, lider partii Forza Italia Silvio Berlusconi cieszy się zaufaniem 12 procent ankietowanych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*