Uroczystość z okazji 90. urodzin Benedykta XVI

Benedykt XVII  fot.Fabio Frustaci/EPA

Benedykt XVI fot.Fabio Frustaci/EPA

W Ogrodach Watykańskich odbyła się w poniedziałek uroczystość z okazji 90. urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. W prywatnych obchodach, dzień po urodzinach poprzedniego papieża, uczestniczył jego starszy o trzy lata brat ksiądz Georg Ratzinger.

Na urodziny emerytowanego papieża przybyła delegacja z Bawarii, która przywiozła m.in. kosz ze specjałami z rodzinnych stron jubilata. Także jego brat przyjechał z Niemiec, gdzie na stałe mieszka.

Uroczystość odbyła się w dawnym budynku klasztornym, w którym mieszka Benedykta XVI od swej rezygnacji w 2013 roku, oraz w alei w ogrodach.

Zdjęcia zamieścił watykański dziennik „L’Osservatore Romano”. Widać na nich emerytowanego papieża siedzącego z gośćmi przed swym domem i pijącego piwo z

kufla oraz moment, gdy pozdrawia gości w Ogrodach. Benedykt XVI jest uśmiechnięty i w dobrej formie. Towarzyszy mu jego wieloletni osobisty sekretarz i zarazem prefekt Domu Papieskiego Franciszka arcybiskup Georg Gaenswein.

Papież Franciszek odwiedził swego poprzednika w środę. Złożył mu wówczas życzenia z okazji świąt i zbliżających się urodzin. (PAP)

Categories: Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*